gdzie?

14 września 2020, 13:00

Od 14 października będziemy wymagać 1% ofert powiązanych z produktami w kolejnych działach

Wprowadzamy obowiązek 1% ofert powiązanych z produktem w działach: Dom i ogród, Sport i turystyka, Zdrowie, Supermarket.

Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu możesz wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot. Planujemy, aby w 2021 roku wszystkie oferty w wybranych kategoriach były połączone z naszą bazą. Już teraz wymagamy, aby 1% ofert był powiązany z produktami w Elektronice, Kulturze i rozrywce oraz Urodzie.

Od 14 października zaczniemy wymagać 1% ofert powiązanych z produktami w kolejnych działach:

Lista wykluczonych kategorii

W części kategorii nie będziemy wymagać powiązania 1% ofert z produktami - ich listę znajdziesz w tym pliku.

Co się stanie, gdy nie powiążesz co najmniej 1% ofert z produktami

Wtedy nie wystawisz nowych i podobnych oraz nie wznowisz zakończonych ofert bez produktu w danym dziale. Zawsze możesz wystawić nową ofertę w tych działach, jeżeli wybierzesz lub stworzysz produkt podczas jej wystawiania.

Jak najszybciej powiązać oferty, dodać nowy produkt do bazy i sprawdzić czy już masz 1%

Dowiedz się, jak łatwo powiązać oferty z produktami lub dodać nowy produkt do naszej bazy. W zakładce Moje oferty sprawdzisz ile z Twoich ofert jest już powiązanych z produktami. Zobaczysz tylko te działy, w których wymagamy 1% powiązań. Stamtąd w łatwy sposób przejdziesz do listy ofert, aby je edytować i powiązać z produktami. Jeśli potrzebujesz przy tym pomocy, napisz do nas.

Jeśli korzystasz z API Allegro

Udostępniliśmy wszystkie potrzebne zasoby, aby autorzy zewnętrznych programów do zarządzania sprzedażą mogli wprowadzić potrzebne funkcjonalności w swoich aplikacjach. Jeśli więc korzystasz z zewnętrznego oprogramowania do zarządzania swoimi ofertami, skontaktuj się z jego autorem i zapytaj, czy już wprowadził elementy produktyzacji do swojej aplikacji.