gdzie?

11 czerwca 2019, 10:36

Sprawdzaj swoje statystyki sprzedaży

Sprawdzaj swoje statystyki sprzedaży

Zastanawiasz się, jak sprawdzić statystyki twojej sprzedaży na Allegro i porównać się z konkurencją? W ramach abonamentu dodaliśmy statystyki Trade Analytics. W tym artykule dowiesz się, jak aktywować usługę i jakie możliwości ona oferuje.


Trade analytics to narzędzie, w którym możesz monitorować sprzedaż na allegro. Sprawdzisz swoje statystyki sprzedaży i porównasz się z konkurencją. Poznasz też trendy w e-commerce.

Co znajdę w Trade Analytics

W narzędziu znajdziesz raporty:

  • GŁÓWNY

Sprawdzisz w nim najwięcej statystyk odnośnie ofert: od danych sprzedaży, przez listę produktów, formy promowań, parametry aż po formy wysyłki.

  • SZCZEGÓŁY OFERTY

Sprawdzisz w nim dane dowolnej oferty: wartość sprzedaży, liczbę sprzedanych sztuk, odsłony, czas trwania, sprzedawcę, liczbę transakcji, koszty wystawienia, prowizji, promowań i sprzedawcę.

  • MONITOR CEN

Sprawdzisz w nim ruchy cenowe w dowolnych ofertach. Zobaczysz jak zmieniały się ceny w czasie u określonych sprzedawców.

  • TOP 100 W KATEGORII

Sprawdzisz w nim aktualnie topowe produkty, generujące najwięcej sprzedaży i najczęściej wybierane, sprawdź top 100 w dowolnej kategorii. Poznasz średnie ceny i słowa najczęściej pojawiające się w opisach przedmiotów

  • RAPORT KONKURENCJI

Sprawdzisz w nim wartość pozyskanej sprzedaży, liczbę transakcji, ale też swoją pozycję w rankingu sprzedawców i udział swojej sprzedaży w kategorii.

  • LISTA OFERT

Możesz sprawdzać oferty w danym momencie wystawiane, kończone, wznawiane lub występujące przed, po lub w trakcie określonego przedziału czasu.

  • POGŁĘBIONY RAPORT KATEGORII

Sprawdzisz w nim zmiany zainteresowań kupujących w zależności od miesiąca lub pory roku. Dowiesz się, które kategorie rosną najmocniej w okolicach świąt, komunii czy takich okazji jak black friday.

  • HITY ALLEGRO

Raport top 1000 dotyczy topowych przedmiotów i sprzedawców na całym allegro, bez względu na branżę

Jak uzyskać dostęp do Trade Analytics

Aktywuj abonament. Następnie zaloguj się kontem Allegro do usługi Trade Analytics i powiąż ją z kontem Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro