gdzie?

1 lipca 2020, 16:30

Ważne - od 1 sierpnia będziemy wymagać 1% ofert powiązanych z produktem w wybranych działach Allegro

W działach Elektronika, Uroda, Kultura i Rozrywka wprowadzamy wymaganie 1% ofert powiązanych z produktem.

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu sprzedający mogą wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot.

Produktyzacja - plany

Planujemy, aby do połowy 2021 roku wszystkie oferty na Allegro były połączone z naszą bazą. Dlatego już od 1 sierpnia tego roku zaczniemy wymagać, aby 1% Twoich był powiązany z produktem. Na początek wymaganie to wprowadzimy dla ofert z trzech działów:

Jeśli więc sprzedajesz w którymś z wymienionych działów, do 1 sierpnia powiąż przynajmniej 1% swoich ofert z produktami z bazy. Jeżeli tego nie zrobisz, nie wystawisz nowych i podobnych oraz nie wznowisz zakończonych ofert w tym dziale.

Wkrótce sprawdzisz procent ofert powiązanych z produktem

W najbliższych dniach, w zakładce Moje oferty, udostępnimy proste narzędzie. Za jego pomocą sprawdzisz ile z Twoich ofert jest już powiązanych z produktem. Zobaczysz tylko te działy, w których wymagamy 1% powiązań. Z narzędzia w łatwy sposób przejdziesz do listy ofert, aby móc je edytować i powiązać z produktem.

O dostępności narzędzia poinformujemy w komunikacie na stronie Aktualności.

narzędzie-produktyzacja

Jeśli korzystasz z API Allegro

Udostępniliśmy wszystkie potrzebne zasoby, aby autorzy zewnętrznych programów do zarządzania sprzedażą mogli wprowadzić potrzebne funkcjonalności w swoich aplikacjach. Jeśli więc korzystasz z zewnętrznego oprogramowania do zarządzania swoimi ofertami, skontaktuj się z jego autorem i zapytaj, czy już wprowadził elementy produktyzacji do swojej aplikacji.

Dowiedz się więcej

Czy ten artykuł był pomocny?