Sprzedaż zakończona

Majówka w GRECJI

od
pintravel
1 389,00

Parametry

    • Faktura:
      Wystawiam fakturę VAT

Opis

Cena zawiera

- przejazd autokarem klasy LUX (toaleta, klimatyzacja, TV, barek)

- 5 noclegów w hotelach **/*** (1 nocleg w okolicach Salonik, 3 noclegi na Evii w hotelu Venus Beach, 1 nocleg w Kamena Vourla)

- śniadania i obiadokolacje

- ubezpieczenie KL 15000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR

- opiekę pilota/ rezydenta na miejscu

- wycieczkę do Meteorów

- wycieczkę do Aten

- zwiedzanie Belgradu

- zwiedzanie Werginy

- zwiedzanie Salonik

O szczegóły pytaj:

biuro@pintravel.pl

www.pintravel.pl

tel. 512 054 575

Program imprezy

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży - dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.

DZIEŃ 2

Przyjazd do Grecji. Przejazd do Werginy, czyli pierwszej Macedońskiej stolicy, gdzie chowano monarchów. Głównym punktem programu będzie wizyta w niesamowitym muzeum zlokalizowanym w autentycznych grobowcach. Muzeum uznawane jest za najpiękniejsze w całej Grecji. To tutaj znajduje się grobowiec Filipa II, ojca Aleksandra Macedońskiego wraz z cennymi przedmiotami odnalezionymi w trakcie wykopalisk archeologicznych. Na szczególną uwagę zasługuje relikwiarz ze szczątkami króla oraz złoty wieniec z liści i szyszek dębowych. Kolejnym punktem programu będzie miasto Saloniki, dzisiejsza stolica greckiej Macedonii. W trakcie spaceru po centrum miasta podziwiać będziemy słynną Białą Wierzę, niegdyś więzienie dla Janczarów, a dzisiaj symbol miasta. Ponadto w programie kościół Agia Sofia, Łuk tryiumfalny Galeriusza a także plac Arystotelesa. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Przejazd do Meteorów - kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają o każdej porze roku. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Ponadto w programie pracownia ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony - święte greckie obrazy. Następnie przejazd w kierunku miasta Chalkida, położonego częściowo na kontynencie a częściowo na drugiej pod względem wielkości wyspie greckiej Evia (Eubea). Miasto prócz unikalnego charakteru, klimatycznym kawiarni i nadmorskich restauracji, słynie z niespotykanego nigdzie indziej zjawiska zmiany kierunków prądów morskich co 6 godzin. Wieczorem przejazd do Nea Stria- kurortu na wyspie Evia. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4

Dzień przeznaczony na plażowanie lub wycieczkę do Smoczych Domów oraz urokliwą plażę Limionas (dodatkowo płatna ok. 30 Euro). Smocze domy to megalityczne budowle powstałe przed wiekami, których rzeczywistego przeznaczenia nie odkryto do dziś. Następnie spacer górski do Akropolu miasteczka Stira, skąd rozpościera się widok na wschodnie i zachodnie wybrzeże wyspy. Na deser relaks na jednej z najsłynniejszych plaż południa wyspy- Limionas. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5

Czas wolny na dalsze eksplorowanie wyspy, relaks na plaży. Dla chętnych rejs na wsypy Petali połączony ze snorkelingiem (płatny dodatkowo ok. 40 Euro). Petali to wspólna nazwa dla dziesięciu wysp i wysepek ulokowanych pomiędzy wybrzeżami Evii i kontynentalnej Grecji. Ich egzotyczny charakter zachwyca niemal każdego odwiedzającego. Prestiżowy magazyn ,,National Geographic" umieścił je wśród 10 najpiękniejszych destynacji w 2012 roku! Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Przejazd do Aten. W programie całodniowej wycieczki wizyta w historycznym centrum metropolii na czele z Akropolem- perłą architektury światowej (dwie opcje tj. wejście na Akropol indywidualnie dodatkowo + 20 Euro bilet wstępu, wejście na wzgórze Filoppaposa z pilotem- bezpłatnie). Ponadto zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta czyli Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, zmiana warty gwardzistów honorowych - Evzonów. Zobaczymy także słynną Triadę Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Popołudniu przejazd do kurortu Kamena Vourla w Grecji Centralnej. Niepowtarzalna okazja by skorzystać z kąpieli w termalnych źródłąch z których słynie region. Kolacja. Wieczorem zorganizowany zostanie pokaz folklorystyczny w trakcie którego rozbrzmiewać będzie lokalna muzyka, a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji. Nocleg.

DZIEŃ 7

Czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele (płatne dodatkowo ok. 12 Euro), czyli kompleksu powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą florą, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 8

Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu - Wzgórze Gelerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

Przedstawiony program ma charakter ramowy. Kolejność realizacji poszczególnych jego punktów może ulec zmianie.

O szczegóły pytaj:

biuro@pintravel.pl

www.pintravel.pl

tel. 512 054 575

Cena nie zawiera (obligatoryjnie)

- podatku noclegowego 0,50- 1,50 euro na pokój za dobę

- dodatkowych wycieczek i atrakcji lokalnych

Cena nie zawiera (opcjonalnie)

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (3 euro/osoba - klasztor w Meteorach, 20 euro/osoba - Akropol, muzeum w Werginie - 12 euro/osoba)

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

O szczegóły pytaj:

biuro@pintravel.pl

www.pintravel.pl

tel. 512 054 575

Wycieczki lokalne

Podane ceny są orientacyjne.

Wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób.

ATENY - KOLEBKA CYWILIZACJI - Miasto będące kolebką europejskiej kultury. W trakcie całodniowej wycieczki podziewać będziemy największą świątynię czasów starożytnych Zeusa Olimpijskiego, Łuk Cesarza Adriana, stadion olimpijski Kalimarmaro, Ateńską Triadę czyli Akademię, Uniwersytety i Bibliotekę Narodową. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie Akropol Ateński. Ze wzgórza Filopaposa, a także Pnyksu i Aeropagu obejrzymy Partenon, Propyleje, Świątynie Nike Zwycięskiej, Erechtejon oraz Odeon Herodos Attyka. Nie zabraknie również czasu na spacer starymi dzielnicami miasta tj. Plaka, Anaftiotika oraz Monastiraki, znajdujących się w sąsiedztwie Agory Greckiej, Forum Rzymskiego oraz Biblioteki Hadriana.

Cena wyjazdu- W CENIE + opcjonalnie wstęp na Akropol 20 EUR/osoba

METEORY - KLASZTORY ZAWIESZONE W CHMURACH - Meteory nazwane przez Greków wiszącymi klasztorami to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Odwiedzając dwa wybrane klasztory będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony - święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga oraz dowiemy się, jak to możliwe, że na takich wysokościach udało się wybudować te niesamowite obiekty…

Cena wyjazdu- W CENIE + 3 EUR/osoba wstęp do jednego klasztoru

REJS NA GRECKIE SESZELE - Rejs wśród małych wysp i wysepek zwanych Greckimi Seszelami połączony z plażowaniem. Ten malowniczy kompleks wysp o pochodzeniu wulkanicznym urzeka od pierwszego wejrzenia lazurem morza i pięknymi, usypanymi z rozdrobnionych muszli plażami. Składa się z siedmiu wysp i wysepek, z których dwie największe posiadają zorganizowane plaże oraz beach bary. Greckie Seszele stanowią również dom dla fok Monachus Monachus, które chętnie towarzyszą przepływającym statkom. Bogata fauna i flora dna morskiego doceniana jest przez fanów snorkelingu oraz nurków.

Cena wyjazdu ok. 12 EUR/osoba

SMOCZE DOMY ORAZ PLAŻA LIMIONAS - Ciesz się pięknem natury i dziejami Styry wraz z całą rodziną! Naszą wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania ,,Smoczych Domów" czyli megalitycznych budowli, które były świadkami prehistorycznych zdarzeń i kreowały krajobraz miejsc w których powstały. Te wielkie głazy o wymyślnych formach wtapiają się w naturalne środowisko i są uznawane do dzisiaj jako prehistoryczne cuda architektoniczne. Nasz przewodnik odkryje przed Wami fakty i baśniowe tajemnice związane z tym miejscem. Ostatnim punktem naszej wycieczki, będzie plażowanie i kąpiele morskie na wschodnim wybrzeżu Evii, na pięknej plaży Limnionas wśród błękitnych wód i urokliwych grot morskich.

Cena wyjazdu ok. 30 EUR/osoba

REJS NA WYSPY PETALI ORAZ SNORKELING - Petali to wspólna nazwa dla dziesięciu wysp i wysepek ulokowanych pomiędzy wybrzeżami Evii i kontynentalnej Grecji. Ich egzotycznych charakter zachwyca niemal każdego odwiedzającego. Prestiżowy magazyn ,,National Geographic" umieścił je wśród 10 najpiękniejszych destynacji w 2012 roku! Z portu w Marmari udamy się w niezwykły rejs do archipelagu wysp Petali. Podczas rejsu będziemy rozkoszować się rajskimi widokami. Dla ochłody zażyjemy morskich kąpieli w krystalicznych wodach, mieniących się w wielu odcieniach błękitu i zieleni, a dla chętnych także snorkeling! Natomiast zachwycające swoją wyjątkową urodą zaciszne plażę, pozwolą nam się w pełni zrelaksować i rozkoszować się promieniami słońca.

Cena wyjazdu ok. 40 EUR/osoba

O szczegóły pytaj:

biuro@pintravel.pl

www.pintravel.pl

tel. 512 054 575

Ważne informacje

Przejazd realizowany bez konieczności posiadania paszportu. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz przewozu różnymi środkami transportu do miejsca docelowej zbiórki. Wyjazd główny Katowice! Inne miasta za dodatkową opłatą realizowane przy minimum 10 osobach chętnych. W przypadku mniejszej liczby chętnych uczestników połączenie antenowe może zostać anulowane! Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie. Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

O szczegóły pytaj:

biuro@pintravel.pl

www.pintravel.pl

tel. 512 054 575

Transport

Opcja autokarowa.

- Autokar klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC).

- Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem. Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów- Katowice 05.00, Kraków 03.30, Wrocław 02.00, Opole 3.30, Łódź 2.30, Warszawa 00.15, Częstochowa 04.00, Rybnik 4.00, Pszczyna 06.00, Bielsko- Biała 06.30. Przykładowe miejsca zbiórek- Katowice (Dworzec PKS ul. Piotra Skargi), Kraków (Małopolski Dworzec Autobusowy (Górna płyta) ul. Bosacka 18 ), Wrocław (Dworzec POLBUS ul. Sucha), Opole (Dworzec PKS ul. 1-go Maja), Łódź (Dworzec autobusowy Fabryczna), Warszawa (Dworzec Metro Wilanowska), Częstochowa (Dworzec PKS al. Wolności 45), Rybnik (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6), Pszczyna (Hotel Imperium ul. Bielska), Bielsko- Biała (Dworzec PKS (dolna płyta) ul. Warszawska)

- Postoje organizowane są co około 3- 4,5 godziny

O szczegóły pytaj:

biuro@pintravel.pl

www.pintravel.pl

tel. 512 054 575

Lokalizacja

Tarnów, woj. małopolskie

O sprzedającym

pintravel
pintravel

Dane firmy

Dominika Gródecka
Pin Travel Dominika Gródecka
Krasińskiego 5
33-100 Tarnów
REGON: 364053075
NIP: 6621797481

Kontakt

  • 512****** (pokaż)
  • 510****** (pokaż)
poniedziałek - sobota
09:00 - 17:00
niedziela
zamknięte
Numer oferty:7897250535
Zgłoś naruszenie zasad

 


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro