1. Koral - kolor roku 2019

    Koralowy

    Kolor roku 2019

Koral - ciekawy kolor do wnętrz i stylizacji modowych

Koral to optymizm i radość

Kolorem roku 2019 według Panatone jest kolor koralowy, w oryginale zwany living coral. Możemy byc pewni, że kolor ten stanie się hitem kolejnych miesięcy, zarówno w wystroju wnętrz, jak i stylizacjach modowych.  To kolor odważny i przykuwający uwagę. Nie przejdziecie obok niego obojętnie.

  1. koralowy we wnętrzu i stylizacjach

Koral - ciepły i zimny

Koralowy to kolor, w którym zarówno ciepłe, jak i zimne tony współgrają ze sobą. To współdziałanie odpowiednich tonów powoduje, że koralowy jest chłodniejszą wersją pomarańczu. Jest też od pomarańczu znacznie bardziej szlachetny i łatwiejszy w odbiorze. Jak sama nazwa wskazuje, ten kolor kojarzy się z żywotnością i optymizmem. Warto go stosować zarówno w ubiorze, jak i we wnętrzu.

Koral - kolor dominujący

Ze względu na żywy odcień i nasycenie, koralowy jest kolorem bardzo dominującym i przykuwającym uwagę. We wnętrzach będzie nadawał słoneczny i radosny ton. Może stanowić zarówno dodatek (jako tekstylia, czy dekoracje), jak i odważne tło (jako ściana do wyeksponowania). Na jego tle pięknie wyglądają zarówno marmury, jak i drewno, a złote dodatki uszlachetnią całość.

W przypadku stylizacji modowych koral idealnie łączy się z bielą oraz ze złotem. Pasuje kobietom o każdej karnacji i szczególnie latem będzie pasował do kobiecych stylizacji. Koral to radość życia i na pewno poprawi humor każdej noszącej go kobiecie.

Koralowe elementy wnętrza

Krzesło z motywem koralu - idealny dodatek do koralowego wnętrza

Popularne artykuły o koralu, pomarańczu i ciepłej czerwieni w stylizacjach modowych

Koralowy - radosny i ciepły kolor w twojej szafie

  1. koralowe ubranie


Koralowy kolorem dla Pani Lato
Taką urodą charaketeryzują się kobiety o jasnej cerze i delikatnej, chłodnej tonacji. Włosy w wielu odcieniach brązu: od jasnego do ciemnego. Oczy piwne, szare lub zielone.

Co pasuje do letniego typu urody?
Biele, beże i kremy wspaniale podkreślają karnację pani o urodzie lata i to te kolory powinna najczęściej wybierać. Świetnie pasuje tutaj również kolor oliwkowy. Jeżeli Pani Lato ma ochotę na mocniejsze kolory, to powinna wiedzieć, że jej urodę wydobędą ciepłe odcienie różu oraz turkusy. Letnia uroda prosi się wręcz o podkreślenie ciepłymi kolorami, dlatego przygaszona czerwień i koral będą wyglądały wspaniale. Podkreślą one znakomicie ciepły koloryt włosów.

Wszystko o kolorach w twojej garderobie


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro