1. Model Ferrari Gratis

Kup u Autoryzowanego dystrybutora oleje Shell Helix za minimum 99 złotych, a otrzymasz gratis jedną z trzech miniaturek aut Ferrari: 365 GTB4, F50 lub F430.

Model wyślemy razem z zamówionymi produktami Shell Helix. Premiowane są również kolejne zakupy, dzięki czemu możesz zebrać kolekcję słynnych pojazdów włoskiej marki.

Promocja trwa do 31 maja 2020 roku lub do wyczerpania zapasów nagród.

  1. 01

To jeden z kultowych, drogowych modeli Ferrari. Skrót GTB – Gran Turismo Berlinetta – w wolnym tłumaczeniu oznacza duże coupe, stworzone na potrzeby dalekich tras. Co ciekawe, stworzenie kształtu nadwozia supersamochodu pracującego nad tym zadaniem projektantowi zajęło zaledwie tydzień. Ferrari 365 GTB4 ma dużą wartość kolekcjonerską. Wyprodukowano mniej niż 1300 egzemplarzy tego wozu, a ich ceny zaczynają się od 2 milionów złotych.

  1. 02

To jubileuszowy supersamochód przygotowany z okazji 50-lecia istnienia marki. Auto wyglądało imponująco i z powodzeniem przenosiło technikę stosowaną w Formule 1 do samochodu osobowego jeżdżącego po normalnych drogach. Charakterystyczny design jest efektem działań inżynierów, którzy nadzorowali projekt zamiast stylistów. Powstało tylko 349 egzemplarzy Ferrari F50, a każdy pojazd trafił w ręce wybranych przez Ferrari nabywców. Obecnie osiągają kosmiczne ceny, sięgające ponad 9 milionów złotych.

  1. 03

W przeciwieństwie do innych modeli włoskiej marki, Ferrari F430 nie szokuje sylwetką. Wygląd nadwozia tego samochodu został podporządkowany prawom aerodynamiki – wloty powietrza, krawędzie i zakrzywienia służą do uzyskiwania maksymalnych osiągów, przy zachowaniu łatwości prowadzenia i znakomitej przyczepności. Jednocześnie inżynierowie zadbali, by F430 było samochodem sprawdzającym się tak samo dobrze na torze wyścigowym, jak i podczas dojazdów do pracy, tworząc auto bliskie doskonałości.

Jak zdobyć model Ferrari?

Kup na Allegro.pl od Autoryzowanego dystrybutora oleje Shell Helix za minimum 99 złotych

Wybrany w zależności od dostępności model Ferrari trafi do Ciebie wraz z zamówionymi olejami

Im więcej transakcji tym więcej otrzymanych modeli!

Co łączy Shell i Ferrari?

Współpraca technologiczna Shell oraz Ferrari rozpoczęła się w latach 40-tych XX wieku i należy do najdłuższych i najbardziej owocnych w historii sportów motorowych. Jej efektem jest wiele spektakularnych sukcesów. Ferrari wywalczyło w F1 16 tytułów Mistrza Świata Konstruktorów i 15 tytułów Mistrza Świata Kierowców.

Shell przyczynił się zdobycia przez włoską stajnię odpowiednio 10 i 12 tytułów w tej najbardziej prestiżowej kategorii wyścigowej. Shell poświęca na partnerstwo z rywalizującym w Formule 1 zespołem Ferrari 21 tysięcy roboczogodzin rocznie. Dedykowany do projektu zespół liczy 50 ekspertów technicznych.

Olej silnikowy wykorzystywany w bolidach F1 musi sprostać najwyższym wymaganiom – silnik ma moc ponad 600 koni mechanicznych, temperatura jego pracy przekracza nawet 1000°C, a turbosprężarka wiruje z prędkością 2000 obrotów na sekundę.

Partnerstwo technologiczne z Ferrari pozwala przenieść zdobyte doświadczenie i wypracowane rozwiązania z samochodów sportowych na drogę. Możliwość opracowywania oraz testowania formulacji olejowych w sportach motorowych, czyli w ekstremalnych warunkach eksploatacji, sprawiają, że do seryjnej produkcji trafiają najwyższej jakości środki smarne, w pełni dostosowane do wymagań nowoczesnych silników. Doskonałym przykładem praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w F1 jest zaoferowanie wszystkim kierowcom benzyn Shell V-Power oraz olejów silnikowych Shell Helix Ultra. Jednocześnie Shell Helix Ultra to jedyny olej silnikowy zalecany przez Ferrari do wszystkich samochodów drogowych tej marki.

Opracowany na tor, gotowy na trasę – poznaj zalety Shell Helix

Oleje Shell Helix

Syntetyczne oleje silnikowe Shell Helix

Oleje Shell Helix Professional

Półsyntetyczne oleje silnikowe Shell Helix

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro