, , ,

Działka nad jeziorem Woświn Trzebawie woda prąd wz

od
--Wiktor--
Odbiór osobisty
Trzebawie, woj. zachodniopomorskie
2 miesiące do końca 
Zadaj pytanie

Parametry

  • Faktura:
   Nie wystawiam faktury
  • Powierzchnia:
   3000 m²
  • Cena za m²:
   50 zł
  • Typ działki:
  • Kanalizacja:
   szambo
  • Ogrodzenie:
   siatka
  • Media:
   prąd, siła, woda

Opis

Dzień dobry.

Na sprzedaż działka nr 85/5 położona nad brzegiem jeziora Woświn, na niewysokiej skarpie i częściowo porośnięta lasem.

Działka w prostokącie ok 30m x 100m w miejscowości (wsi) Trzebawie, godzina jazdy samochodem ze Szczecina (74km starą "autostradą" na Chociwel, lub przez Stargard Szczeciński).

Działka rolna (jak wszystkie "rekreacyjne" w okolicy ze względu na niskie podatki, ok 100zł rocznie) w studium przeznaczone pod rekreację i turystykę (tereny usług turystycznych - UT),

Na działkę wydano warunki zabudowy na dom całoroczny letniskowy ze studnią  - szczegóły prześlę chętnym na email...

Działka wzdłuż dłuższego, zachodniego boku graniczy z zabudowanymi i zagospodarowanymi wcześniej 3 działkami rekreacyjnymi (rolnymi nadal...), po przeciwnej stronie działka w trakcie zabudowy (nabyta w 2019')

Większość właścicieli okolicznych działek preferuje zabudowane tzw. "domki holenderskie" lub altany do 35m2 na zgłoszenie zamiast pozwolenia na budowę.

Prąd 230V jest na działce, przewidziany dla domku letniskowego. Obecnie zamontowano dodatkową gotową skrzynkę ZK z zestawem gniazd 230V i bezpiecznikami. Enea podciągnęła docelowo kable na siłę 380V, jeśli ktoś woli zmienić umowę to jest taka możliwość.

Woda pitna z istniejącej na działce obudowanej studni głębinowej, której wydajność ograniczona jest obecnie wydajnością zastosowanej pompy głębinowej. Obecnie to ok. 4m3/godz., ale i tak przepisy dla zwykłego korzystania z wód dopuszczają max pobór do 5m3 na dobę (!). Woda przebadana była 2-krotnie. Jedyną wadą jest niewielkie przekroczenie żelaza (jak w większości studni), dlatego oprócz pompy głębinowej i 200l zbiornika hydroforu z napowietrzaczem zamontowano również bardzo wydajny odżelaziacz marki Wimest.

Okoliczne działki posiadają własne zbiorniki na nieczystości, w większości budowane na zgłoszenie szamba betonowe lub z tworzywa sztucznego do 10m3.

Do działki przynależy część lasu od strony jeziora, porastający skarpę brzegową - możliwość zabezpieczenia drewna do kominka, wędzarni lub na ognisko ;-). Przeważa jesion, klon i olcha. Wysokość należnego, opłacanego podatku leśnego to tylko kilka zł rocznie.

Wjazd na działkę (i 3 sąsiednie) zagrodzony główną bramą wjazdową. Od strony jeziora również postawiono na drodze metalową bramę. Zapewniono tym samym spokój i zaciszne, odizolowane miejsce, również chroniąc przed stadami dzików, które niszczyły wcześniej darń i trawniki.

Działka ogrodzona jest siatką leśną, słupki betonowe, bramy wjazdowe metalowe.

Działka obsadzona jest wzdłuż swoich granic na szer. ok 1,5m 2-ma rzędami świerka i brzozy na wysoki żywopłot.Obecnie ma wysokość od 2 do 4m wysokości. Można go przycinać lub zostawić na naturalny żywopłot z drzew.

Oferta bezpośrednia od właściciela, brak marży dla pośredników, możliwość za to negocjacji ceny ...

Istnieje możliwość wybudowania i posiadania własnego, legalnego (!) pomostu na jeziorze do 25m łącznej długości na zgłoszenie, przez dzierżawę terenu od Wód Polskich. Sprzedający oferuje bezpłatną pomoc w tym zakresie, gdyż przeszedł już taką procedurę w tym zakresie przy swojej, zagospodarowanej działce obok, choć samego pomostu, mimo wszelkich pozwoleń i opłaconej dzierżawy nie wybudował z braku odpowiedniej, niedrogiej firmy budowlanej, która podjęłaby się tego zadania (...)

Na jednym ze zdjęć wskazówki dojazdu - minąć kościółek we wsi, mając go po prawej stronie, a po ok 400m asfaltowej drogi i przejechaniu przez "próg zwalniający" skręcić na skrzyżowaniu w lewo

Krystalicznie czysta woda w jeziorze, wspaniałe miejsce na wypoczynek, polecam również wędkarzom(szczególnie z własnym pontonem lub łódką), mili sąsiedzi, z dala od zgiełku miasta - cisza, spokój.

Na Woświnie obowiązywał do 2016 r. zakaz używania jednostek pływających z napędem spalinowym. Zgodnie zaś z "Uchwałą Nr XXIX/173/2017 Rady Powiatu w Łobzie z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie zakazu używania jednostek pływających z napędem spalinowym na wodach jeziora Woświn" dopuszcza się obecnie używanie jednostek pływających służących do amatorskiego połowu ryb napędzanych silnikami spalinowymi o mocy do 5 KM, z wyłączeniem skuterów wodnych, od 16 czerwca do 15 września w godzinach od 10 do 22.

W sąsiedztwie zabudowa rekreacyjna. Do Szczecina 74km, do Węgorzyna 10km, do Chociwla 12km.

Polecam ze względu na lokalizację !!!

Woświn jedno z największych jezior na Pojezierzu Ińskim i największe jezioro w dorzeczu Regi. Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 767,5ha do 809,7 ha. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 78,5mn.p.m. Średnia głębokość jeziora wynosi 9,4 m, natomiast głębokość maksymalna 28,1 m. Akwen osiąga długość ok. 9,5 km i szerokość ok. 2 km.

Łagodne wybrzeża sprawiają, że jest ono przyjazne dla kąpieli i rekreacji wodnej.

Gospodarzem wód jeziora jest spółka "Gospodarstwo Rybackie w Ińsku", która prowadzi gospodarkę rybacką na obwodzie rybackim i pobiera opłaty za połów ryb.

Z cennika 2019 - łowienie ryb z brzegu w 2019 roku - 80 zł, a z brzegu i łodzi - 130zł (ceny nie zmieniły się od kilku lat.

Cena 150 000 zł do negocjacji.

Oferty sponsorowane, które mogą Cię zainteresować

Numer oferty: 8674500901

Ostatnio przeglądane

Zadaj pytanie

Zaloguj się

Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas poprzez skorzystanie z ustawień swojego konta.

zamknij

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro