gdzie?

Dla sprzedających

Połącz w ofercie meble z dekoracjami

Połącz w ofercie meble z dekoracjami

Jeśli zajmujesz się sprzedażą mebli, zastanów się nad wzbogaceniem swojej oferty np. o dodatki pasujące do tych mebli. Jakie są zalety wzbogacenia oferty i połączenia mebli z dekoracjami? Jak dokonać takiego połączenia oraz przedstawić w atrakcyjny dla kupującego sposób?

Dekoracje i dodatki, nie tylko zdobią, ale też nadają wnętrzu wrażenie przytulności lub podkreślają jego nowoczesność. Lampy, obrazki na ścianach, szkło, świeczniki i inne ozdoby tworzą charakter pomieszczenia i nadają mu styl.

Podwójna korzyść dla kupującego i sprzedawcy

Kupując u jednego sprzedawcy, klient nie tylko zyskuje czas, który poświęciłby na szukanie w całym Allegro odpowiednich dodatków do zakupionych mebli, ale także oszczędza na kosztach przesyłki. Zaproponowanie odpowiednich dodatków, będących znakomitym uzupełnieniem mebli, pomoże mu w dokonaniu wyboru, a także podpowie, co zrobić, by wnętrze stało się modne i zgodne z wybranym stylem mebla.

Dla Ciebie korzyść też jest podwójna – poza zwiększeniem sprzedaży - stajesz się swego rodzaju dekoratorem wnętrz, co zwiększa zaufanie kupującego do Ciebie. Twoja oferta będzie nie tylko bardziej atrakcyjna, ale i profesjonalna. Tym sposobem możesz się też wyróżnić na Allegro pośród tysięcy ofert w kategorii Meble.

Nie bój się nazywać stylów

Nieważne w jakim stylu sprzedajesz meble – pamiętaj tylko o tym, by zaproponowane dodatki były w tym samym klimacie i pasowały do oferowanego przez Ciebie przedmiotu. Możesz również zaproponować kupującemu swoje dodatki w inny sposób. Poniżej zdjęcia oferowanego mebla umieść informacje na takiej zasadzie, jak robią to magazyny wnętrzarskie – „do sofy (stołu, komody, fotela itd.) pasują...” i poniżej pokaż oferowane przez Ciebie dodatki. Nie bój się nazywać stylów, w jakich utrzymane są meble czy dodatki. One również pomogą odnaleźć klientowi Twoją ofertę, bowiem w wyszukiwarkę kupujący najczęściej wpisuje nie tylko typ poszukiwanego mebla, ale też właśnie nazwy stylów, np. shabby chic, glamour, skandynawski.

Połączenie dodatków z meblami to pewnego rodzaju wyzwanie, ale przecież także w stacjonarnych sklepach meblarskich meble zawsze prezentowane są w odpowiednich aranżacjach. Bardzo często kupujący korzystają z gotowych podpowiedzi, co zrobić, by ich wnętrze stało się modne i atrakcyjne. Rezygnacja z takiego rozwiązania to strata dla obu ze stron – sprzedający ma mniejszą sprzedaż, a kupujący zostaje sam z problemem dotyczącym zaaranżowania swojej przestrzeni. Dlaczego mu w tym nie pomóc? Zwłaszcza że korzyść jest obopólna.

Czy ten artykuł był pomocny?