gdzie?

Dla sprzedających

Menedżer Sprzedaży ułatwia sprzedaż na Allegro

Menedżer Sprzedaży ułatwia sprzedaż na Allegro

Jeżeli sprzedajesz coraz więcej i chcesz w łatwy sposób zapanować nad nowymi zamówieniami, skorzystaj z Menedżera Sprzedaży.To stworzone przez Allegro narzędzie zdecydowanie ułatwia korzystanie z serwisu i przynosi sporo korzyści.

Najważniejsze funkcje

Szablony

Menedżer Sprzedaży umożliwia stworzenie szablonów ofert. Dzięki niemu w łatwy sposób możesz skatalogować i uporządkować oferty, a następnie szybko je wystawić. Nie musisz już tworzyć opisów od podstaw. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni szablon i klikniesz „Wystaw”. Jeżeli sprzedajesz różnorodne produkty, możesz je umieścić w osobnych katalogach. Dzięki temu widok wszystkich ofert będzie bardziej przejrzysty i czytelny.

Karta transakcji

Dzięki Menedżerowi Sprzedaży dowiesz się o każdej zawartej transakcji. Za każdym razem, kiedy zawarta zostanie transakcja, otrzymasz automatycznie wygenerowaną kartę transakcji, na której znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat zamówienia, takie jak wybrany przez klienta sposób płatności czy dostawy.

Czynności powiązane

Dzięki opcji czynności powiązanych narzędzie pozwala na wykonanie na transakcjach kilku operacji jednocześnie. Opcja ta umożliwia przeniesienie transakcji do odpowiedniego folderu, na przykład „Sprzedane”, a także wysłanie automatycznego powiadomienia do klienta, w którym zostanie on poinformowany o przyjęciu zamówienia do realizacji. Możesz również dołączyć do tego wystawienie komentarza.

Jeśli klient dokonał zakupu w kilku Twoich ofertach, dzięki Menedżerowi Sprzedaży możesz połączyć wszystkie zakupy w jedną transakcję. Możesz potraktować wszystkie zakupy klienta jako jedno zamówienie i wysłać jedno powiadomienie, a także wydrukować jedną etykietę adresową.

Wydruki

Narzędzie umożliwia przygotowanie wydruków przydatnych do realizacji zamówień. Dzięki Menedżerowi wydrukujesz etykietę adresową, książkę nadawczą, listę wysyłkową, a także druk wpłaty na konto. Ponadto możesz dowolnie edytować swoje wydruki, ustawiać orientację strony na poziomą lub pionową, zmieniać wielkość i rodzaj czcionki, a także format wydruku na A5, A4 lub A3.

Powiadomienia

Dzięki tej opcji możesz wysyłać automatyczne powiadomienia do klientów informujące o zawartej transakcji i wysyłce przedmiotu, ale także przypominające o wypełnieniu karty płatności i dostawy czy wpłacie. Po udanej transakcji możesz wysłać klientowi podziękowanie. W obliczu dużej konkurencji takie zachowanie z pewnością sprawi, że klient poczuje się mile zaskoczony i chętnie do Ciebie wróci. Dzięki znacznikom specjalnym powiadomienia zostaną spersonalizowane i będą dotyczyć konkretnych ofert.

Zwroty prowizji

Dzięki Menedżerowi Sprzedaży możesz wystąpić o zwrot prowizji. Wystarczy, że przeniesiesz transakcję do sekcji „Nieudane”. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę, na której będziesz mógł złożyć wniosek, podając najbardziej zbliżony do sytuacji faktycznej powód ubiegania się o zwrot prowizji.

Abonament

Aby skorzystać z Menedżera Sprzedaży, wystarczy mieć aktywne konto. Kupując abonament po raz pierwszy, za 30 dni zapłacisz tylko 5 zł. W kolejnych miesiącach ceny przedstawiają się następująco:

  • 30 dni – 10 zł
  • 90 dni – 28,50 zł (płacisz 5% mniej)
  • 180 dni – 54 zł (płacisz 10% mniej)
  • 365 dni – 96 zł (płacisz 20% mniej)

Jeżeli posiadasz więcej niż jedno konto w serwisie Allegro, możesz zarządzać nimi wszystkimi za pośrednictwem Menedżera Sprzedaży. Jedyny warunek to ten sam właściciel wszystkich kont. Może to być osoba lub firma. Opłaty za abonament zostaną doliczone do Twojego rachunku na koncie głównym, czyli tym, z poziomu którego dokonałeś aktywacji Menedżera Sprzedaży.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Menedżera Sprzedaży, czas najwyższy to zmienić. Możesz wypróbować go za 5 zł, korzystając z udogodnień przez pierwsze 30 dni. Wówczas przekonasz się, że sprzedawanie może być łatwe i wygodne. Korzyści odczują także Twoi klienci, którzy po zakupie otrzymają wszystkie potrzebne informacje o swoim zamówieniu.

Czy ten artykuł był pomocny?