1. harry potter strefa fana inspiracje allegro

    Harry Potter - strefa fana

Seria Harry Potter - książki

Oto niezwykła opowieść o chłopcu, który odkrywa, że jest czarodziejem. Losy Harrego Pottera - 11-letniej sieroty i podrzutka splatają się z ponurą historią "Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać". Przeczytaj pierwszy tom serii Harry Potter, podążaj za głównym bohaterem i poznaj fantastyczny świat magii.

Spędzając wakacje w mugolskiej rodzinie, Harry Potter z utęsknieniem wypatruje daty powrotu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Mimo magicznych komplikacji i notorycznych ostrzeżeń przed zagrożeniem, jakie ma czyhać na niego w szkole, młody czarodziej wraca do Hogwartu. Jakie wyzwanie czeka na niego w Komnacie Tajemnic? Odkryj jej sekret wraz z głównym bohaterem w drugim tomie powieści Harry Potter. 

W świecie czarodziejów zawrzało, gdy pojawiły się wieści o ucieczce niebezpiecznego przestępcy z magicznego więzienia Azkabanu. Co łączy tytułowego więźnia i Harrego Pottera? Jakie tajemnice skrywa przeszłość profesora Snape'a? Kto zajmie nowe stanowisko nauczyciela do obrony przed czarną magią?
Odpowiedzi na te pytania skrywa trzeci tom powieści, Harry Potter i więzeń Azkabanu.

W Szkole Magii i Czarodziejstwa rozegra się ważne wydarzenie - Turniej Trójmagiczny. Reprezentantów trzech szkół wyłoni Czara Ognia. Umiejętności wybrańców zostaną przetestowane w niebezpiecznych zadaniach. Ten rok w Hogwarcie będzie niezwykły, a Harry Potter i jego przyjaciele przekonają się o tym na własnej skórze. Poznaj ich losy w czwartym tomie powieści, Harry Potter i Czara Ognia.

Wakacje w towarzystwie mugolskiej rodziny Dursleyów są nudne i przykre, szczególnie jeśli twoi najbliżsi przyjaciele przestają się z tobą kontaktować. Sytuacja nabiera nieoczekiwanego rozwoju, gdy Harry Potter dowiaduje się o reaktywacji sekretnego Zakonu Feniksa. Działania zakonu utrudnia Ministerstwo Magii oraz nowa postać, która objęła posadę nauczyciela obrony przed czarną magią. Poznaj wyzwania, stojące przed młodym czarodziejem w piątym tomie powieści, Harry Potter i Zakon Feniksa.

Lord Voldemort planuje opanować świat czarodziejów i chce wykorzystać w tym celu jednego z uczniów. Czy Harry Potter i jego przyjaciele zdołają powstrzymać plan Czarnego Pana? Informacje o rodzinie, dzieciństwie oraz karierze Toma Riddle mogą okazać się cenną wskazówką. Aby poznać jego przeszłość, Harry i Dumbledore wyruszają na niebezpieczna wyprawę, w poszukiwaniu horkruksów. Śledź ich przygody w szóstym tomie powieści Harry Potter i Książe Półkrwi.

To nie czas na powrót do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Trójkę przyjaciół czeka podróż, której ścieżka jest pełna wyzwań i niebezpieczeństw. Tragiczna śmierć Dumbledore'a pozostawiła za sobą jeszcze więcej pytań, niż odpowiedzi. Czy Hogwart już na zawsze pozostanie w rękach Snape'a i śmierciożerców? W jaki sposób Harry ma pokonać Lorda Voldemorta? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w siódmym tomie powieści Harry Potter i Insygnia Śmierci.

Zestawy książek serii Harry Potter

Inne książki ze świata Harrego Pottera

Dobierz zakładkę do książki

Ceremonia przydziału - poznaj swój dom w Hogwarcie

  1. tiara przyjdzialu harry potter allegro

Zastanawiasz się, do jakiego domu trafisz w Hogwarcie?

Teraz masz szansę przewidzieć decyzję Tiary Przydziału. Oto najważniejsze cechy czterech domów w Hogwarcie:

  • Gryffindor: czarodzieje z tego domu są odważni i zdeterminowani. Symbolicznym zwierzęciem tego domu jest lew, który pojawia się w godle Gryffindoru. Uczniami przynależącymi do domu Gryffindor byli między innymi Hermiona Granger, Ron Weasley i Harry Potter.
  • Slytherin: uczniowie, przynależący do tego domu są doceniani za ambicję i niezwykły spryt. Godło Slytherinu zdobi wąż. Do Slytherinu trafiali czarodzieje czystej krwi lub półkrwi, tacy jak Severus Snape, Bellatrix Lestrange i Draco Malfoy.
  • Ravenclaw: osoby, które trafiają do tego domu, są znane z mądrości i sprytu. W oryginalnej, książkowej wersji w godle Ravenclaw znajduje się orzeł, natomiast w filmie jest to kruk. Znani uczniowie to Gilderoy Lockhart, Cho Chang i Luna Lovegood.
  • Hufflepuff: czarodzieje przydzieleni do tego domu są lojalni i sprawiedliwi. W godle Hufflepuffu można dostrzec borsuka. Rozpoznawalnymi uczniami Hufflepuff są Cedric Diggory, Pomona Sprout i Newton Scamander.

Harry Potter - figurki i gadżety

Magiczne gry i zabawki