gdzie?

1 lutego 2019, 11:07

Zmiana Załącznika nr 4 (Opłaty i prowizje) i Regulaminu Allegro

Powinieneś przeczytać ten artykuł, jeśli sprzedajesz produkty w kategoriach: Motoryzacja, Kolekcje i Sztuka, Smartfony i telefony komórkowe, Narzędzia, używasz ceny minimalnej w licytacjach lub promujesz swoje oferty Monetami.

Powinieneś przeczytać ten artykuł, jeśli sprzedajesz produkty w kategoriach: Motoryzacja, Kolekcje i Sztuka, Smartfony i telefony komórkowe, Narzędzia, używasz ceny minimalnej w licytacjach lub promujesz swoje oferty Monetami. Zgodnie z zapowiedzią, zmieniliśmy opłaty za wystawianie przedmiotów oraz prowizję od sprzedaży w wybranych kategoriach. Zmieniliśmy też opłaty za opcje dodatkowe: cenę minimalną i promowanie ofert Monetami. Dodatkowo wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Allegro dotyczące korzystania z konta przez małżonków oraz rozwiązania umowy z serwisem. Zmiana opłat za wystawianie przedmiotów

 1. W kategoriach: Części samochodowe, Części do maszyn, Części do innych pojazdów, Części i akcesoria motocyklowe, Akcesoria samochodowe (z wyłączeniem podkategorii Elektronika samochodowa) wprowadziliśmy nową stawkę w wysokości 1,00 zł za wystawienie przedmiotów używanych o wartości powyżej 1000 zł.

  W kategoriach Antyki i Sztuka, Kolekcje wprowadziliśmy nową stawkę w wysokości 1,00 zł za wystawienie przedmiotów o wartości powyżej 1000 zł.

Na przykład:

 • Wystawiasz przedmiot w przedziale cenowym 500,01 - 1000 zł na 10 dni. Przed zmianą opłata za wystawienie wynosiła 0,60 zł. Od 1 lutego opłata także wynosi 0,60 zł.
 • Wystawiasz przedmiot w cenie powyżej 1000 zł na 10 dni. Przed zmianą opłata za wystawienie wynosiła 0,60 zł. Od 1 lutego opłata wynosi 1 zł.
  1. W kategoriach: Silniki kompletne, Kompletne skrzynie, Mosty, Dyferencjały obniżyliśmy stawkę z 1,20 zł do 1,00 zł za wystawienie przedmiotów używanych o wartości powyżej 1000 zł. Zmiana prowizji od sprzedaży
  2. W kategorii Smartfony i telefony komórkowe zmieniliśmy prowizję od sprzedaży z 4% na 4,5%.
  3. W kategoriach: Agregaty prądotwórcze, Bruzdownice, Frezarki, Gwoździarki, Lutownice, Mieszarki, Myjki ciśnieniowe, Młotowiertarki, Młoty udarowe, Młoty wyburzeniowe, Odkurzacze piorące, Odkurzacze przemysłowe, Opalarki, Ostrzałki, Pistolety do kleju, Pistolety do pianki, Pistolety do silikonu, Pistolety malarskie, Piły i pilarki, Przecinarki do glazury, Przyrządy miernicze, Radia budowlane, Spawarki, Sprężarki i kompresory, Strugi, Szlifierki i polerki, Urządzenia czyszczące, Wciągarki, Wiertarki, Wiertnice, Wkrętaki, Wkrętarki, Wyrzynarki, Zakrętarki udarowe, Zgrzewarki, Ściski, Inteligentny dom, Kotły i piece, Kotły gazowe, Baseny, Glebogryzarki, Kosiarki, Kosy i podkaszarki, Odkurzacze i dmuchawy, Odśnieżarki, Rozdrabniacze, Wertykulatory i aeratory, Domki, Place zabaw, Grille, Odkurzacze centralne, Alarmy zmieniliśmy wysokość prowizji od sprzedaży z 6% na:
  4. 7% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 100 zł,
  5. 7 zł + 6% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Zmiana opłaty za cenę minimalną w licytacjach Od 1 lutego opłata za opcję ceny minimalnej wynosi 10% ceny minimalnej. Przed zmianą opłata za tę opcję wynosiła 5% (nie mniej niż 5 zł i nie więcej niż 50 zł). Zmiana opłaty za promowanie Monetami Opłata wynosi 1,23 zł za jedną Monetę. Przed zmianą opłata za opcję dodatkową w postaci indywidualnego wyróżnienia oferty Monetami wynosi 1 zł za jedną Monetę. Pozostałe zmiany Regulaminu od 1 lutego
  6. Ułatwiliśmy wspólne korzystanie z jednego konta Allegro przez małżonków. Przed zmianą warunkiem dopisania danych małżonka w ustawieniach było wcześniejsze zakończenie co najmniej jednego zakupu na Allegro przez właściciela konta. Od 1 lutego ten warunek już nie obowiązuje.
  7. Zmieniliśmy zapisy dotyczące sposobu rozwiązania umowy z Allegro. Przed zmianą rozwiązanie umowy następowało po upływie 30 dni od daty zakończenia ofert, udziału w licytacji lub skorzystania z opcji kup teraz oraz pod warunkiem uregulowania wszelkich należności za usługi świadczone przez Allegro. Od 1 lutego rozwiązanie umowy następuje 60 dni od momentu wypowiedzenia umowy. Ponadto, do 7 dni od wypowiedzenia, wszystkie oferty wystawione na koncie Allegro zostaną usunięte.
  8. Dodatkowo zmieniliśmy dziś układ niektórych kategorii. Zmiany układu kategorii nie wpływają na cennik. Podzieliliśmy na kilka części następujące kategorie: Grille, AGD wolnostojące > Części i akcesoria, AGD do zabudowy > Części i akcesoria. Na przykład: kategorię Grille podzieliliśmy na Grille węglowe, Grille gazowe, Grille elektryczne, Paleniska ogrodowe. Nowe brzmienie Załącznika nr 4 (Opłaty i prowizje) oraz Regulaminu Allegro przedstawiamy w pliku PDF. Dodane fragmenty zaznaczyliśmy w nim na zielono, a usunięte na czerwono.
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro