1. nakrycie stołu na imprezy rodzinne

    Nakrycie stołu

    na imprezy rodzinne
  1. nakrycie stołu na imprezy rodzinne

    Nakrycie stołu na imprezy rodzinne

Jak nakryć stół na uroczystość rodzinną?

Aby przyjęcie w gronie rodziny czy znajomych przebiegło w miłej i przyjemnej atmosferze trzeba się odrobinę wysilić. Istotną rolę odgrywa stół, przy którym biesiadujemy. Warto, aby był wizytówką domu, a poprawnie ułożone sztućce, talerze, szkło i dekoracje z pewnością się do tego przyczynią.

  1. nakrycie stołu na imprezy rodzinne

Jak udekorować stół na spotkania rodzinne?

Podstawą dekoracji stołu jest bezbłędnie wyprasowany obrus. Zarówno śnieżnobiały jak i w kolorze, musi współgrać z dodatkami. Dekoracje powinny być nieprzesadzone, aby nie doszło do sytuacji, w której sięgnięcie po półmisek czy talerz stanowi problem. 

W aranżacji stołu ważne są odpowiednio ułożone widelce, noże, łyżki czy talerze. Kolejność ułożenia sztućców jest zawsze taka sama jak kolejność podawanych dań. Kolejną ważną rzeczą jest odpowiednia ilość szkła na stole. Osobno powinniśmy podać kieliszki do wody i wina. Nie zapominajmy o najmłodszych, przygotujmy dla nich szklanki na napoje. Wykończeniem naszej aranżacji powinnien być zestaw naczyń, na których podajemy potrawy. Odpowiednio dopasowany komplet sprawi, że nasz stół będzie uporządkowany i piękny.

Nie zapominajmy również o odpowiednim oświetleniu stołu. Odpowiedniego klimatu mogą nadać świeczniki bądź też lampiony w stylu skandynawskim. Równie ważne będą świeże, cięte kwiaty umieszczone w wazonie. Pamiętajmy, aby całość nie przysłoniła gościom wzajemnego widoku, może to stworzyć problem w spokojnej komunikacji pomiędzy nimi. 

Natomiast zwykłe serwetki, które przygotowujemy gościom możemy zamienić w małe dzieła sztuki. Bardzo tradycyjna i ciekawa sztuka składania ich w fantazyjne konstrukcje może całkowicie odmienić oblicze stołu. Kładziemy je na talerzu przygotowanym do podania posiłku albo po lewej stronie nakrycia tuż przy sztućcach.

Polska ceramika na rodzinne przyjęcie

Video przepisy na imprezy rodzinne

Popularne artykuły na temat dekoracji stołu

Zobacz popularne książki o dekoracjach

Wazon na świeże kwiaty - idealna ozdoba na imprezę rodzinną

Dekoracje stworzą przytulny klimat

Będąc organizatorami spotkania rodzinnego powinniśmy pomyśleć o dekoracji stołu oraz odpowiednim oświetleniu. Niezaprzeczalnego uroku dodadzą świece, czy też świecące cotton balls. A może zamiast klasycznych serwet zdecydujesz się na bieżniki z filcu lub dekoracyjne złożenie serwetki w stylu origami?

Dobra kawa po posiłku

Nakrycie stołu na imprezę dla dzieci

Organizacja przyjęcia dla dzieci to niemały kłopot. Dzieci to istny żywioł. Warto zainwestować w jednorazowe naczynia, papierowe obrusy oraz serwetki, unikniemy w ten sposób strat w naszej zastawie stołowej.

Aranżacja stołu czyli zrób to sam!

Wszystko na ten temat przygotowywania stołu i dekoracji


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro