gdzie?

17 listopada 2020, 11:00

Uzupełnij w ofercie własną nazwę marki i zasugeruj nowe parametry

Możesz lepiej opisać swoją ofertę sugerując wartości wybranych parametrów i nowe parametry wraz z wartościami.

Wprowadziliśmy zmianę dzięki której trakcie wystawiania lub edycji oferty możesz zasugerować własne parametry wraz z wartościami we wszystkich kategoriach serwisu. Dodatkowo, podasz własne wartości wybranych parametrów, które wyświetlimy na stronie oferty. Tę opcję udostępniamy dla wybranych parametrów, których listę znajdziesz tutaj

Przestajemy ekspercko podchodzić do tego, jakie informacje o przedmiocie mają znaczenie i które z nich są istotne. Teraz masz większą kontrolę nad szczegółami w swoich ofertach i produktach. Możesz ustawić w ofercie indywidualne parametry, które najlepiej - w twojej ocenie - oddają cechy sprzedawanego przedmiotu.

Jak wprowadzić własną wartość parametru

Na przykładzie parametru Marka. Gdy z rozwijanej listy wartości parametru Marka wybierzesz wartość “Inna” - wyświetlimy dodatkowe pole, w którym wprowadzisz nową wartość parametru. W polu możesz wpisać dowolny ciąg znaków, który chcesz pokazać swoim klientom.

screenshot 49

W przypadku, gdy planujesz dodać produkt do katalogu Allegro na podstawie wystawianej oferty i wybierzesz wartość ‘inna’ w parametrze podstawowym - musisz wypełnić pole z własną sugestią.

Jeżeli wpiszesz nazwę marki, którą już mamy na liście - wyświetlimy odpowiedni komunikat błędu. Takie sytuacje rozpoznajemy nawet wtedy, gdy wpiszesz markę np.

  • małą literą (np.adidas),
  • ze spacjami (np. Adi das),
  • polskimi znakami (np. Ądidąs).

W niektórych kategoriach parametr Marka możesz uzupełnić swoją wartością bez wybierania ‘Inna/Inny’ z listy.

Wpisaną wartość parametru wyświetlimy od razu na stronie oferty.

Jak zasugerować własny parametr wraz z wartością

Możesz dodać własne parametry wraz z wartościami w formularzu wystawiania. W polach “Nazwa parametru” i “Wartość” wpisz dowolne wartości, które chcesz pokazać kupującym.

screenshot 50

  • Pole akceptuje te same znaki co w tytule oferty.
  • Do jednej oferty można dodać maksymalnie 4 parametry.
  • Jeżeli dany parametr istnieje już w tej kategorii - wyświetlimy odpowiedni komunikat błędu.
  • Zobaczysz je na stronie oferty jako ostatnią grupę parametrów.

screenshot 51

Dlaczego warto

Analizujemy wszystkie Wasze sugestie. Jeżeli dany parametr lub własna wartość wystąpi w wielu ofertach czy produktach, które cieszą się popularnością wśród kupujących, rozważymy dodanie ich na stałe do struktury parametrów serwisu.To pozwoli wybierać je z listy podczas wystawiania oferty oraz ustawić je w filtrach wyszukiwania.

Korzystasz z API lub wystawiasz z pliku

Jeśli używasz API Allegro również możesz dodawać sugestie swoich parametrów i wartości. W tym celu skorzystaj z odpowiednich zasobówy, które opisujemy na stronie Allegro Developer Portal, w poniższych artykułach:

Gdy wystawiasz swoje oferty za pomocą pliku możesz sugerować swoje wartości wybranych parametrów w niektórych kategoriach.