1. Jesienna pielęgnacja ciała

    Jesienna pielęgnacja ciała

  1. Jesienna pielęgnacja ciała

    Jesienna pielęgnacja ciała

    regeneracja po lecie

Jak pielęgnować ciało jesienią?

Jesień to pora na to, by zregenerować skórę po lecie i przygotować ją na zimę. Coraz grubsze warstwy ubrań nie sprzyjają regeneracji, musimy więc zadbać o kondycję naszej skóry. Zwykły balsam jest niewystarczający - należy zastosować odpowiedni program naprawczo - odżywczy. Pamiętając o regularności w pielęgnacji, możemy mieć pewność, że nasza skóra jest w dobrej kondycji.

  1. jesienna_pielegnacja

Jesienna pielęgnacja ciała - zacznij od złuszczania.

Podstawą jesiennej dbałości o ciało są regularne peelingi. Złuszczający kosmetyk można przygotować samemu (na przykład z kawy), można jednak skorzystać z gotowych produktów - te o zapachu pomarańczy czy cynamonu nie tylko zadbają o kondycję skóry, ale będą mieć też właściwości aromaterapeutyczne. Warto połączyć peeling z masażem pobudzającym krążenie - skorzystaj z kessy (rękawica do masażu stosowana w hammamie), naturalnej gąbki lub szczotki z naturalnego włosia. W tak przygotowaną skórę składniki odżywcze balsamów wnikną głębiej.

Przede wszystkim - regularne nawilażanie i natłuszczanie.

W jesiennej pielęgnacji ciała nie można zapominać o regularnym balsamowaniu skóry. Znakomicie sprawdzą się balsamy z dodatkiem olejków czy wyciągów roślinnych. Nie zapominajmy tez o właściwościch masła shea - naturalnie odżywia, nawilża i natłuszcza skórę. Raz w tygodniu warto zafundować skórze kąpiel z dodatkiem regeneracyjnej soli morskiej - po kąpieli warto wetrzeć w skórę olejek. Szczególnym powodzeniem ze względu na swoje właściwości ma olej arganowy lub kokosowy, mający wszechstronne zastosowanie. Warto z dbałości o skórę uczynić rytuał - pachnące masła do ciała czy aromatyczne balsamy nie tylko zadbają o ciało, ale i zrelaksują nas. 

Popularne artykuły o pielęgnacji

Podstawy jesiennej pielęgnacji - złuszczanie i nawilżanie

Domowe rytuały

Strefa relaksu w domu - akcesoria niezbędne do masażu

Masaż to relaks nie tylko ciała, ale i duszy. Nie zapominaj o jego dobroczynnym wpływie - najprostszy masaż możesz wykonywać codziennie pod prysznicem, dzięki czemu poprawisz ukrwienie i jędrność skóry. Długi masaż, połączony z aromaterapią to znakomity sposób na relaks w wolnym czasie. Nie zapomnij zatem o olejkach czy rękawicach do masażu - wystarczy tak niewiele, by poczuć sie lepiej. 


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro