gdzie?

Super Sprzedawca

Super sprzedawca

Liczysz na nowych klientów? Chcesz, żeby kupujący robili u Ciebie większe zakupy? Zostań Super Sprzedawcą!


 1. Co zyskasz jako Super Sprzedawca?
 2. Co dają wirtualne Monety?
 3. Wyróżnienie Monetami ofert Super Sprzedawców
 4. Jak zostać Super Sprzedawcą?
 5. Jakie warunki musi spełniać Super Sprzedawca?
 6. Jak mogę poprawić jakość swojej obsługi?
 7. FAQ

Klienci chętniej kupują u najlepszych sprzedawców, którzy mają wysokie oceny i sprawnie realizują zakupy. Ale to nie wszystko! Dodatkowo zakupowy szał nakręcają wirtualne Monety. Dzięki nim liczba Twoich klientów i wartość ich zakupów może wzrosnąć średnio o 18% (dane: Allegro 2018).

Zostań Super Sprzedawcą i wykorzystaj wszystkie bonusy, aby przyciągnąć jeszcze więcej klientów.

Co zyskasz jako Super Sprzedawca?

supersprzedawca

 • Klienci zobaczą oznaczenie Super Sprzedawca przy wszystkich Twoich ofertach
 • Program bonusowy Monety na stronie i w aplikacji Allegro zwiększy Twoją sprzedaż
 • Klienci chętniej wybiorą Twoje produkty niż oferty zwykłych sprzedawców
 • Będziesz mógł testować nowe funkcjonalności Allegro
 • Zaprosimy Cię do udziału w ekskluzywnych szkoleniach
 • Zapewnimy Ci priorytetową pomoc
 • Oferty Super Sprzedawców wyżej w Trafności Allegro

Co dają wirtualne Monety?

Kupujący uwielbiają zbierać punkty i korzystać z kuponów rabatowych. Na Allegro dajemy im wirtualne Monety. Oferty Super Sprzedawców będą oznaczone Monetami zarówno w aplikacji, jak i na stronie allegro.pl. Po wprowadzeniu Monet w aplikacji Allegro ruszył prawdziwy szał zakupów. Potwierdzają to nasze dane:

 • +31% - częściej wybierane oferty z Monetami
 • +17% - wzrost wartości zakupów
 • +15% - wzrost liczby kupujących

Kupujący tak pokochali Monety, że 20% zbieraczy Monet wybiera już tylko oferty oznaczone ich symbolem. Monety mogą zamienić na kupony i wykorzystać na zakupy. Do jednej płatności można wykorzystać od 10 do 100 Monet. Więcej informacji o programie znajdziesz tutaj: monety.allegro.pl

Wyróżnienie Monetami ofert Super Sprzedawców

monety listing

Monetami zostaną wyróżnione wszystkie twoje oferty Kup Teraz, które posiadają przynajmniej jeden z poniższych 3 warunków:

 • Wysyłka Gratis lub
 • Wysyłka 24 godziny lub
 • Wysyłka natychmiast

oraz nie należą do poniżej wymienionych kategorii i ich podkategorii:

Ogłoszenia i usługi > Nieruchomości

Ogłoszenia i usługi > Wakacje

Ogłoszenia i usługi > Motoryzacja

Ogłoszenia i usługi > Usługi

Ogłoszenia i usługi > Zwierzęta

Elektronika > Konsole i automaty > Microsoft Xbox 360 > Zdrapki

Elektronika > Komputery > Internet

Elektronika > Telefony i Akcesoria > Pre- paid

Kultura i rozrywka > Kody i doładowania

Kultura i rozrywka > Gry > Gry online (MMO)

Zdrowie > Leki bez recepty.

Ilość Monet zależy od ceny przedmiotu:

Cena przedmiotu
Ilość wyświetlonych Monet
49,99 zł - 99,98 zł
4
99,99 zł - 999,98 zł
8
999,99 zł +
12
Pula Monet

Z każdą pozytywną weryfikacją lub przedłużeniem statusu Super Sprzedawcy o kolejne 30 dni Allegro przyzna ci Pulę wirtualnych Monet. Otrzymasz 25 Monet za każde rozpoczęte 5 tys. zł obrotu z poprzedzających 30 dni pomniejszony o wartość transakcji do których zwrócono prowizję w tym czasie. Do obrotu nie wlicza się przychód z kategorii ogłoszeniowych.

Np. 3 mln zł obrotu z już uwzględnionymi zwrotami prowizji zwiększy twoją Pulę o 15 025 Monet.

Zakup i płatność twojego przedmiotu wyróżnionego Monetami w ramach programu Super Sprzedawca oznacza pomniejszenie twojej Puli Monet o wartość Monet, którą przekazaliśmy Kupującemu. Jeżeli Twoja Pula zostanie wyczerpana - Monety przy twoich ofertach znikną. Dopiero z kolejnym cyklem twoja Pula odświeży się o nową ilość monet.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne wyróżnienie swoich ofert Monetami, dołożymy do powyższej puli 50% Monet, jakie przez ostatnie 30 dni sfinansowałeś ze swoich środków. Na przykład: dodałeś po 10 Monet do 100 ofert i w każdej z nich doszło do jednego zakupu. Koszt tej promocji wyniósł 1000 zł. W związku z tym dokładamy 500 Monet do promowania kolejnych ofert. To tylko przykład, bo w konkretnym przypadku liczba Monet może być inna, w zależności od tego, ile rozdałeś kupującym w ramach samodzielnie prowadzonych kampanii monetowych. Więcej informacji o wyróżnianiu ofert Monetami znajdziesz w artykule.

Będąc Super Sprzedawcą swoją aktualną Pulę Monet sprawdzisz w Moim Allegro zakładce Super Sprzedawca.

Jak zostać Super Sprzedawcą?

monety logo

Program ruszył w sierpniu 2017. W zakładce Moje Allegro możesz sprawdzić, czy spełniasz warunki przyjęcia do programu. Jeśli tak, wystarczy jedno kliknięcie, a my maksymalnie w ciągu 21 dni zweryfikujemy Twoje zgłoszenie i przyznamy oznaczenie Super Sprzedawcy oraz wyróżnimy twoje oferty Monetami. W kolejnych kwalifikacjach, jeśli spełniasz warunki, status jest przedłużany automatycznie.

Jakie warunki musi spełniać Super Sprzedawca?

Jeśli masz Konto Firma i spełniasz poniższe warunki, możesz zostać Super Sprzedawcą.

firma

 • Liczba ocen: min. 100 ocen za ostatni rok

oceny 100

zrealizowane

 • Średnia ze wszystkich graficznych ocen (gwiazdek) z ostatnich 30 dni: min. 4,950. Licząc średnią, zaokrąglamy do 3 miejsca po przecinku.

srednia

 • Brak ostrzeżeń i blokad za naruszenie regulaminu z ostatnich 30 dni

ostrzezenia

 • Liczbę nierozwiązanych dyskusji na poziomie nie większym niż 0,02% z ostatnich 30 dni (maks. 5)

dyskusja

 • Najwyższa jakość obsługi klienta - po zgłoszeniu do programu nasz zespół indywidualnie weryfikuje jakość obsługi klienta (treść odpowiedzi na oceny, korespondencja w dyskusjach, zgłoszenia od kupujących)

Jak mogę poprawić jakość swojej obsługi?

Czas wysyłki

 • Wysyłaj towar jak najszybciej, najlepiej nie dłużej niż 24 godziny. Zadeklaruj to w opisie oferty.
 • Skoncentruj się na tych rodzajach wysyłki, przy których klienci są najbardziej usatysfakcjonowani. Jeśli paczka będzie szła za długo, klient ocenia negatywnie ciebie, a nie przewoźnika.

Koszt wysyłki

 • Ustaw wysyłkę Gratis. Gdy klient ją wybierze otrzymasz najwyższą ocenę w temacie kosztów wysyłki.
 • W przypadku tańszych przedmiotów staraj się mieć możliwość przesyłki z odbiorem w punkcie. Są tanie i lubiane przez klientów.

Zgodność z opisem

 • Podawaj jak najwięcej parametrów i szczegółów przedmiotów. Nigdy nie wiesz, który z nich jest kluczowy dla wyboru kupującego.
 • Zrób więcej niż jedno zdjęcie przedmiotu z różnych stron. Klient ma wtedy szansę „obejrzeć" przedmiot i zauważyć istotne dla niego detale, o których opis nic nie wspomina.

Obsługa kupującego

 • Zawsze pozytywnie odnoś się do klienta, nawet w najtrudniejszych przypadkach.
 • Rozpatruj szybko reklamacje klientów. Gdy klient zrezygnuje z zakupu, przyjmij szybko zwrot i natychmiast odeślij mu pieniądze.

FAQ

1. Co ze Standardem Allegro?

Standard Allegro to oznaczenie, które od 2011 roku promowało najlepsze oferty. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło, także wymagania klientów. Dzisiaj prawie co druga oferta ma oznaczenie Standardu Allegro, dlatego to wyróżnienie straciło swoją wyjątkowość.

Program Standard Allegro będzie działał do 9 sierpnia 2017 roku. Po tym czasie to oznaczenie zniknie z ofert Allegro, przestaną też obowiązywać zniżki związane ze Standardem.

2. Czy jedno ostrzeżenie wyklucza z programu Super Sprzedawca?

Super Sprzedawca musi prezentować najwyższą jakość obsługi i oferty, w tym przestrzegać zasad opisu ofert i miniaturek zdjęć. W przypadku naruszania zasad nasi administratorzy wysyłają mailem upomnienie lub ostrzeżenie. Upomnienia nie wyklucza z programu, ale ostrzeżenie - już tak.

3. Czy konta, które należały do Standardu Allegro, automatycznie zostaną Super Sprzedawcami?

Nie. Program Standard Allegro zostaje zamknięty 9 sierpnia. Super Sprzedawca jest niezależnym od niego programem wyróżniającym najlepszych sprzedawców i będzie wymagać osobnej rekrutacji sprzedawców.

4. Dlaczego program nazywa się “Super Sprzedawca”?

Postanowiliśmy użyć określenia, które przeniknęło do języka potocznego i jest mocno rozpoznawalne i kojarzone z Allegro. Nazwa Super Sprzedawca jest najbardziej zrozumiała zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców.

5. Dlaczego sprzedawca o statusie apteki nie może uczestniczyć w programie Super Sprzedawca?

Począwszy od dnia 1 stycznia 2012 r. wszelka reklama aptek i ich działalności musi być uznana za reklamę sprzeczną z przepisami prawa (w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji). Biorąc po uwagę fakt , że za reklamę apteki może być uznane każde działanie, które ma na celu zachęcenie potencjalnych klientów do skorzystania z usług tej konkretnej apteki (tj. z zakupu produktów leczniczych i wyrobów medycznych), zwiększając popyt na jej usługi, jesteśmy zmuszeni wykluczyć apteki z programu Super Sprzedawca.

6. Dlaczego licytacje nie posiadają Monet?

W opcji licytacji cena dynamicznie ulega zmianie, dlatego nie jesteśmy w stanie wyświetlać przy niej stałej ilości Monet. Dodatkowo licytacja nie kończy się w momencie kliknięcia w przycisk "licytuj", tylko wraz z upływem pełnego czasu trwania oferty. Istnieje ryzyko, że od czasu zalicytowania do momentu końca oferty z licytacją, worek Monet Super Sprzedawcy zdąży się wyczerpać i kupujący nie otrzyma żadnych Monet. Oba te przypadki mogą wprowadzać kupującego w błąd, dlatego Monety w programie Super Sprzedawca otrzymują tylko oferty bez licytacji.

Zapoznaj się z regulaminem usługi Super Sprzedawca

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro