gdzie?

14 marca 2019, 16:49

Zmiany w korespondencji e-mail prowadzonej w ramach Allegro

Zmiany w korespondencji e-mail prowadzonej w ramach Allegro

Zapoznaj się z poniższą informacją, jeśli kupujesz lub sprzedajesz na Allegro.

W maju zeszłego roku rozpoczęliśmy proces zabezpieczania adresów e-mail wysyłanych za pośrednictwem Allegro. Od tego czasu adresy e-mail we wszystkich wiadomościach przesyłanych za pomocą formularza “Pytanie do sprzedającego” są maskowane.

Maskowanie oznacza, że adres e-mail zastępujemy ciągiem różnych znaków. Na przykład: jan.kowalski@wp.pl zmieniamy na ftka7152-rdsacxsi-ib8bkq2w5s@allegromail.pl. W ten sposób dbamy o ochronę danych osobowych kupujących i sprzedających na Allegro. Maskowanie nie wpływa negatywnie na dostarczanie wiadomości: e-mail wysłany na maskowany adres - ftka7152-rdsacxsi-ib8bkq2w5s@allegromail.pl dotrze do odbiorcy - na jan.kowalski@wp.pl.

Wkrótce wprowadzimy 3 kolejne zmiany:

 • Od 26 marca zaczniemy maskować e-maile w całej korespondencji prowadzonej w ramach Allegro - między wszystkimi użytkownikami. Dotyczy to adresów widocznych w e-mailach po zakupie oraz w zakładkach na koncie Allegro.

 • Do maskowanych adresów e-mail klientów będziemy dodawać identyfikatory zamówienia - w postaci kilku dodatkowych znaków w adresie.

  Dzięki nim wybrani przewoźnicy będą mogli automatycznie przekazywać do Allegro numery przesyłek dla zamówień. Wystarczy tylko e-mail z identyfikatorem, by system przewoźnika nadał numer przesyłki i przekazał go do właściwego zamówienia w Allegro.

  Sprzedającym ułatwi to pracę, ponieważ nie będą musieli ręcznie uzupełniać numerów. Kupujący natomiast docenią szczegółowe informacje o ich zamówieniach.

  O szczegółach tej zmiany będziemy informować na bieżąco.

 • Skrócimy długość wszystkich maskowanych adresów. Dzięki temu zmieszczą się one na etykietach nadawczych oraz w systemach do zarządzania sprzedażą. Tę zmianę zaczniemy wprowadzać od 19 marca.

  Przykładowy adres po skróceniu: 8awgqyk6a5@allegromail.pl.

  Przykładowy adres z identyfikatorem: 8awgqyk6a5+cub31c122@allegromail.pl

Dowiedz się więcej o maskowaniu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro