gdzie?

Zmiany w dostawie i rozliczaniu przesyłek

2 kwietnia wprowadzimy następujące zmiany

Od 2 kwietnia Allegro będzie świadczyć Usługę Dostawy, by ułatwić przemieszczanie się towarów kupionych na Allegro. Przeczytaj Regulamin świadczenia usługi dostawy. Usługa dostawy obejmuje następujące metody dostawy: Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie. W ramach powyższej usługi:

 1. Na koncie firmowym możesz udostępnić na nowych warunkach metody dostawy: Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie. Te metody dostawy kupisz bezpośrednio od Allegro, a nie jak dotychczas - od przewoźnika. Opłaty za te dwie metody dostawy dodamy do rozliczeń z Allegro na twoim koncie i zapłacisz za nie razem z innymi opłatami Allegro w cyklach miesięcznych.
  Dla tych metod usługę dostawy kupisz od Allegro za następujące kwoty:

  11,99 zł brutto dla Allegro Kurier DPD
  15,99 zł brutto dla Allegro Kurier DPD pobranie

  Zobacz, jak przygotować się do zmiany
 2. Zmienimy sposób rozliczania przesyłek Allegro Smart! z kurierem dla metody dostawy Allegro Kurier DPD:  
  • Od 2 kwietnia dla tej metody dostawę w ramach Allegro Smart! z kurierem kupisz od Allegro za stałą kwotę 3,99 zł brutto. Opłatę umieścimy w rozliczeniach z Allegro na twoim koncie.
  • Pozostałe metody dostawy kurierskiej, które są objęte usługą Allegro Smart!, kupisz i rozliczysz tak jak dotychczas - do 31 maja. 
  • Od 1 czerwca zmniejszymy listę metod dostawy kurierem w ramach Allegro Smart! Pozostanie na niej co najmniej: Allegro Kurier DPD. Sprawdź szczegóły.
 3. Poszerzymy listę metod dostawy w ramach Allegro Smart! o Allegro UPS Odbiór w Punkcie oraz UPS Odbiór w PunkcieZobacz, jakie ustawienia wprowadzić w cennikach.
 4. Uruchomimy specjalny program promocyjny dla zamówień nieobjętych Allegro Smart! Sprawdź szczegóły.