Domowe przedszkole czyli jak zorganizować domową zabawę

Zima sprzyja dziecięcym infekcjom, a to najczęściej oznacza areszt domowy. Jak zorganizować dziecku czas w domu, aby go nie przemęczać, ale też aby się nie nudziło? Bajki czy tablet są dobre w ograniczonym zakresie, ale zdecydowanie nie wskazane jako długotrwałe zajęcie. Co możemy zrobić, aby zająć dziecku czas oraz samemu dobrze się bawić?

Rodzaj aktywności należy dopasować do wieku dziecka oraz jego możliwości. Ponieważ małe dzieci - do dwóch lat - dość łatwo same zajmują sobie czas, skupimy się na dzieciach starszych.

Przedszkolaki przyzwyczajone są do zajęć plastycznych. Takie zajęcia można z łatwością zorganizować im w domu. Warto zaopatrzyć się w kolorowy papier, nożyczki, gotowe wycinanki, farby i kredki. Pomysły na rękodzieło znajdziemy w internecie.

Zajęcia, które zajmują dziecko na długo, a są też korzystne dla jego rozwoju, to te wymagające długotrwałego skupienia. Bardzo satysfakcjonujące jest układanie puzzli oraz klocków.

Jeżeli nie chcemy inwestować w zabawki i przybory plastyczne, warto zabawić się z dzieckiem w teatr lub sklep. Z dzieciństwa pamiętamy również wiele zabaw interaktywnych, w które lubili bawić się z nami rodzice i dziadkowie. Nie bój się, że nic z tego nie pamiętasz. Przypomną ci o tym właściwe książki.

Sprawdź, co wybraliśmy do zabawy z dzieckiem w domu.

Zabawy kreatywne w domu

Folie i tablice kredowe

Popularne książki do kącika czytelniczego

Namioty i tipi do kącika czytelniczego

Zabawy kreatywne w domu