1. Jesienna pielęgnacja ciała

    Jesienna pielęgnacja ciała

  1. Jesienna pielęgnacja ciała

    Jesienna pielęgnacja ciała

    regeneracja po lecie

Niezbędnik jesiennej pielęgnacji ciała

Jak pielęgnować ciało jesienią?

Jesień to pora na to, by zregenerować skórę po lecie i przygotować ją na zimę. Coraz grubsze warstwy ubrań nie sprzyjają regeneracji, musimy więc zadbać o kondycję naszej skóry. Zwykły balsam jest niewystarczający - należy zastosować odpowiedni program naprawczo - odżywczy. Pamiętając o regularności w pielęgnacji, możemy mieć pewność, że nasza skóra jest w dobrej kondycji.

  1. jesienna_pielegnacja

Jesienna pielęgnacja ciała - zacznij od złuszczania.

Podstawą jesiennej dbałości o ciało są regularne peelingi. Złuszczający kosmetyk można przygotować samemu (na przykład z kawy), można jednak skorzystać z gotowych produktów - te o zapachu pomarańczy czy cynamonu nie tylko zadbają o kondycję skóry, ale będą mieć też właściwości aromaterapeutyczne. Warto połączyć peeling z masażem pobudzającym krążenie - skorzystaj z kessy (rękawica do masażu stosowana w hammamie), naturalnej gąbki lub szczotki z naturalnego włosia. W tak przygotowaną skórę składniki odżywcze balsamów wnikną głębiej.

Przede wszystkim - regularne nawilażanie i natłuszczanie.

W jesiennej pielęgnacji ciała nie można zapominać o regularnym balsamowaniu skóry. Znakomicie sprawdzą się balsamy z dodatkiem olejków czy wyciągów roślinnych. Nie zapominajmy tez o właściwościch masła shea - naturalnie odżywia, nawilża i natłuszcza skórę. Raz w tygodniu warto zafundować skórze kąpiel z dodatkiem regeneracyjnej soli morskiej - po kąpieli warto wetrzeć w skórę olejek. Szczególnym powodzeniem ze względu na swoje właściwości ma olej arganowy lub kokosowy, mający wszechstronne zastosowanie. Warto z dbałości o skórę uczynić rytuał - pachnące masła do ciała czy aromatyczne balsamy nie tylko zadbają o ciało, ale i zrelaksują nas. 

Popularne artykuły o pielęgnacji

Zobacz olejki ujędrniające

Podstawy jesiennej pielęgnacji - złuszczanie i nawilżanie

Domowe rytuały

Strefa relaksu w domu - akcesoria niezbędne do masażu

Masaż to relaks nie tylko ciała, ale i duszy. Nie zapominaj o jego dobroczynnym wpływie - najprostszy masaż możesz wykonywać codziennie pod prysznicem, dzięki czemu poprawisz ukrwienie i jędrność skóry. Długi masaż, połączony z aromaterapią to znakomity sposób na relaks w wolnym czasie. Nie zapomnij zatem o olejkach czy rękawicach do masażu - wystarczy tak niewiele, by poczuć sie lepiej. 

Wszystko na temat pielęgnacji ciała


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro