1. culottes

    Spodnie culotte

    jak je nosić?

  1. culotte

    Spodnie culotte

    jak je nosić?

Culotte - co to za fason?

  1. culotte

Culotte - co to jest?

Culotte to słowo z języka francuskiego i oznacza dosłownie... majtki! Nazwa ta ma przywodzić na myśl odzież o luźnym, zwiewnym kroju, luźnych nogawkach, wiązaną w pasie lub na gumce. Kiedyś były to spodnie noszone przez mężczyzn, a w XX w. krój ten zaadaptowała moda damska. Szczególnie popularne były w latach 70-tych, epoce dzieci kwiatów. Dzisiaj można je wykorzystać zarówno w nieformalnej, jak i eleganckiej stylizacji.

Jak wyglądają spodnie typu culotte?
Klasyczne culotte powinny mieć fason spódnico-spodni. Wciąż zachowały swój luźny krój i wysoką talię. Ich długość jest różna, ale zawsze za kolano lub przed kostkę. Wykonane są z różnorakich materiałów, od lnu po jeans. Do Ciebie należy decyzja, który materiał podoba ci się najbardziej.

Czy culotte są dla każdego?
Jeżeli dobierzemy do tych spodni odpowiednie obuwie i dodatki, to może to być fason dla każdego. Trzeba pamiętać, że culotte mogą optycznie skracać nogi. Wtedy warto dobrać do nich buty na obcasie. Jeżeli jesteśmy wysokiego wzrostu, możemy culotte nosić bez obaw. Będą świetnie wyglądały zarówno z balerinami, jak i każdym innym typem obuwia, także sportowym.

Culotte gładkie, bez wzorów

Najpopularniejsze spodnie w fasonie culotte

Kombinezon w stylu culotte

Jeansy w stylu culotte

Przeczytaj o modnych fasonach spodni

Dobierz buty do kulotów


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro