1. Trenuj w domu

    Trenuj w domu

  1. Trenuj w domu

    Trenuj w domu

Zobacz popularną elektronikę sportową

Popularne artykuły o treningu domowym

Jak trenować w domu?

W dzisiejszych czasach mało kto ma czas na jakąkolwiek aktywność fizyczną. Przeszkody bywają różne, niewiele czasu wolnego, brzydka pogoda za oknem, daleka droga na siłownię bądź też po prostu brak chęci do wychodzenia z domu. Idealnym rozwiązaniem staje się trening w domowym zaciszu, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał. Jak stworzyć przestrzeń do trenowania w domu?

  1. trenuj w domu

Jak przygotować domowe miejsce do treningu?

Fundamentalną zasadą dla każdego rozpoczynającego swą przygodę z domowym treningiem jest zaopatrzenie się w sprzęt do ćwiczeń. Sztuką nie jest zgromadzenie multum niepotrzebnych akcesoriów, ale dobranie ich pod swoje preferencje. Podczas sportowego rozwoju będziemy mogli powoli powiększać swoją kolekcję do takiej, która nas w pełni usatysfakcjonuje.

Podstawowym wyposażeniem treningowym w domu powinny być hantelki i ciężarki. Przyda się również gumowa piłka, która pomoże nam w prawidłowym ułożeniu ciała. Do treningu obwodowego przyda nam się mata do ćwiczeń, na której wykonamy brzuszki, pompki lub skłony. Przydatnym akcesorium jest również ławeczka, na której wykonamy szereg ćwiczeń. Adekwatny będzie również zakup taśm i gum do rozciągania, dla osób bardziej zaawansowanych opłaci się posiadanie odważnika - kettlebella.

Trenuj w domu - odważniki

Sprzęt do treningu w domu

W celu osiągnięcia atletycznej sylwetki i siły nie potrzeba kupować karnetu na pobliską siłownię ani zagracać mieszkania wielkimi sprzętami do ćwiczeń. Wystarczy kilka prostych przedmiotów i dosłownie parę metrów wolnej przestrzeni.
 

Gry treningowe dla miłośników konsoli

Płyty DVD z popularnymi trenerkami

Płyty DVD z ćwiczeniami to popularna metoda na trening w domowym zaciszu. Oprócz ćwiczeń znajdziemy również diety, które pomogą nam w zdrowym trybie życia. Sami możemy sobie dobrać trenera, Chodakowska, Lewandowska czy Mel B skutecznie zmotywują do zmiany na lepsze.

Ubrania do treningu dla niej i dla niego

Wszystko na temat aktywności fizycznej w domu