gdzie?

16 października 2020, 11:19

Zmiany na Allegro od 2 listopada

2 listopada i w następnych miesiącach wprowadzimy kolejne nowości i zmiany.

2 listopada i w następnych miesiącach wprowadzimy kolejne nowości i zmiany, dzięki którym razem ze sprzedającymi zaoferujemy kupującym jeszcze lepszą jakość dostawy. Za zakupy w ramach Allegro Smart! klienci zapłacą przy odbiorze, a przesyłki do Paczkomatów i punktów UPS odbiorą również w soboty. W kategoriach odzieżowych wprowadzimy wielowariantowość zamiast wyboru kolorów w ramach jednej oferty. Usuniemy opłatę, którą pobieramy za wymianę Monet na kupon zniżkowy. Zaktualizujemy Politykę ochrony prywatności, dzięki czemu stanie się ona bardziej przejrzysta i wprowadzimy kilka innych zmian. Sprawdź szczegóły.

Dla sprzedających

Nowość w Allegro Smart!: klienci będą mogli zapłacić przy odbiorze!

Od kiedy: 2 listopada

Kupujący w ramach Allegro Smart! będą mogli zapłacić za zakupy przy odbiorze. Dzięki temu wielu nowych klientów, którzy zwykle zamawiają przesyłki za pobraniem, chętniej skorzysta z darmowych dostaw Allegro Smart! Na start mamy dla nich specjalną promocję! Przez cztery miesiące - od 2 listopada 2020 do 28 lutego 2021 opcja zapłaty przy odbiorze będzie bezpłatna dla kupujących w ramach Allegro Smart! Dopiero od 1 marca 2021 obciążymy kupujących opłatą za tę opcję kwotą 3,99 zł brutto.

Za przesyłki kurierskie z płatnością przy odbiorze w ramach Allegro Smart!, jako sprzedający, zapłacisz nam 3,99 zł brutto, jak w przypadku pozostałych metod kurierskich, za które rozliczasz się bezpośrednio z nami. Kwotę tę znajdziesz w Twoich rozliczeniach z Allegro. Natomiast za przesyłki, które kupujący opłaci przy odbiorze w punkcie i na poczcie, nie obciążymy Cię żadną dodatkową opłatą.

Już teraz udostępnij w swoich ofertach metody pobraniowe, które od 2 listopada będą na liście metod dostawy objętych Allegro Smart!:

 • Allegro Kurier DPD pobranie
 • Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
 • Allegro Punkty Poczta pobranie.
Informacje o wysyłce tego samego dnia wyświetlimy na podstawie realnego czasu Twoich wysyłek

Od kiedy: 2 listopada

Kupującym zależy na szybkiej dostawie. Dzięki wysyłce tego samego dnia możesz wpłynąć na decyzję klienta, by kupić właśnie u Ciebie. Dlatego będziemy pokazywać kupującym informacje o wysyłce tego samego dnia, na podstawie realnego czasu Twoich wysyłek, a nie jak dotychczas - na podstawie Twojej deklaracji.

Jednocześnie uwzględnimy ustawienia wysyłki tego samego dnia do obliczania czasu dostawy w Twoich ofertach. Dzięki temu przewidywany czas dostawy, który klienci zobaczą w Twoich ofertach, będzie dokładniejszy.

W zakładce Wysyłka tego samego dnia określasz godzinę, do której klient powinien kupić przedmiot, aby wysyłka nastąpiła tego samego dnia. Podajesz godzinę osobno dla każdego przewoźnika i dnia tygodnia. Gdy klient kupi przedmiot do godziny, którą ustawisz w zakładce, gwarantujesz tym samym, że wyślesz paczkę do 23:59 tego samego dnia roboczego. Dotyczy to ofert, w których podajesz czas wysyłki: natychmiast lub w ciągu 24 godzin.

Obecnie informację o wysyłce tego samego dnia wyświetlamy na podstawie Twojej deklaracji, np: “kup do XX:XX - wyślemy dziś”. Pokazujemy najpóźniejszą z godzin podaną przez Ciebie w zakładce. Kupujący widzą tę informację od północy aż do tej najpóźniejszej godziny.

Informację o wysyłce tego samego wyświetlimy w Twoich ofertach, jeśli spełnisz wymagania, które podajemy w tym artykule. Weźmiemy pod uwagę te zamówienia, które klienci złożyli i opłacili do godziny podanej przez Ciebie w zakładce Wysyłka tego samego dnia i sprawdzimy, ile procent tych zamówień wyślesz tego samego dnia. Na początku będziemy wymagać, aby minimum 95% tych zamówień, zostało wysłanych zgodnie z Twoją deklaracją - tego samego dnia. Weźmiemy pod uwagę zamówienia z ostatnich 30 dni. Wymagania te będziemy aktualizować - informacje o aktualnych warunkach znajdziesz w tym artykule. Jeśli nie spełnisz wymagań, nie wyświetlimy w Twoich ofertach informacji o wysyłce tego samego dnia.

W drugiej połowie listopada informację o wysyłce tego samego dnia kupujący zobaczą w kilku miejscach podczas zakupu:

 • na stronie oferty - wyświetlimy ją w nowym formacie, np.: “Kup do XX:XX - dostawa jutro”
 • w formularzu dostawy i płatności - przy konkretnej opcji dostawy.
Allegro Kurier DPD: nowe usługi dodatkowe

Od kiedy: 2 listopada

W metodach Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie wycofamy opłatę za usługę dodatkową: zlecenie odbioru 3 lub mniej paczek. Skorzystasz także z usług dodatkowych, dzięki którym zyskasz dodatkowe możliwości podczas realizacji dostawy:

 • elektroniczne lub papierowe potwierdzenie nadania i doręczenia paczki
 • dokumenty zwrotne
 • doręczenie w drugiej strefie paczki o wadze powyżej 31,5 kg lub palety
 • zlecenie odbioru za pośrednictwem contact center DPD
 • zestawienie pobrań standardowe oraz dodatkowe - na żądanie.

Dla paczek niestandardowych oraz takich, które przekraczają maksymalną standardową wagę 31,5 kg oraz dla palet do dopuszczalnej wagi maksymalnej 700 kg zmienimy wysokość stawek oraz uprościmy sposób ich zapisu. Przy każdej usłudze umieścimy tylko kwotę dopłaty za nią, a nie tak jak dotychczas - łączną kwotę za dostawę i usługę dodatkową.

Łatwiej wystawisz soczewki kontaktowe oraz zestawy soczewek i płynów

Od kiedy: 2 listopada

W kategoriach Soczewki kontaktowe oraz Zestawy (soczewki kontaktowe + płyny) w jednej ofercie wystawisz soczewki o różnej mocy. Obecnie w tej samej ofercie możesz umieścić tylko różne kolory soczewek.

Uprościmy układ kategorii z maszynami i artykułami poligraficznymi

Od kiedy: 2 listopada

Skrócimy ścieżkę kategorii, w których wystawiasz maszyny i artykuły poligraficzne. Dzięki temu szybciej znajdziesz kategorię, w której chcesz wystawić ofertę, a kupujący łatwiej znajdą to, czego szukają. Zmiana dotyczy kategorii: Maszyny do produkcji opakowań, Maszyny drukujące, Maszyny introligatorskie, Przygotowanie druku. Ze ścieżki, która do nich prowadzi, usuniemy człon Maszyny i urządzenia. Zobacz to na przykładzie ścieżki prowadzącej do kategorii Maszyny do produkcji opakowań:

obecnie
od 2 listopada
Firma i usługi - Przemysł - Maszyny i urządzenia - Poligraficzne - Maszyny do produkcji opakowań
od 2 listopada
Firma i usługi - Przemysł - Poligrafia - Maszyny do produkcji opakowań

Jednocześnie usuniemy kategorię Poligraficzne - Pozostałe. Oferty, które są w niej wystawione, przeniesiemy do kategorii Maszyny i urządzenia - Pozostałe.

Powyższe zmiany nie wpłyną na stawki prowizji w tych kategoriach.

Zwiększymy bezpieczeństwo na Allegro oraz zaktualizujemy i uporządkujemy Politykę ochrony prywatności

Od kiedy: 2 listopada

 • Dodamy nowe cele przetwarzania danych osobowych w związku z wprowadzeniem nowej metody płatności dla przedsiębiorców - Odroczonej płatności dla Firm oraz kolejnego zabezpieczenia - hCAPTCHY. Jest to narzędzie podobne do reCAPTCHY oferowanej przez Google. Zapobiega ono aktywności niepożądanych botów, czyli tak zwanych robotów internetowych. Dzięki niemu podniesiemy bezpieczeństwo w serwisie.
 • Dodamy zapisy o możliwości blokowania botów oraz innych narzędzi informatycznych, które powodują nadmierne obciążenie systemów informatycznych podczas korzystania z Allegro, dodamy także w innych częściach regulaminu.
 • Doprecyzujemy do jakich danych mamy ma dostęp, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie propagowania sprawiedliwości i przejrzystości dla użytkowników biznesowych, korzystających z usług pośrednictwa internetowego.
 • Tekst Polityki ochrony prywatności będzie bardziej przystępny i czytelny - wprowadzimy w nim zmiany redakcyjne.
Wielowariantowość zamiast wyboru kolorów w ramach jednej oferty - dział Moda oraz Odzież i Obuwie w dziale Dziecko (przypomnienie)

Od kiedy: 2 listopada

Zgodnie z zapowiedzią, w tych kategoriach w ramach jednej oferty wystawisz przedmioty różniące się jedynie wzorem graficznym - a nie, jak obecnie, także kolorem. Dzięki wielowariantowości kupujący dużo łatwiej znajdą przedmiot w odpowiednim kolorze.

Masz firmę w Wielkiej Brytanii? Pomimo Brexitu wypłaty Twoich środków z Allegro Finanse będziemy realizować tak jak dotychczas

Od kiedy: 17 grudnia

17 grudnia dostosujemy Załączniki 7A i 7B do zmian wynikających z zakończenia okresu przejściowego dla Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Oznacza to, że jeśli jesteś przedsiębiorcą z Wielkiej Brytanii lub Irlandii Północnej, pomimo Brexitu, nie będziemy opóźniać wypłaty Twoich środków zgromadzonych w Allegro Finanse. Obecnie czasowe opóźnienie wypłat dotyczy wszystkich sprzedających spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Usuniemy metodę Paczkomaty 24/7 z listy metod dostawy w ramach Allegro Smart! - zostawiamy Allegro Paczkomaty InPost

Od kiedy: 4 stycznia

Z listy metod dostawy Allegro Smart! usuniemy Paczkomaty 24/7. Nadal na liście metod w ramach Allegro Smart! pozostanie metoda Allegro Paczkomaty InPost. Twoi klienci w ramach usługi będą mogli korzystać z tej samej puli Paczkomatów co do tej pory.

Klienci uwielbiają zakupy z dostawą Allegro Smart!, dlatego zadbaj o to, aby po zmianie nie stracić tego oznaczenia w ofertach. Żeby oferty miały oznaczenie Allegro Smart!, musisz spełnić jeden z dwóch podstawowych warunków:

 • udostępnij przynajmniej dwie metody z różnych grup metod dostawy
 • udostępnij jedną z metod dostawy oraz dodaj numer przesyłki do zamówienia dla przynajmniej 50% transakcji z ostatnich 30 dni.

Poznaj szczegółowe warunki Allegro Smart! dla sprzedających.

Dla kupujących

Nowość w Allegro Smart!: zamówienia opłacisz przy odbiorze!

Od kiedy: 2 listopada

Dostawy Allegro Smart! będą dostępne także z płatnością przy odbiorze! Dotychczas za zakupy w ramach usługi można było płacić wyłącznie z góry, na przykład przelewem czy BLIKiem. Wiemy, że dla wielu kupujących płatność przy odbiorze to lepsza opcja. Na początek przygotowaliśmy specjalną promocję: przez cztery miesiące - od 2 listopada 2020 do 28 lutego 2021 - opcja zapłaty gotówką lub kartą przy odbiorze będzie dla Ciebie bezpłatna w ramach Allegro Smart! W tym okresie będziemy pokrywać jej koszt. Dopiero od 1 marca 2021 jako kupujący zapłacisz za tę opcję 3,99 zł brutto.

Dostawa w ramach Allegro Smart! jest nadal darmowa dla kupujących. Opłata 3,99 zł dotyczy tylko możliwości zapłaty za zakupy przy odbiorze.

Płatność przy odbiorze w ramach Allegro Smart! będzie dostępna dla metod:

 • Dostawa kurierem:
 • DPD (metoda dostawy Allegro Kurier DPD pobranie)
 • Pocztex (metoda dostawy Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie).
 • Dostawa do punktów:
 • Poczta Polska (metoda dostawy Allegro Punkty Poczta pobranie).
Nowość! - dostawa przesyłek Allegro Smart! do Paczkomatów i punktów odbioru UPS również w soboty

Od kiedy: 2 listopada

Bardzo lubimy weekendy, ale wydłużają one czas oczekiwania na dostawę Twoich zakupów. Wiemy, że szybka dostawa jest dla Ciebie ważna. Dlatego zamówienia Allegro Smart! z dostawą do ponad 10 000 Paczkomatów i punktów odbioru UPS możesz otrzymywać wcześniej. Paczki z datą dostawy na poniedziałek, które sprzedający wyśle w piątek, mogą zostać dostarczone już w sobotę. Dzięki temu nie będziesz czekać na swoją paczkę aż do poniedziałku. Tak szerokiego wyboru towarów z dostawą w weekendy nie znajdziesz nigdzie indziej! Za dostawę w sobotę nie musisz dopłacać. Tak jak obecnie, dostawa w ramach Allegro Smart! będzie dla Ciebie darmowa.

Monety Allegro: usuniemy opłatę 0,20 zł, którą pobieramy podczas wymiany Monet na kupon oraz wprowadzimy inne zmiany

Od kiedy: 2 listopada

 • Przestaniemy pobierać opłatę za wymianę Monet na kupon zniżkowy, która wynosi obecnie 0,20 zł i jest doliczana do Twojego salda na koncie Allegro.
 • Jeśli zbierasz Monety w ramach Strefy projektanta wnętrz i Strefy fachowca - nie będą obowiązywać Cię limity: maksymalnie 20 Monet miesięcznie i 50 Monet rocznie. Z limitów tych już teraz wyłączeni są kupujący, którzy zbierają Monety w Strefie mechanika.
 • Wydłużymy okres zapowiedzi zmian w regulaminie programu monetowego z 7 na 15 dni.
 • Z Monet nie skorzystasz podczas zakupów w całej kategorii Kody i doładowania. Obecnie zakupów z Monetami nie można zrobić tylko w kategorii Karty podarunkowe Allegro, która wchodzi w jej skład.
Zwiększymy bezpieczeństwo oraz zaktualizujemy i uporządkujemy Politykę ochrony prywatności

Od kiedy: 2 listopada

 • Dodamy nowe cele przetwarzania danych osobowych w związku z wprowadzeniem nowej metody płatności dla przedsiębiorców - Odroczonej płatności dla Firm oraz kolejnego zabezpieczenia - hCAPTCHY. Jest to narzędzie podobne do reCAPTCHY oferowanej przez Google. Zapobiega ono aktywności niepożądanych botów, czyli tak zwanych robotów internetowych. Dzięki niemu podniesiemy bezpieczeństwo w serwisie.
 • Dodamy zapisy o możliwości blokowania botów oraz innych narzędzi informatycznych, które powodują nadmierne obciążenie systemów informatycznych podczas korzystania z Allegro, dodamy także w innych częściach regulaminu.
 • Doprecyzujemy do jakich danych mamy ma dostęp, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie propagowania sprawiedliwości i przejrzystości dla użytkowników biznesowych, korzystających z usług pośrednictwa internetowego.
 • Tekst Polityki ochrony prywatności będzie bardziej przystępny i czytelny - wprowadzimy w nim zmiany redakcyjne.

Teksty regulaminów po zmianach

Kliknij na link do pliku PDF i zobacz pełne teksty naszych regulaminów po zmianach, które wprowadzimy 2 listopada.

W poniższych plikach PDF na zielono zaznaczyliśmy fragmenty, które dodamy, a na czerwono – te, które usuniemy:

Zmieniony Załącznik nr 5 przedstawiamy osobno w tym pliku PDF. Przeredagowaliśmy cały dokument, więc nie zaznaczyliśmy zmian kolorami.

Dodatkowo, 4 września usunęliśmy z regulaminu nieaktualny zapis dotyczący akceptacji zmian. Informowaliśmy o tym tutaj.