1. domowe przedszkole

    Domowe przedszkole

    zabawa i nauka z przedszkolakiem

Domowe przedszkole czyli jak zorganizować domową zabawę

Zima sprzyja dziecięcym infekcjom, a to najczęściej oznacza areszt domowy. Jak zorganizować dziecku czas w domu, aby go nie przemęczać, ale też aby się nie nudziło? Bajki czy tablet są dobre w ograniczonym zakresie, ale zdecydowanie nie wskazane jako długotrwałe zajęcie. Co możemy zrobić, aby zająć dziecku czas oraz samemu dobrze się bawić?

  1. zabawy w domu

Rodzaj aktywności należy dopasować do wieku dziecka oraz jego możliwości. Ponieważ małe dzieci - do dwóch lat - dość łatwo same zajmują sobie czas, skupimy się na dzieciach starszych.

Przedszkolaki przyzwyczajone są do zajęć plastycznych. Takie zajęcia można z łatwością zorganizować im w domu. Warto zaopatrzyć się w kolorowy papier, nożyczki, gotowe wycinanki, farby i kredki. Pomysły na rękodzieło znajdziemy w internecie.

Zajęcia, które zajmują dziecko na długo, a są też korzystne dla jego rozwoju, to te wymagające długotrwałego skupienia. Bardzo satysfakcjonujące jest układanie puzzli oraz klocków.

Jeżeli nie chcemy inwestować w zabawki i przybory plastyczne, warto zabawić się z dzieckiem w teatr lub sklep. Z dzieciństwa pamiętamy również wiele zabaw interaktywnych, w które lubili bawić się z nami rodzice i dziadkowie. Nie bój się, że nic z tego nie pamiętasz. Przypomną ci o tym właściwe książki.

Sprawdź, co wybraliśmy do zabawy z dzieckiem w domu.

Sprawdź popularne zabawki do wspólnej zabawy!

Zrób to krok po kroku

Zabawy kreatywne w domu

Folie i tablice kredowe

Popularne książki do kącika czytelniczego

Namioty i tipi do kącika czytelniczego

Zabawy kreatywne w domu