1. Wszystko, czego potrzebujesz by wykonać manicure japoński

  Manicure japoński

  Sposób na piękne i zdrowe paznokcie

 1. Manicure japoński i wszystko by wykonać go samodzielnie

  Manicure japoński

podziel się

Manicure japoński – sekret pięknych paznokci

Manicure japoński to sposób na zdrowe i piękne paznokcie znany od wieków. Popularność na całym świecie zdobył dzięki firmie P.Shine, która opracowała profesjonalną procedurę jego wykonania. Manicure japoński (lub P.Shine, od nazwy firmy) oferuje wiele salonów kosmetycznych, ale co ważne – z powodzeniem wykonasz go także we własnym domu! Zapytasz jak? Poniżej znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by samodzielnie pielęgnować paznokcie w stylu japońskim.

Co będzie ci potrzebne do wykonania manicure japońskiego?

Najłatwiej będzie zaopatrzyć się w gotowy zestaw produktów, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, by wykonać japońską pielęgnację paznokci. W zestawie znajdziesz:

 • dwustronny pilnik, który ułatwi skracanie i matowienie paznokci, 
 • szpatułkę do odsuwania skórek i nakładania pasty oraz pudru, 
 • pastę, którą należy wetrzeć w płytkę paznokcia za pomocą zielonej polerki,
 • puder, który na koniec zabiegu wciera się w paznokcie za pomocą różowej polerki.

Manicure japoński to nie tylko sposób na zadbane paznokcie, to przede wszystkim zabieg regeneracyjny, którego zadaniem jest wzmocnienie i odnowa płytki paznokcia. Świetnie sprawdzi się u osób, które walczą z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Jego sekret tkwi w specjalnej paście, która działa jak witaminowa bomba. Jej składniki to m.in.: pyłek szczeli, krzemionka z Morza Japońskiego oraz witaminy – A, E, biotyna i prowitamina B5. 

Manicure japoński w 5 krokach

Za pomocą pilnika drobnoziarnistego wypiłuj paznokcie - nadaj im odpowiedni kształt oraz delikatnie zmatuj ich powierzchnię. Do matowienia płytki paznokcia możesz użyć bloczka polerskiego, który subtelnie przygotuje powierzchnię płytki.


Usuń zbędne skórki. Za pomocą szaptułki odsuń je od nasady paznokcia, możesz także użyć drewnianych patyczków. Jeśli to konieczne, wytnij je za pomocą cążków do skórek, uważając, by nie zrobić tego zbyt głęboko.

 

Nałóż na płytkę paznokcia pastę i energicznie wcieraj ją w jednym kierunku za pomocą zielonej polerki przeznaczonej do manicure japońskiego. Jest ona wykonana ze skóry jelonka i idealnie współgra z pastą, która odżywia paznokieć. Pastę znajdziesz w zestawie do manicure japońskiego.

 

Na różową polerkę, przy pomocy szpatułki, nasyp puder. Rozetrzyj go delitaknie po powierzchni polerującej i, podobnie jak pastę, wcieraj w jednym kierunku płynnymi ruchami. Puder w manicure japońskim odpowiada za eleganckie, perłowo-różowe wykończenie paznokci. 

 

Na zakończnie manicure japońskiego w skórki i paznokcie wetrzyj oliwkę, która natłuści ich powierzchnię i wzmocni je poprzez lepsze wchłanianie witamin zawartych w paście.