gdzie?

13 maja 2019, 11:19

Zmiany w Regulaminie Allegro: Ogłoszenia i prowizje (Załącznik nr 4), Numizmatyka, Polityka ochrony prywatności

Zmiany w Załączniku nr 4 do Regulaminu Allegro


Zapoznaj się z poniższymi informacjami, jeśli na Allegro wystawiasz ogłoszenia (oferty w dziale Ogłoszenia i usługi) lub sprzedajesz w kategoriach Meble, Akcesoria GSM oraz w kategoriach odzieżowych, a także w kategorii Numizmatyka. Zgodnie z zapowiedzią, wprowadziliśmy dziś zmiany w tych obszarach.

Zmiany w ogłoszeniach

Ogłoszenia to oferty, w których opcja kup teraz oraz metody płatności są niedostępne, na przykład ogłoszenia sprzedaży samochodów czy nieruchomości. Wszystkie ustalenia dotyczące zakupu zależą od sprzedającego i kupującego. Dotychczas ogłoszenia można było wystawić na czas nieokreślony lub na 10, 20, 30 dni.

Od dziś ogłoszenie wystawisz wybierając jeden z trzech nowych pakietów: Basic, Power lub Max. Każdy pakiet określa czas trwania ogłoszenia, a część z nich zawiera dodatkowo opcje promowania. Pakiety różnią się w zależności od tego, czy posiadasz konto firmowe, czy zwykłe. Wraz z dodaniem pakietów zmieniliśmy także sposób naliczania opłat za opcje promowania ogłoszeń - pobieramy je z góry za cały okres promowania. Oznacza to obniżkę kosztu wyróżnienia oraz promowania na stronie działu dla okresów dłuższych niż 10 dni.

 • Zmiany w ogłoszeniach - konta firmowe

Wprowadzenie pakietów nie spowoduje podwyżki kosztów wystawienia ogłoszeń, zmienił się jedynie sposób wystawiania i naliczania opłat. Za ogłoszenia wystawione od 13 maja opłatę naliczamy z góry za wybrany przez Ciebie pakiet: Basic (10 dni), Power (20 dni) lub Max (30 dni). Cena, tak jak dotychczas, zależy od kategorii, w której wystawisz ogłoszenie. Jeśli zdecydujesz się na wyróżnienie lub promowanie na stronie działu, opłaty za te opcje pobierzemy z góry na jeden z wybranych przez Ciebie przedziałów czasowych: 10, 20 lub 30 dni.

Przykład - ogłoszenie w kategorii Samochody osobowe na 30 dni:

Dotychczas wystawienie ogłoszenia na 30 dni kosztowało w sumie 60 zł. Opłatę w wysokości 20 zł naliczaliśmy co 10 dni. Od dziś, po wyborze pakietu Max (30 dni), opłata także wyniesie 60 zł, ale pobierzemy ją z góry i będzie bezzwrotna.

 • Zmiany w ogłoszeniach - konta zwykłe

Dzięki nowym pakietom ceny za wystawianie ogłoszeń dla większości kategorii są niższe (Samochody, Maszyny, Motocykle, Nieruchomości, Wakacje, Zwierzęta). Dodatkowo w cenie większości pakietów dostaniesz opcje promowania ogłoszeń. Opłatę naliczamy z góry za wybrany pakiet: Basic (10 dni), Power (50 dni) lub Max (90 dni). Nie zmieniła się jedynie cena za ogłoszenia wystawiane na 10 dni.

Przykład - ogłoszenie w kategorii Samochody osobowe na 50 dni:

Dotychczas wystawienie ogłoszenia na 50 dni kosztowało w sumie 125 zł. Opłatę w wysokości 25 zł naliczaliśmy co 10 dni. Od dziś, po wyborze pakietu Power (50 dni), opłata wyniesie 39 zł i pobierzemy ją z góry. Dodatkowo w cenie pakietu Twoje ogłoszenie będzie podświetlone i pogrubione przez 10 dni. Dzięki tej zmianie zaoszczędzisz aż 86 zł na koszcie wystawienia i dodatkowo otrzymasz opcje promowania warte obecnie w sumie 18 zł.

 • Promowanie ogłoszeń

Usunęliśmy dziś dotychczasowe opcje promowania ogłoszeń: podświetlenie, pogrubienie oraz pakiet wyróżnienie + pogrubienie + podświetlenie. Opcje podświetlenie i pogrubienie pozostały dostępne jedynie w ramach pakietów dla sprzedających na kontach zwykłych. Do dyspozycji nadal masz wyróżnienie i promowanie na stronie działu.

W opcjach promowania (wyróżnienie i promowanie na stronie działu) wprowadziliśmy nowy sposób naliczania opłat (z góry) oraz przedziały czasowe, dostosowane do pakietów. Możesz wybrać ogłoszenie na jeden z kilku okresów: od 5 do 80 dni w przypadku wyróżnienia i od 50 do 90 dni w przypadku promowania na stronie działu.

Przykład - wyróżnienie ogłoszenia na 50 dni:

Dotychczas wyróżnienie ogłoszenia na 50 dni kosztowało w sumie 195 zł. Opłatę w wysokości 39 zł naliczaliśmy co 10 dni. Od dziś, po wyborze wyróżnienia na 50 dni, opłata wynosi 169 zł i pobieramy ją z góry. Dzięki tej zmianie zaoszczędzisz 26 zł.

Po 13 maja wyróżnienia w ogłoszeniach będą działać jak dotychczas. Dowiedz się co się stanie z ogłoszeniami wystawionymi przed 13 maja.

Jednocześnie dodaliśmy w Regulaminie zapis umożliwiający wyświetlanie ogłoszeń w serwisach internetowych i aplikacjach naszych partnerów.

Zmiany prowizji od sprzedaży
 1. W kategorii Meble podwyższyliśmy prowizję z 9 na 10% oraz wprowadziliśmy maksymalną kwotę prowizji od sprzedaży w wysokości 100 zł. Oznacza to obniżkę prowizji od sprzedaży w przypadku przedmiotów w cenie powyżej 1111,11 zł.
 2. W kategorii Akcesoria GSM zmieniliśmy wysokość prowizji od sprzedaży z 9% na:

  • 12% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł,
  • 6 zł + 6% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

  Oznacza to obniżkę prowizji od sprzedaży w przypadku przedmiotów w cenie powyżej 100 zł.

 3. We wszystkich kategoriach odzieżowych w różnych działach Allegro zwiększyliśmy prowizję z 10 na 11%.

 4. Zmieniliśmy nazwę podkategorii Kawy na Kawa. Stawka prowizji w tej kategorii pozostała bez zmian.
Zmiany dotyczące sprzedaży w kategorii Numizmatyka

Dotychczas oferty w kategorii Monety złote do 1800 roku mogli wystawiać tylko uczestnicy programu Strefa Inwestora. Od dziś ten warunek już nie obowiązuje i kategoria ta jest dostępna dla wszystkich sprzedających. Utworzyliśmy też nową kategorię: Złote monety kolekcjonerskie. Sprzedawać w niej mogą uczestnicy Strefy Kolekcjonera.

Zmiany w Polityce ochrony prywatności i w tekście Regulaminu Allegro

W części V Polityki ochrony prywatności wskazaliśmy w jakim celu i w jakich sytuacjach przekazujemy dane kupujących i sprzedających podmiotom współpracującym z Allegro.pl. Przekazywanie tych danych odbywa się zawsze na podstawie zgody użytkownika lub w oparciu o uzasadniony interes Allegro.pl.

W związku z korzystaniem z usług dostarczanych przez Google Ireland Limited, w części VI dokumentu uzupełniliśmy informację dotyczącą przekazywania danych użytkowników do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w ramach współpracy ze wskazanym podmiotem. Przekazywanie danych odbywa się w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Zmiana ma charakter formalny i nie wpływa na sposób korzystania z serwisu.

Do Regulaminu Allegro dodaliśmy także Artykuł 20, w którym wskazujemy, że Regulamin dostępny jest też w wersji angielskiej.

Ponadto wydłużyliśmy okres zapowiedzi zmian w Regulaminie Allegro z 7 na 14 dni. Dzięki temu sprzedający i kupujący wcześniej dowiedzą się o nadchodzących zmianach.

Aby lepiej chronić dane osobowe kupujących i sprzedających, dodaliśmy także zapis dotyczący maskowania wiadomości e-mail w całej korespondencji prowadzonej w ramach Allegro. Maskowanie oznacza, że adres e-mail jest widoczny jako ciąg znaków. Na przykład: jan.kowalski@wp.pl wyświetlamy jako f8awgqyk6a5@allegromail.pl. O maskowaniu korespondencji pisaliśmy tutaj.

Wszystkie dzisiejsze zmiany Regulaminu przedstawiamy w plikach PDF:

Fragmenty, które dodaliśmy, zaznaczone są na zielono, a usunięte - na czerwono.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro