1. Hygge

    Hygge

  1. Hygge

    Hygge

    ociepl atmosferę w domu

Hygge - dodatki do domu

Popularne artykuły o Hygge

Zobacz popularne książki o hygge

Jak stworzyć klimat hygge w domu?

Hygge, nazywane duńską filozofią szczęścia, opanowało świat. W przybliżeniu na polski możemy przetłumaczyć to słowo na spokój, bezpieczeństwo, szczęście. Ale hygge to także spokojny rytm życia, zgodny z rytmem natury oraz umiejętność cieszenia się z codziennych czynności i chwil przynoszących radość.  Sprzyja temu przyjazna atmosfera hygge, jaką otaczają  się Duńczycy. Jak  stworzyć ją we własnym  domu?

  1. hygge

Jak stworzyć klimat hygge?

Proste sposoby i subtelne detale pomogą Ci stworzyć przyjazny klimat hygge we własnym domu. Delikatne oświetlenie gra w nim pierwsze  skrzypce. Wystarczy kilka elementów do stworzenia delikatnego, rozproszonego  światła w domu, dającego relaksujące wrażenie przytulności. Wystarczą do tego: świece zapachowe, tealighty (porozstawiaj je grupowo w różnych częściach pokoju), podświetlane literki, kominki zapachowe, klimatyczne latarenki, czy cotton ball lightsy.

Stwórz strefę relaksu - z ciepłym i miękkim pledem, imbrykiem z aromatyczną herbatą i ciekawą książką (może "Hygge. Duńska sztuka szczęścia" M.T. Soderberga?), na ścianach powieś zdjęcia bliskich, a na ulubionym fotelu połóż poduszkę, z miękkiego, naturalnego materiału. Nie masz w domu kominka? Bez problemu odtworzysz blask i ciepło naturalnego ognia przy pomocy elektrycznego kominka. Pozwól sobie na chwile radości tylko dla siebie - pachnąca kąpiel z dodatkiem soli,  olejków czy kul do kąpieli sprawi, że poczujesz się hygge.

 

 

Światło tworzy klimat hygge

Subtelny blask i ciepłe delikatne światło to podstawa, która pomoże Ci stworzyć klimat hygge w pomieszczeniu. Do dyspozycji masz świece, kominki zapachowe czy bawełniane kule (cotton ball lights) . A może zdecydujesz się podświetlane litery?

Ciepłe napoje i słodycze na rozgrzewkę

Strefa relaksu w domu

Aby poczuć hygge, zrelaksuj się i ciesz się chwilą. Pomoże Ci w tym miękki pled i aromatyczny napój w ulubionym kubku. Usiądź w wygodnym fotelu - uszaku, otocz się zdjęciami najbliższych, przeczytaj książkę lub obejrzyj film a potem weź odprężającą kąpiel. 

Wszystko na ten temat ocieplania klimatu w domu


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro