1. Szycie

    Moda na szycie

    niezbędne akcesoria na start
  1. Szycie

    Moda na szycie

    niezbędne akcesoria na start
podziel się

Szycie - jak rozpocząć lub rozwinąć hobby

Szycie - ile to kosztuje?

Jeżeli pożyczysz maszynę od sąsiadki, jako materiał wykorzystasz stare zasłony, a nici znajdziesz w domowej niciarce - twoja przygoda z szyciem rozpocznie się od zerowej inwestycji. To idealny sposób na to, aby przekonać się, czy to hobby jest dla Ciebie. Natomiast jeżeli już wiesz, że szycie to to, konieczne będzie poczynienie pewnych inwestycji.

Jaką maszynę do szycia wybrać?

W przedziale cenowym do 1000 zł znajdziemy świetne modele maszyn, które posiadają wiele ściegów, akcesoriów dodatkowych oraz pracują cicho i stabilnie. Próg wejściowy, jeżeli marzymy o maszynie, która posłuży nam lata i pozwoli realizować swoje hobby to ok. 350 zł. Jednak w przypadku tego sprzętu im wyższa cena, tym lepsza i lepiej wyposażona maszyna do szycia.

Na co musisz zwrocić uwagę?

W przypadku początkujących krawców i karwcowych zestaw 15 ściegów maszynowych to wystarczająca ich liczba. Warto również wybrać maszynę cichą. Pomyśl o tym, jeżeli jesteś mamą, która chce szyć dla dziecka. Przecież maluszka nie może budzić hałas pracującej maszyny! Im droższa maszyna, tym cichsza. Celuj w przedział cenowy powyżej 500 zł i wybieraj maszyny z dobrym serwisem i opinią na rynku. Bardzo przydatne dla początkujących są rówież: przezroczysta pokrywa dolnej szpulki (aby widzieć, kiedy nić się kończy), nawlekacz nici oraz regulacja tempa pracy maszyny.

Zobacz nasze propozycje maszyn do szycia oraz akcesoriów krawieckich, które ułatwiają i umilają realizowanie tej pasji!

Dobre maszyny do szycia dla hobbystów

Jakie są niezbęde akcesoria do szycia?

Zadajesz sobie pytanie: co muszę mieć, aby zacząć szyć? W przypadku tego hobby, jest kilka akcesoriów, które trzeba mieć i wiele, które miło posiadać. Nie są one jednak niezbędne. Dobra wiadomość jest taka, że część obowiązkowych akcesoriów już masz w domu.

Absolutnie niezbędne:

- nożyczki
- miara krawiecka (tzw. centymetr)
- szpilki
- pisaki do tkanin lub mydełko krawieckie

Miło posiadać:

- zestaw linijek i krzywików krawieckich
- mata podkładowa do cięcia
- prujka
- obcinaczki do nitek

Akcesoria niezbędne i przydatne