1. miedzynarodowy dzien kota

    Dzień kota

    17 luty
  1. miedzynarodowy dzien kota

    Międzynarodowy dzień kota

Popularne artykuły o kotach i ich potrzebach

Jak przygotować się na pojawienie kota?

Pojawienie się w domu kota to z pewnością wielkie wydarzenie, szczególnie jeżeli domownikami są również dzieci. Musimy pamiętać, że przyjęcie zwierzęcia pod dach to nie tylko przyjemność i cudowna zabawa, to również ogromna odpowiedzialność. Jak zatem sprawić, aby nasz nowy czworonożny przyjaciel szybko się zadomowił?

  1. miedzynarodowy dzien kota

Jak przygotować się na obecność kota w czterech kątach?

Pierwszą rzeczą, na jaką musimy być przygotowani to przede wszystkim zaakceptowanie natury kotów. Są to drapieżniki, przez co ważna jest dla nich dieta mięsna, ponadto mają wysoko rozwinięty instynkt łowiecki, zdarza im się dzika pogoń za insektami. Ponadto są bardzo ciekawskimi stworzeniami, nie istnieje dla nich przykładowo zakaz wchodzenia na stół czy regał. Uwielbiają obserwować otoczenie z wysokości, gdzie czują się bezpieczne. Równie ważne są kryjówki (również na wysokości), w których kot może się schować, nie niepokojony przez nikogo.

Podstawowymi akcesoriami, dzięki którym kot będzie czuł się dobrze w pomieszczeniach, to przede wszystkim kuweta z odpowiednio dobranym żwirkiem (według upodobań kota), miski na pokarm i wodę, drapak oraz akcesoria do pielęgnacji sierści. Pamiętajmy, że nie należy stawiać koło siebie misek i kuwety, powinny być rozlokowane jak najdalej od siebie. Nie możemy również zapomnieć o zabawkach, dzięki którym nasz kot zachowa swój cykl łowiecki: wędkach, piłeczkach lub torach do zabaw. Ważne jest również bezpieczeństwo naszego pupila - okna i balkon powinniśmy osiatkować oraz pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u weterynarza. Tak zaopiekowany kot odwdzięczy nam się wieloletnią przyjaźnią.

Najlepsze kuwety i akcesoria do utrzymywania czystości

Rodzaje żwirków do kuwet

Organizujemy przestrzeń do zabaw dla kota

Gadżety dla wielbicieli kotów

Każdy prawdziwy kociarz, oprócz posiadania kota, marzy również o tym, aby przedmioty codziennego użytku którymi się otacza przypominały mu o tej wspaniałej pasji. Torby na zakupy czy kubek to gadżety, nad którymi zachwyci się wiele osób.


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro