gdzie?

23 maja 2018, 07:32

RODO, a Twoje prawa

RODO, a Twoje prawa

Dowiedz się, jak możesz skorzystać z prawa do przenoszenia danychDowiedz się, jak możesz skorzystać z prawa do przenoszenia danych

Na Twoją prośbę wygenerujemy plik z danymi w formacie * .csv najszybciej, jak to możliwe, nie później niż miesiąc od zgłoszenia.

Możesz zlecić wygenerowanie danych w zakładce: Moje konto > Dane osobowe > link "Kopie Twoich danych z Allegro" .

Dowiedz się, jak realizujemy prawo do ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania

Na Twoją prośbę ograniczymy przetwarzanie danych do ich przechowywania. Nie będziemy już ich np. udostępniać. Będziemy je jednak przechowywać, gdyby okazały się Tobie potrzebne do obrony lub dochodzenia swoich roszczeń.

Ważne

Jeżeli skorzystasz z tego prawa, nie będziemy mogli przetwarzać Twoich danych dla celów umowy. W związku z tym będziemy musieli zablokować Twoje konto. Nie będziesz mógł się na nie logować ani z niego korzystać.

Dowiedz się, jakie profilowanie stosuje Allegro

Profilowanie danych osobowych przez Allegro.pl polega na przetwarzaniu Twoich danych (również w sposób zautomatyzowany) poprzez wykorzystywanie ich do oceny niektórych informacji o Tobie, w szczególności do analizy lub prognozy osobistych preferencji oraz zainteresowań.

Dzięki temu, że na podstawie Twoich wcześniejszych zakupów oraz przeglądanych ofert gromadzimy informacje o produktach, będziesz miał możliwość unikalnych doświadczeń w serwisie. Lepiej dopasujemy się do Twoich potrzeb, znacznie skrócimy czas wyszukiwania właściwego produktu. Wyświetlane przez nas reklamy będa bardziej dopasowane do Twoich preferencji.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany (w tym w formie profilowania), jednakże nie będzie to wywoływać wobec Ciebie żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób istotnie wpływać na Twoją sytuację.

Jeśli wyłączysz tę opcję, nadal będziesz widzieć tyle samo reklam, ale mogą być one dla Ciebie mniej interesujące.

Dowiedz się, jak możesz wyrazić sprzeciw odnośnie profilowania danych

Będziesz mógł samodzielnie wyrazić sprzeciw po zalogowaniu na konto, w zakładce Moje Allegro > Moje konto > Ustawienia:Personalizacja.

Ważne

Po skorzystaniu z prawa sprzeciwu powinieneś wylogować się z konta Allegro na wszystkich urządzeniach i wyczyścić pliki cookies. W niektórych przypadkach proces może potrwać do 48 godzin.

Jeśli wyłączysz tę opcję, nadal będziesz widzieć tyle samo reklam, ale mogą być one dla Ciebie mniej interesujące.

Dowiedz się, jak wnieść sprzeciw odnośnie marketingu bezpośredniego

Masz prawo, aby wnieść sprzeciw dotyczący marketingu bezpośredniego. Jeśli chcesz to zrobić, wykonaj 3 kroki:

  1. W zakładce Powiadomienia odznacz zgody:
    • Informacje handlowe od Allegro.pl sp. z o.o.
    • Informacje handlowe firm współpracujących z Allegro.pl sp. z o.o.

RODO

  1. W zakładce Personalizacja wybierz opcję [wyłącz].

RODO

Ważne

Po wyłączeniu personalizacji wyloguj się z konta Allegro na wszystkich urządzeniach i wyczyść pliki cookies - instrukcję znajdziesz tutaj. W niektórych przypadkach proces może potrwać do 48 godzin.

  1. Na stronie Dopasowanie Reklam kliknij [Zmień dopasowania reklam] i w kolejnym oknie wybierz opcję [nie zgadzam się].

RODO

Zanim jednak wyrazisz sprzeciw, pamiętaj, że jeśli zrezygnujesz z powiadomień, nie będziesz otrzymywać poradników i rekomendacji produktów. Ominą Cię też kupony rabatowe oraz informacje o aktualnych promocjach. Nie będziemy również mogli dopasować wyników wyszukiwania i reklam do Twoich preferencji.

Dowiedz się, czy masz prawo wnieść skargę

Masz prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

Czy ten artykuł był pomocny?