1. Fiolet - kolor roku

    Fiolet

    Kolor roku 2018

Fiolet - odważny kolor do wnętrza

Fiolet to kolor piękny i szlachetny

W tym roku Panatone ogłosił kolor fioletowy kolorem roku. Dzięki temu jego popularność na pewno wzrośnie w nadchodzących miesiącach. Nie każdy ma odwagę stosować go we wnętrzach, tym bardziej zachęcamy, aby zaryzykować jego wykorzystanie. Takie wnętrze na pewno będzie się wyróżniało na tle innych biało-szarych kompozycji.

  1. fioletowe wnętrze

Fiolet - kolor luksusu

W dawnych czasach fioletowy barwnik był trudny do uzystkania, jako że rzadko występuje w naturze. Osoby, które mogły sobie pozwolić na tkaniny w tym kolorze były zamożne, a rzeczy którymi się otaczały miały świadczyć o ich statusie. Odrobina fioletu we wnętrzu może więc nadać mu ten wyjątkowy luksusowy charakter. Nie należy jednak przesadzać z liczbą fioletowych dodatków, gdyż w naszej kulturze kolor ten może być również kojarzony z żałobą.

Fiolet - kolor wielu odcieni

Fiolet ma wyjątkowo dużo odcieni. Czasami jest bliski granatu, czasami różu. Można ze sobą zestawiać różne jego odcienie, ale wówczas powinniśmy zrezygnować z innych kolorów w tym samym wnętrzu.

Fioletowe elementy wnętrza

Popularne artykuły o fiolecie we wnętrzach

Fiolet niebanalny kolor garderoby i dodatków

  1. fioletowe ubranie

Fiolet kolorem dla Pani Zimy

Ten kolor idealnie sprawdzi się u kobiet o urodzie typu zima. Idealnym przykładem tego typu urody jest Królewna Śnieżka. Jej cera ma chłodny oliwkowy lub szary odcień, a włosy są bardzo ciemne, najlepiej czarne.

Taki rodzaj urody mają Kristen Stewart oraz Liv Tyler.

Wrzosowy kolorem dla kobiety o urodzie typu lato

Masz włosy w chłodnym odcieniu blondu, niebieskie oczy i zimny odcień cery? Twój typ urody to lato i możesz śmiało nosić ubrania i dodatki we wrzosowym odcieniu fioletu.

Wszystko o fiolecie


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro