gdzie?

15 października 2020, 11:13

Od 16 listopada w wybranych kategoriach serwisu wprowadzamy zależną obowiązkowość parametrów przedmiotu

W ramach tej zmiany, wartość parametru Stan spowoduje, że kod ISBN jest wymagany lub nie do wystawienia oferty w serwisie.


Od 16 listopada w wybranych kategoriach serwisu wprowadzamy zależną obowiązkowość parametrów przedmiotu.

W ramach tej zmiany, wartość parametru Stan powoduje, że kod ISBN jest wymagany lub nie do wystawienia oferty w serwisie.

Kategorie, w których włączymy parametr zależny od Stanu znajdziesz w tym pliku.

Z parametrów zależnych sprzedający mogą korzystać również w API Allegro. Więcej na ten temat przeczytasz na tej stronie.

Jak to działa?

Jeśli w trakcie przygotowywania oferty ustawisz w parametrze Stan wartość "Nowy" - musisz uzupełnić kod ISBN, ponieważ będzie on polem obowiązkowym do:

  • wystawienia nowej,
  • wznowienia zakończonej
  • edycji trwającej oferty.

Gdy zaznaczysz wartość "Używany"- pole ISBN oznaczymy jako opcjonalne. Nie musisz go wypełniać, żeby wystawić, wznowić lub edytować swoją ofertę.

Dlaczego warto uzupełnić kod ISBN?

Dzięki niemu szybciej zidentyfikujemy produkt w Twojej ofercie i będziemy mogli wyświetlić ją w dodatkowych miejscach – między innymi na stronach produktu oraz w rekomendacjach produktowych.

Kupujący mogą wyszukiwać przedmioty na Allegro po kodzie ISBN.

Obecność kodu ISBN w ofercie jest jednym z warunków, aby Twoje przedmioty mogły pojawić się w na stronach naszych zewnętrznych partnerów, na przykład Google, Facebook, Ceneo i innych.