1. dziecko na nartach

    Dziecko na stoku

  1. Dziecko na stoku

    Dziecko na stoku

Narty dla dziecka - zobacz popularne modele

Popularne artykuły na temat wyjazdu dziecka na narty

Zobacz popularne pokrowce narciarskie

Jak spakować dziecko na narty?

  1. dziecko na nartach

Spakowanie wszystkich niezbędnych dziecku akcesoriów do udanego pobytu na nartach bywa kłopotliwe, szczególnie gdy do zapakowania mamy ubrania nadające się na stok. Musimy pamiętać, że nie liczy się ilość a jakość wykonania poszczególnych elementów odzieży. Optymalnie dobrane ubrania sprawią, że nasza pociecha spędzi wspaniałe chwile na stoku.

Jak przygotować dziecko na wypad na narty?

Podstawowym wyposażeniem naszego dziecka powinny być ubrania i akcesoria przydatne na stoku. Jednakże kurtka, narty, kask czy rękawiczki nie powinny być jedynymi elementami, w które powinniśmy wyposażyć nasze dziecko. Przydatne będą zarówno skarpety oraz bielizna termoaktywna jak i ochraniacze pod wierzchnie warstwy odzieży. Ponadto nie możemy ż zapomnieć o kosmetykach do pielęgnacji skóry, takich jak tłusty krem do twarzy czy emulsja do ciała. Podczas największych mrozów sprawdzą się również ogrzewacze do rąk, które zaczynają oddawać ciepło po zgięciu płytki w środku. Równie ważnym elementem stroju są śniegowce, które ochronią stopy dziecka przed przemoknięciem.

Ubrania niezbędne na stok

Przygotowując dla naszej pociechy ubrania na stok, pamiętajmy, że ubranie wcale nie powinno być grube i superciepłe. Bardzo istotne jest, aby dziecko aktywnie spędzające czas nie miało okazji do przegrzania  i nadmiernego spocenia. Bez względu na to, co zapakujemy maluchowi, sprawdźmy przede wszystkim, czy jest wygodne, lekkie i nieprzemakalne.

Kombinezon idealny na narty

Akcesoria niezbędne na stok

Na stoku oprócz nart, kijków czy kasku przyda się również wiele innych akcesoriów, niekoniecznie związanych z samą jazdą. Najważniejszy będzie krem z filtrem, na nartach często spotkamy się z mrozem oraz ostrym wiatrem i suchym powietrzem w pomieszczeniach, a śnieg zalegający na stoku mocno odbija promienie UVA i UVB. Przydadzą się także wielorazowe ogrzewacze do rąk.

Snowboard - alternatywa dla nart

Rozgrzewające napoje na stok