Sprzedaż zakończona

Oferty sponsorowane, które mogą Cię zainteresować

, , ,

Szlakiem cerkwi w Bieszczadach

od
fotowarsztaty
Odbiór osobisty
Orelec, woj. podkarpackie

Parametry

  • Faktura:
   Wystawiam fakturę bez VAT
  • Typ obiektu:
   pensjonat
  • Udogodnienia:
   bezpłatne WiFi, śniadanie w cenie, parking

Opis

Warsztaty i plenery fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com już od jedenastu lat wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych. Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt edycji spotkań w których wzięło udział blisko półtora tysiąca osób! Fotowarsztaty przeznaczone są dla fotoamatorów – pasjonatów, którzy w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii plenerowej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.

Szlakiem cerkwi w Bieszczadach

Weekend 28 lutego – 1 marca

Warsztaty fotograficzne, w których nacisk położony jest na urzekającą drewnianą architekturę cerkiewną w Bieszczadach. Proponujemy plener fotograficzny z pięknem zaklętym w drewnie – jak zwykle solidną dawkę wiedzy fotograficznej wzbogacimy informacjami o historii, architekturze i sztuce – w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi.

Bieszczady to przestrzeń gdzie stykały się ze sobą dwie grupy etnograficzne Bojków i Łemków. Budownictwo sakralne jakie powstało na tym pograniczu cechowała duża różnorodność, obok archaicznych cerkwi bojkowskich zachowały się tu budowle w typie narodowym a także świątynie stylowo mieszane. To bogactwo architektonicznych rozwiązań jest obecne tylko w tym zakątku Polski. Uczestnicy pleneru będą mogli wejść do zamkniętych-nieczynnych obiektów, doświadczając niesamowitej podróży w czasie (niektóre z cerkwi pozostają zamknięte od ponad 65 lat, niezapomniane wrażenia). Na naszej trasie między innymi Liskowate, Bystre, Michniowiec, Równia, Smolnik.

Wprowadzeniem w temat będzie piątkowy wykład dotyczący kultury i architektury cerkiewnej, przeprowadzony wspólnie z teoretyczną częścią zajęć poświęconą fotografii.

Jako przewodnik towarzyszyć nam będzie Bogdan Augustyn – pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk, autor licznych publikacji, przewodnik i pilot od ponad 30 lat jeżdżący w Bieszczady i na Ukrainę, związany z Centrum Turystyki Kulturowej “Carpathia”.

Zaś w sobotni wieczór, w ramach odpoczynku po powrocie z pleneru zaplanowane jest ognisko oraz wizyta (dla zainteresowanych) w prawdziwej ruskiej bani czyli tradycyjnej wschodniej saunie.

Program

Piątek

 • 17:00: Obiadokolacja
 • 18:00: Wykład teoretyczny z ćwiczeniami, pokaz slajdów
 • 21:00: Degustacja nalewek karpackich w “Pieczarze Węgrzyna”

Sobota

 • 7:30: Śniadanie
 • 8:30: Wyjazd na plener fotograficzny do najciekawszych drewnianych cerkwi regionu
 • 18:00: Obiadokolacja
 • 19:00: Ognisko i/lub ruska bania

Niedziela

 • 4:00-6:00: Wyjście na wschód słońca (godzina zależna od pory roku)
 • 8:00: Śniadanie
 • 9:00: Wycieczka plenerowa w okolicy (np. park makiet cerkwi, ruiny klasztoru, wodospad, stadnina koni)
 • 11:00: Ewentualny wykład dot. obróbki zdjęć, podsumowanie, dyskusja
 • 14:00: Zakończenie, obiad

Z uwagi na napięty plan, nie możemy czekać z rozpoczęciem, prosimy o punktualne przybycie. Powyższy plan ma charakter orientacyjny, ostateczna wersja zależy od wielu czynników, m.in. pory roku (warunki oświetleniowe), pogody, itp.

Cena

Tylko 690 zł / osoba  obejmuje:

 • uczestnictwo w warsztatach;
 • transport busem na plener cerkiewny (trasa objazdowa);
 • noclegi w stylowych drewnianych chatach, w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką;
 • pełne, domowe wyżywienie;
 • degustacja karpackich nalewek;
 • ognisko i/lub ruska bania;
 • bezprzewodowy dostęp do internetu.

Dopłata do pokoju jednoosobowego (tylko w przypadku dostępności).

Cena nie obejmuje ubezpieczenia (we własnym zakresie) oraz “wstępów” (np. datki w cerkwiach, park makiet w Myczkowcach).

Rezerwacja miejsc

Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić i wysłać formularz na stronie:

https://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/szlakiem-cerkwi-w-bieszczadach/

oraz opłacić zadatek lub pełną kwotę w kwocie i na konto podane poniżej oraz w e-mailu jaki Otrzymasz po wysłaniu formularza. Pozostałą kwotę należy opłacić w terminie do 10 dni przed zajęciami, na to samo konto i z tym samym tytułem wpłaty co zadatek (Otrzymasz przypomnienie mailowe). NIE PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI GOTÓWKOWYCH NA ZAJĘCIACH! Oczywiście Możesz też od razu po zgłoszeniu uregulować całą płatność, takie rozwiązanie sugerujemy zwłaszcza w przypadku, gdy do zajęć pozostało mniej niż dwa tygodnie, lub gdy nie Chcesz tracić czasu na zlecanie dwóch przelewów.

Jeśli Zgłaszasz więcej niż jedną osobę, formularz należy wypełnić dla każdej zgłaszanej osoby. W polu “uwagi” Możesz wtedy wpisać imię i nazwisko drugiej (i kolejnych) osób, z adnotacją o chęci zakwaterowania w jednym pokoju itp.

Decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zadatku).

Lokalizacja zajęć

Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady – osadzie składającej się z przenoszonych chat, miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. “Folkowy Fonogram Roku”, nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).

Zagroda Magija  Magda i Janusz Demkowicz

Orelec 6a, Uherce Mineralne

49°27’04.7″N 22°26’27.4″E

49.451300, 22.440932

Pozostałe informacje

 • Przejazdy między plenerami (w niedzielę) odbywają się samochodami uczestników, na zasadzie podziału kosztów, do ustalenia między zainteresowanymi.
 • Prosimy o zapoznanie się z informacjami odnośnie sprzętu jaki może się przydać na zajęciach. Równocześnie przypominamy, że nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu uczestników, powstałe w czasie warsztatów.
 • Koniecznie przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania (FAQ na stronie fotowarsztaty.com).

O sprzedającym

fotowarsztaty

O sprzedającym

fotowarsztaty

Dane firmy

Paweł Brzozowski
FOTOWARSZTATY Paweł Brzozowski
ul. Jana Kurczaba 37 23
30-868 Kraków
NIP: 6792525134

Kontakt

Numer oferty: 8928778059

Ostatnio przeglądane

Zadaj pytanie

Zaloguj się

Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas poprzez skorzystanie z ustawień swojego konta.

zamknij

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro