gdzie?

Dla sprzedających

Parametry w dobrym stylu

Parametry w dobrym stylu

Jeśli sprzedajesz towar w określonym stylu, postaraj się o to, aby ta informacja trafiła do kupującego. Dzięki temu klient szybciej znajdzie produkt, którego rzeczywiście szuka. Jak to zrobić?

Parametry i style – dlaczego warto?

Wyobraź sobie, że chcesz kupić fotel. Gdy wpiszesz odpowiednie hasło w wyszukiwarkę Allegro, pojawią się przed Tobą setki ofert. Dlatego tak ważne jest dokładne opisanie sprzedawanego towaru, uzupełnienie parametrów i wskazanie stylu, w jakim został wykonany dany mebel. Według przeprowadzonych badań, aż 60% użytkowników Allegro uważa, że wprowadzenie parametru Style do kategorii Meble zdecydowanie było potrzebne. Takie informacje ułatwiają szybkie dotarcie do poszukiwanego przedmiotu. Po przejściu do właściwej podkategorii, po lewej stronie ekranu będzie można zauważyć listę parametrów, dzięki którym możliwe jest dalsze zawężenie wyników wyszukiwania. Co ważne, Twoja oferta wyświetli się w wynikach wyszukiwania tylko wtedy, jeśli zaznaczyłeś wcześniej dany parametr.

Dzięki parametrom oferty są także bardziej czytelne. Kupujący nie muszą poszukiwać interesujących ich treści w opisie oferty – wystarczy szybki rzut oka na parametry towaru. Opisanie oferty za pomocą parametrów pozwoli także sprzedającemu uniknąć konieczności odpowiadania na powtarzające się pytania od klientów o dokładne wymiary mebla. Dzięki temu transakcje będą mogły być szybciej realizowane. Parametry pozwalają w błyskawiczny i prosty sposób podać szczegółowe dane sprzedawanego przedmiotu.

Parametry i style w Formularzu sprzedaży

Aby wprowadzić parametry i style w swojej ofercie, należy przejść do Formularza sprzedaży. W podkategorii Meble mamy do wyboru następujące style: nowoczesny, minimalistyczny, klasyczny, glamour, art deco, bohemia, boho, kolonialny, orientalny, prowansalski, rustykalny, vintage. Jeśli nie jesteś pewien, w jakim stylu został wykonany dany mebel, takich informacji z pewnością udzieli Ci oficjalny producent towaru. Możesz też skorzystać z naszej strony: http://wymarzonydom.allegro.pl/

Znajdziesz tu opis poszczególnych stylów, przedmioty, które wpisują się w dany trend, a także różne ciekawostki aranżacyjne.

Trzeba zaznaczyć, że parametry różnią się w zależności od wybranej kategorii. Są bowiem dopasowane specjalnie do sprzedawanego produktu. I tak, przykładowo, gdy sprzedajesz meble, oprócz wspomnianego wcześniej stylu możesz też wskazać ich wysokość, szerokość czy materiał obicia. W przypadku sprzedaży odzieży damskiej konieczne jest wskazanie dokładnych rozmiarów stroju, koloru, czy długości rękawa.

Uzupełnienie niektórych parametrów zależy wyłącznie od Ciebie, część z nich jest jednakże obowiązkowa. Allegro dba w ten sposób o to, aby wystawiane oferty odpowiadały na zapotrzebowanie kupujących w jak największym stopniu. Do takich parametrów obowiązkowych należy m.in. parametr „Stan” („nowy” lub „używany”).

Możliwości jest sporo, dlatego każdy towar ma szansę zostać opisany w precyzyjny sposób. W efekcie rośnie szansa na to, że do kupującego trafi właśnie jego wymarzony sprzęt. A o to przecież chodzi obu stronom transakcji.

Czy ten artykuł był pomocny?