Sprzedaż zakończona

, , ,

POMOST + ŁÓDKA + SILNIK GRATIS: domki nad jeziorem

od
ANDRZEJLODZ
160,00

Parametry

Opis

                               Lipczynek - domki w lesie nad jeziorem (pomost, łódka, silnik)

                                         Zapraszamy na wczasy rodzinne z wygodami.

                                      Pobyty wypoczynkowe dla wędkarzy i grzybiarzy.

                                  e-mail: lipczynek@lipczynek.pl       tel. kom: 793 222 232 

Jeżeli chcesz wypocząć bliżej natury w ciszy i spokoju z dala od cywilizacji skorzystaj z naszej gościnności....

Mamy do zaoferowania domki letniskowe drewniane dwupoziomowe typu "BRDA" ok. 60m2, z dużymi tarasami 25-30m2. Domki położone w pięknym lesie sosnowym (rezerwat przyrody - strefa ciszy) w małej osadzie leśnej Lipczynek 4 km od najbliższej wsi w odległości 10 - 100 m od jeziora "Lipczyno Wielkie" bardzo czyste ekologicznie jezioro (pierwsza klasa czystości wody) o powierzchni ok 160ha (długość ok 3,0km, szerokość do 800m, głębokość do 30m) otoczone lasami. Wokół rozciągają się liczne rezerwaty, malowniczo położone jeziorka, ostoje zwierzyny i ptactwa.

Największą atrakcją Lipczynka jest cisza, piękno krajobrazu i czysta woda pięknego jeziora (wyznaczone miejsce do pływania - kąpielisko 50 - 100m).

Okolica przywita Ciebie pięknymi różnorodnymi lasami, po których możesz spacerować godzinami, podziwiając żyjące w nich zwierzęta

zbierając wyjątkowe okazy grzybów (lasy obfitują w borowiki, krawce, koźlarki i podgrzybki).

W ciszy i spokoju możesz odpocząć łowiąc ryby (szczupak, lin, okoń, leszcz, płoć, wzdręga, węgorz i inne gatunki) lub pływając po jeziorze (do dyspozycji każdego domku pomost i własna 4-osobowa duża łódka z silnikiem elektrycznym).

Opis domków

Domki usytuowane są z dala od skupisk ludzkich w małej osadzie Lipczynek, 4 km od najbliższego sklepu, 15 km od miejscowości Przechlewo i 35 km od miejscowości Człuchów i Chojnice. Domki są drewniane i ocieplone. Wszystkie posiadają nowe okna, drzwi i duże oświetlone tarasy. W każdym jest 5 pomieszczeń: na dole duży salon z 2 miejscami do spania, kuchnia i łazienka. Na górze dwie sypialnie z 4 miejscami do spania (4 oddzielne łóżka) - łącznie 6 miejsc noclegowych. W pobliżu znajdują się pomosty przy których są umocowane łodzie oraz jeden duży pomost z wydzielonym miejscem do pływania.

Wyposażenie każdego domku

 • Pomost indywidualny do dyspozycji jednego domku - każdy domek ma do dyspozycji własny pomost.
 • łódka 4-osobowa, silnik elektryczny, akumulator żelowy 100 Ah, automatyczna ładowarka do akumulatorów żelowych, ławeczka do łodzi, wiosła, 4 kapoki. Do transportu silnika i akumulatora służą dwukołowe wózki transportowe
 • Duży zadaszony i oświetlony w części taras, zestawy ogrodowe drewniane na taras dla 8 osób, grill (taras)
 • stół, krzesła i fotele, wersalka dwuosobowa, telewizor, dvd (salon)
 • kuchenka trzypalnikowa gazowa, lodówka, czajnik bezprzewodowy, garnki, naczynia i sztućce (kuchnia)
 • kabina prysznicowa, wc, umywalka, duży bojler elektryczny 80l (łazienka)
 • 2 łóżka 1-osobowe (możliwość połączenia), szafa, szafka (pierwsza sypialnia)
 • 2 łóżka 1-osobowe (możliwość połączenia), szafka (druga sypialnia)
 • kołdry, poduszki - zestaw dla 6 osób
 • suszarka do grzybów
 • grzejniki elektryczne

Plac zabaw

W trosce o naszych najmłodszych Gości powstał nowy plac zabaw.

Wejście do wody jest piaszczyste i bardzo łagodne. Jezioro Lipczyno Wielkie posiada I klasę czystości wody.

Atrakcje dostępne w okolicy

Jeżeli lubisz czynnie spędzać wolny czas proponujemy spływy kajakowe rzeką Brdą, która przepływa 1,5 km od jeziora. Rzeka jest wąska i płytka, bezpieczna do spływów rodzinnych z wyznaczonymi miejscami do odpoczynku. Spływ zapewni niezapomniane wrażenia i chętnie powtórzysz taką wycieczkę. Brda uważana jest za najpiękniejszy szlak kajakowy w Polsce i Europie. Niezwykle urozmaicony, kręty bieg rzeki, rozległe lasy, malownicze jeziora, pierwotna przyroda i liczne boczne szlaki od lat ściągają na nią wielu kajakarzy. Piękno i różnorodność znajdujących się tu rezerwatów przyrody zachwyci każdego. Spływ rzeką Brda (organizatorzy przyjeżdżają po chętnych i zawożą na dowolny wcześniej uzgodniony odcinek rzeki wraz z kajakiem, po zakończonym spływie odbierają turystów i odwożą do domu - wszystkie uzgodnienia na telefon - szybko i sprawnie)

Największy tor kartingowy na Pomorzu

Canpol Racing dla dorosłych i dla dzieci. Tor czynny od kwietnia do października, codziennie od 13 do 21.

Zoo Canpol

W miejscowości Sieroszyn (32 km z Lipczynka) jedna z największych atrakcji dla dzieci i nie tylko :) Bezpłatny, czynny 24 godziny ogród zoologiczny o powierzchni 7 ha. 50 gatunków zwierząt: Hipopotam Karłowaty, Tygrys, Niedźwiedź Himalajski, Zebra Chapmana, Kangur, Pelikan, Żuraw i wiele innych zwierząt.

Park Wodny w Chojnicach

(35 km z Lipczynka) jest największym kompleksem pływalni w regionie. Do dyspozycji basen 25-metrowy, tory do nauki pływania, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia trójspiralna, masaże i bicze wodne, gejzery, jacuzzi oraz sztuczna rzeka. Można skorzystać również z sauny, solarium, siłowni oraz gabinetu odnowy biologicznej.

Basen Sportowy w Człuchowie

Jest nowoczesnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym. W obrębie znajduje się hala basenowa, składająca się z basenu sportowego o długości 25m podzielonego na 6 torów, basen mały o głębokości 75cm, brodzik dla dzieci o głębokości 10cm, dwa słoniki-zjeżdżalnie dla dzieci przy brodziku, dwie wanny do hydromasażu (jacuzzi), trzy gejzery i zjeżdżalnia wewnętrzna.

Wakepark w Szczecinku

Jest to najdłuższy tego typu obiekt w Polsce oraz jeden z najdłuższych w Europie. Łączna trasa ma aż 1100 m długości. Jednocześnie na wyciągu może przebywać nawet 12 wakeboardzistów i narciarzy wodnych. W parku znajdują się dwa kickery - prawy i lewy oraz dwa slidery - box prosty i A-box.

Zamek w Człuchowie

(32 km z Lipczynka) jest jedną z głównych atrakcji w okolicy i najczęściej odwiedzanym zabytkiem Człuchowa. Jest to drugi po Malborku wielkością zamek Krzyżacki (a terytorialnie największy). Był on najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu i siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Krzyżacy rezydujący w Zamku Człuchowskim brali udział w bitwie pod Grunwaldem. Zamek posiadał 11 bram i 9 baszt, lecz najpotężniejszą jego częścią była wieża, wysokości prawie 50 metrów i o murze do 5 metrów . Zamek położony jest przy ul. Zamkowej 5.

Zamek w Bytowie

(52km od Lipczynka) Budowa warowni została rozpoczęta u schyłku XIV w. na terenie grodu zakupionego przez rycerzy zakonnych w 1329 r. od książąt pomorskich. Zbudowano ją na planie prostokąta, obejmowała ona dom zakonny, wieżę bramną, gdanisko, trzy baszty, kwadratową wieżę, kuchnię i potężne mury obronne.

Jezioro Krasne (1,5 km od Lipczynka)

W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania i miłego spędzania czasu. Zapraszam do odwiedzenia kilku z nich. Rezerwat "Jezioro Krasne"(1,5 km od Lipczynka) stworzony do spacerów i wycieczek rowerowych. Jest to typowe, dobrze zachowane jezioro lobeliowe o zachęcającej do kąpieli krystalicznie czystej wodzie. Można tu spotkać rośliny reliktowe, a po latach nieobecności powróciły na te tereny wydry i bobry. Okresowo pojawiają się również wilki, spotkać można bielika, bociana czarnego a nawet udaje się usłyszeć puchacza.

Rezerwat "Bagnisko Niedźwiady" (3,5 km z Lipczynka)

bogactwo gatunkowe zwierząt i roślin, skupisko rzadkich gatunków roślin, lasy w niezmienionej formie od setek lat. Rezerwat stanowi naturalny zbiornik retencyjny magazynujący wodę i pełniący istotną funkcję w kształtowaniu bilansu wodnego okolicy. Bagnisko określane było także mianem Tokowiska Głuszców z uwagi na siedliska tych okazałych ptaków łownych.

Nadleśnictwo Niedźwiady (7 km z Lipczynka)

położone jadąc od miejscowości Przechlewko w kierunku miejscowości Przechlewo. Na terenie leśnictwa Przechlewko znajduje się znany myśliwym Ośrodek Szkolenia Psów Myśliwskich, gdzie co roku organizowane są konkursy psów o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Ponadto prowadzi się tam introdukcję muflona i daniela. Główną atrakcją jest możliwość zobaczenia na żywo zwierząt na terenie ogrodzonym: jelenia europejskiego, sarny, dzików, lisów i innych zwierząt drobnych. Wspaniała wycieczka zwłaszcza dla dzieci.

Rezerwat "Osiedle Kormoranów" (18 km z Lipczynka)

w odległości 3 km od Przechlewa, obejmujący fragment ponad 250-letniego lasu bukowego, mają swoje miejsca lęgowe czaple siwe, dawniej gnieździło się również dużo kormoranów. Najbliższe miejscowości to Przechlewo i Pakotulsko.

Rezerwat "Bocheńskie Błota" (20 km z Lipczynka)

jest to torfowisko przejściowe o charakterze zarastającego jeziora z otaczającymi bagnami. Jest to fragment naprawdę dzikiej przyrody: stare świerki tworzące ciemne, niedostępne zakamarki oraz liczne bagna i gęstwiny, gdzie człowiek rzadko dociera. Obszar rezerwatu stanowi również lęgowisko rzadkich gatunków ptaków: bociany czarne, żurawi, kormoranów, i czaple siwe. Najbliższe miejscowości to Międzybórz i Sporysz.

Rezerwat "Kręgi kamienne w Odrach"(69 km z Lipczynka)

znajdują się na terenie Nadleśnictwa Czersk, w odległości 44 km na północny wschód od Chojnic i 14km na północ od Czerska. Miejsce to oprócz rezerwatu przyrody jest także bardzo interesującym skupiskiem archeologicznym. Wewnątrz ogrodzenia pośród rzadkiego sosnowego lasu znajduje się 10 całych i fragmenty kręgów kamiennych, z których najmniejszy ma średnice 15m, a największy 33m. "Kręgi Kamienne" dają dowód pierwotnej kultury zamierzchłych czasów i stanowią ciekawy przedmiot badań archeologicznych, przyrodniczych i kosmologicznych.

Muzeum "Kaszubski Park Etnograficzny" we Wdzydzach (78 km z Lipczynka)

Idea powstania pierwszego na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu zrodziła się we Wdzydzach Kiszewskich dokładnie przed wiekiem. Obecnie jest ponad czterdzieści cennych zabytków ludowej architektury pochodzących z końca XVII do poł. XX wieku: zagrody chłopskie i szlacheckie, dworki i chałupy, szkoła, kościół, młyny wietrzne, trak, kuźnia i karczma. Budynki i zagrody wyposażone w dawne sprzęty i urządzenia domowe, gospodarcze i przemysłowe, czasowo uruchamiane ożywiają wnętrza, a kapliczki, krzyże przydrożne, płoty urozmaicają spacer po licznych drogach i ścieżkach Muzeum. Walory tego miejsca podkreśla też jego malownicze położenie na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Gołuń.

Możesz również pojechać na całodzienną wycieczkę nad morze do Mielna (102 km z Lipczynka), zwiedzić Trójmiasto: Gdańsk, Gdynię i Sopot (133 km od Lipczynka), obejrzeć największą twierdze obronną Zamek w Malborku (152 km od Lipczynka), sam decydujesz w jaki sposób lubisz spędzać czas.

Firma PROMAX bierze udział w Programie: WIARYGODNA FIRMA

Program Wiarygodna Firma wspiera rzetelne i wiarygodne przedsiębiorstwa w budowie oraz wzmacnianiu pozytywnego wizerunku wśród klientów, dostawców i pracowników. 

Uczestnicy Programu otrzymują Certyfikat, który potwierdza wiarygodność i rzetelność firmy oraz zaświadcza o stosowaniu najwyższej jakości w zakresie obsługi klienta. 

Certyfikat otrzymują tylko te Firmy, które nie figurują w Rejestrach Dłużników. Weryfikacja odbywa się poprzez Centralny Rejestr Długów, CEIDG - bazę Ministerstwa Gospodarki, a także Główny Urząd Statystyczny.

Centrum Wspierania Przedsiębiorczości CC na podstawie wykonywanych badań CATI wyróżniło firmę PROMAX certyfikatem "Liderzy Usług 2014". Dziękujemy za okazane zaufanie!

Zapraszamy od maja do października

(CENA NA AUKCJI DOTYCZY MIESIĄCA MAJ - 1 DOBA CAŁY DOMEK do 6 OSÓB)

Cena nie dotyczy terminów od 29 kwietnia do 5 maja

e-mail: lipczynek@lipczynek.pl       tel. kom: 793 222 232

Lokalizacja

Lokalizacja

LIPCZYNEK, woj. pomorskie

O sprzedającym

ANDRZEJLODZ

O sprzedającym

ANDRZEJLODZ

Dane firmy

ANDRZEJ CZUBAK
"PROMAX" ANDRZEJ CZUBAK
Sienkiewicza 85/87 p.XI, lok. 8
90-057 ŁÓDŹ
REGON: 471035580
NIP: 725-003-59-48

Kontakt

 • 793 *** *** (pokaż)
poniedziałek - sobota
09:00 - 17:00
niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

Firma PROMAX działa na rynku krajowym od 1 lutego 1989 roku, działalność ma charakter handlowo - usługowy. Główny profil działalności to usługi noclegowe. Oferujemy jako jedyni w Polsce wynajem domków letniskowych z łódkami, silnikami i pomostami dla wszystkich gości.

Pozostałe informacje

Siedziba firmy:

"PROMAX" ANDRZEJ CZUBAK 

Ul.Sienkiewicza 85/87

90-057 Łódź


Osrodek w Lipczynku

"PROMAX" Andrzej Czubak 

Domki letniskowe w Lipczynku 

Lipczynek 26A

77-320 Przechlewo 

Numer oferty: 7947773051

Zadaj pytanie

Zaloguj się

Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas poprzez skorzystanie z ustawień swojego konta.

zamknij

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro