1. Dzień Pluszowego Misia

    Dzień Pluszowego Misia

    25 listopada
  1. Dzień Pluszowego Misia

    Dzień Pluszowego Misia

Zobacz najpopularniejsze pluszowe misie

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Misia obchodzimy 25 listopada - tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Oczywiście najchętniej świętują ten dzień dzieci - tego dnia przedszkola, żłobki i szkoły wypełnione są pluszowymi ulubieńcami najmłodszych. Ale i dorosli lubią to święto - dzięki niemu możemy przypomniać sobie swojego misia i chociaż na chwilę wrócić wspomnieniami do dzieciństwa. Samo święto zostało ustanowione w 2002 roku, wówczas to miś obchodził swoje setne urodziny.

  1. dzien_misia

W 1902 roku przezydent Stanów Zjednoczonych - Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał wypuścić go na wolność a wydarzenie to zostało zilustrowane w prasie. Pewien producent zabawek zobaczył artykuł w gazecie i postanowił stworzyć misia, którego nazwał Teddy Bear - na cześć prezydenta.

Miś - najlepszy przyjaciel nie tylko do przytulenia.

Miś szybko zawładnął sercami dzieci i w wielu bajkach uczyniono go głównym bohaterem, jak na przykład w Kubusiu Puchatku, Misiu Paddingtonie czy w naszym rodzimym Misiu Uszatku. Sam miś symbolizuje dobro, ciepło i miłość. 

W Dniu Pluszowego Misia nie zapomnijmy zabrać ulubionego pluszaka do przedszkola czy szkoły - w ten sposób dzień ten będzie jeszcze przyjemniejszy.

Popularne artykuły o misiach

Zobacz popularną biżuterię z misiem

Ulubione pluszowe misie

Książki i filmy z misiem w roli głównej

Gadżety i ubrania z najpopularniejszym misiem - Kubusiem Puchatkiem

Masza i niedźwiedź - filmy i zabawki