gdzie?

18 maja 2020, 21:21

Zmiany w Regulaminie Allegro

Wprowadziliśmy dziś zmiany do Regulaminu Allegro.

Zgodnie z zapowiedzią, wprowadziliśmy dziś zmiany w Regulaminie Allegro:

Allegro Lokalnie: nowości i uporządkowanie regulaminu

Zaktualizowaliśmy regulamin Allegro Lokalnie (Załącznik nr 13 do Regulaminu Allegro) - zawiera on informacje o usprawnieniach, które wprowadziliśmy w serwisie:

 • Umożliwiliśmy sprzedającym na kontach firmowych wystawianie ogłoszeń na Allegro Lokalnie. Chcemy, żeby przedsiębiorcy zyskali nowy kanał sprzedaży w czasie pandemii COVID-19. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie.
 • Obniżyliśmy opłatę za wyróżnienie licytacji:
  • z 4,99 zł na 3,49 zł - za wyróżnienie widoczne na Allegro Lokalnie
  • z 19 zł na 13,30 zł - za wyróżnienie widoczne na Allegro Lokalnie i Allegro.pl
 • Wydłużyliśmy czas trwania ogłoszenia - trwa ono nieograniczoną liczbę dni albo do momentu zakupu (w przypadku ogłoszeń z kup teraz/licytacją) lub zakończenia go przez sprzedającego.
 • Znacznie zwiększyliśmy limit aktywnych ogłoszeń na jednym koncie:

  • z 5 na 10 w Motoryzacji
  • z 50 na 200 w pozostałych kategoriach.
 • Usunęliśmy tzw. okres przejściowy - przedssiębiorcy, którzy mają konto niefirmowe na Allegro.pl, mogą wystawiać ogłoszenia na Allegro Lokalnie na tych samych zasadach co inni sprzedający.

 • Uporządkowaliśmy zapisy o czasie trwania licytacji (7 dni) oraz o zakupach bez rejestracji i wskaźniku atrakcyjności ogłoszenia - te opcje nie są dostępne na Allegro Lokalnie.
Zwiększenie dopuszczalnej liczby nierozwiązanych dyskusji w programie Super Sprzedawca

Dotychczas, aby zostać Super Sprzedawcą, na dzień kwalifikacji do programu można było mieć nie więcej niż 5 nierozwiązanych dyskusji w ciągu ostatnich 30 dni (o pozostałych wymaganiach dotyczących dyskusji przeczytasz na naszej stronie). Zwiększyliśmy ten limit do maksymalnie 20 nierozwiązanych dyskusji. Tak jak dotychczas, liczba Twoich dyskusji zakończonych jako nierozwiązane w ostatnich 30 dniach w stosunku do liczby Twoich transakcji z tego okresu nie może być większa niż 0,02%.

Jednocześnie zwiększyliśmy limit nierozwiązanych dyskusji, który pozwala utrzymać status Super Sprzedawcy - z 8 do 32. Dowiedz się więcej o tym, jak liczymy nierozwiązane dyskusje.

Doprecyzowaliśmy także fragment Regulaminu o sposobie liczenia średniej wartości ocen sprzedaży - samo liczenie przebiega tak jak dotychczas.

Nowa kategoria: Catering

W nowej kategorii sprzedający mogą wystawiać oferty dań, catering pudełkowy i inny wraz z dostawą. W polu „Opis” umożliwiamy podanie informacji o dostawie oraz danych kontaktowych.

Krótszy czas wysyłki i nowe wymagania - kategorie Produkty inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie

Sprzedający w kategoriach Produkty Inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie są zobowiązani:

 • ustawić czas wysyłki nie dłuższy niż 24 godziny
 • mieć wskaźnik poleceń na poziomie co najmniej 98%.

Nie dotyczy to sprzedających, którzy uczestniczą w Strefie Inwestora.

Usprawnienia w ofertach wielowariantowych - dział Moda

Uporządkowaliśmy automatyczne łączenie ofert w warianty w kategorii Moda:

 • Dotychczas: Automatycznie łączymy oferty w oferty wielowariantowe u tych sprzedających, którzy wcześniej nie korzystali z tej możliwości.

 • Od dziś: będziemy automatycznie łączyć oferty, które spełniają odpowiednie warunki, w oferty wielowariantowe u wszystkich sprzedających. Będziemy także rozłączać oferty wielowariantowe utworzone nieprawidłowo - na przykład złożone z różnych marek butów.

Więcej o tworzeniu ofert wielowariantowych dowiesz się z tego artykułu.

Oferty charytatywne na stałe na Allegro.pl - przekładamy tę zmianę na 15 czerwca

Zmiana ta weszła do Regulaminu Allegro w zapowiedzianym terminie 18 maja, ale przekładamy jej realizację na 15 czerwca.

15 czerwca umożliwimy wystawianie ofert i licytacji charytatywnych w ramach Allegro.pl. Udostępnimy także Organizacjom Charytatywnym możliwość rejestracji na Allegro.pl.

Dzięki wprowadzonym zmianom pomaganie będzie znacznie łatwiejsze: oferty charytatywne wystawisz za pomocą prostego formularza. Oznaczymy je specjalnym symbolem, dzięki czemu zobaczy je więcej kupujących.

Zmiany porządkowe
 • Wprowadziliśmy do Regulaminu zapis, że w przypadku sprzedającego nazwa użytkownika (login) nie może wprowadzać w błąd - na przykład słowo „apteka” może być używane tylko przez zweryfikowanych farmaceutów. Zwiększy to bezpieczeństwo zakupów.
 • Dodaliśmy punkt mówiący o możliwości informowania o zmianach na Allegro poprzez wiadomości SMS. Dzięki temu szybciej dowiesz się o zmianach ważnych dla sprzedających i kupujących.
 • W Polityce ochrony prywatności:

  • Doprecyzowaliśmy informację o przetwarzaniu danych osobowych, związanym z usługami kredytowymi.
  • Dodaliśmy również informację o tym, że na te potrzeby możemy otrzymywać od dostawców zewnętrznych oferujących swoje usługi finansowe za pośrednictwem Allegro dane osobowe obejmujące: aktualny status wniosku kredytowego, status płatności oraz wysokość dostępnego limitu odnawialnego.
  • Dodaliśmy punkt o tym, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa na Allegro, możemy gromadzić dane takie jak techniczne elementy urządzenia użytkownika, ustawienia jego przeglądarki oraz informacje o tym, jak korzysta z serwisu.
 • W Regulaminie rejestracji i administrowania Kartą Płatniczą w Koncie Allegro doprecyzowaliśmy zapisy o przetwarzaniu danych osobowych do celów rozliczeniowo-podatkowych i archiwalnych.

english version of preannouncement


Powyższe zmiany wymagają aktualizacji Regulaminu Allegro, Regulaminu Super Sprzedawcy oraz Regulaminu rejestracji i administrowania Kartą Płatniczą w Koncie Allegro. Wszystkie zmienione i nowe fragmenty prezentujemy w plikach PDF:

Czy ten artykuł był pomocny?