1. eko zabawki
    Eko zabawki z drewna, wikliny, tektury i bawełny

Drewniany domek dla lalek - wersja ekologiczna

Popularne artykuły o eko zabawkach

Zobacz popularne klocki ekologiczne

Eko zabawki - najzdrowsze dla naszego dziecka

  1. eko zabawki

Najzdrowsze zabawki dla środowiska - drewno,tektura, wiklina oraz bawełna organiczna.


 Drewniane zabawki to połączenie miłości do natury oraz do naszych pociech. Wykonane są z drewna certyfikowanego, malowane są ekologicznym lakierem lub woskowane, można znaleźć również wersje surowe. Zabawki te uczą dzieci życia zgodnie z naturą oraz doceniania piękna otaczającego nas świata.

Tekturowe zabawki są idealne do rozwoju manualnego naszego dziecka, oprócz złożenia takiej zabawki istnieje również możliwość pomalowania jej w interesujące dziecko kolory czy wzory. Jednocześnie dekoruje pokój dziecięcy i zainteresuje niejedno dziecko, które gościmy w swoim domu.

 Z wikliny najczęściej tworzy się mebelki do zabawy dla naszych dzieci. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż ich plastikowe odpowiedniki, w razie zepsucia poszczególnego elementu możemy dorobić go sami lub zlecić osobie zajmującej się wikliniarstwem. Tego typu zabawki mogą sprawiać radość więcej niż jednemu dziecku (przechodzą z pokolenia na pokolenie).

Zabawki wykonane z bawełny organicznej to najzdrowsza alternatywa. W odróżnieniu od zwykłej bawełny, bawełna organiczna zbiera jest ręcznie, a jej produkcja odbywa się metodą, w której nie występują sztuczne barwniki czy środki chemiczne. Dzięki temu materiał ten nie uczula, nie powoduje alergii i jest bezpieczny dla skóry naszego dziecka.

 

Ekologiczne gryzaki dla niemowląt

Rodzaje zabawek ekologicznych

Wszystko na temat eko-rodzicielstwa


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro