1. crossfit
    CROSSFIT jak trenować siłę, wydolność i wytrzymałość?

Czym jest CrossFit?

CrossFit - to trening całego ciała pod względem siły, wydolności, wytrzymałości jak i mobliności. Twórcą tego programu jest Greg Glassman. Połączył on typowo siłowe ćwiczenia znane z siłowni, z treningami wydolnościowymi np. martwe ciągi z bieganiem i podwójne skoki na skakance. Na treningu CrossFit znajdziemy zatem wiele elementów znanych z innych sportów, jak: dwubój i trójbój olimpijski, gimnastyka, kettlebell, bieganie, praca na ergonometrze wioślarskim czy nawet kalistenika. Każdy trening różni się od siebie, co sprawia, że brak tu miejsca na nudę. Zobacz, jak najlepiej przygotować się do trenigu CrossFit.

Popularne artykuły o treningu CrossFit

Akcesoria do CrossFitu

  1. akcesoria_crossfit

Jest kilka akcesoriów do CrossFitu, które warto posiadać. Pierwszym z nich są skakanki. Skakanka do CrossFitu powinna być szybka i dopasowana do wzrostu osoby trenującej. Nauka podwójnych skoków na skakance (double unders) nie jest łatwa. Dobry sprzęt powinien jednak w tym pomóc.

Drugim istotnym gadżetem są skórki gimnastyczne do ochorny skóry dłoni. Przy dynamicznych ćwiczeniach na drążku, zapobiegną one otarciom skóry.

Choć w boxie na pewno znajdziesz wałki i piłki do masażu, to warto mieć te akcesoria również w domu. Rollowanie jest istotnym elementem w szybszej regeneracji.

Polecane akcesoria do treningu CrossFit

Męska odzież do treningu CrossFit

Damska odzież do treningu CrossFit

Buty do CrossFitu

  1. buty_crossfit

Odpowiednie buty do treningu to podstawa wielu dyscyplin sportowych. Nie inaczej jest z obuwiem do CrossFitu. Jakie cechy muszą mieć buty do sportu, w którym jest tak wiele odmiennych ćwiczeń?

Przede wszystkim powinny mieć dobrą stabilizację. Jest to bardzo istotne szczególnie przy pracy ze sztangą. Podobnie jak buty do podnoszenia ciężarów, nie mogą mieć zbyt dużej amortyzacji. Podeszwa musi zapewniać dobrą stabilność przy dynamicznych ruchach oraz przy wejściach na linę. Dodatkowo powinny być przewiewne i lekkie.

W butach do CrossFitu specjalizuje się marka Reebok. Niemniej w ofercie Nike też znajdziemy solidne produkty. Zobacz polecane buty do treningu CrossFit.

Męskie buty do CrossFitu

Buty do podnoszenia ciężarów

Popularne suplementy i odżywki sportowe

Suplementy wspomagające progres i regenerację


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro