gdzie?

6 września 2019, 11:25

Kupujący zobaczą przewidywany czas dostawy dla Twoich ofert

Sprawdź, co zrobić, aby był on dokładny


Przeczytaj ten artykuł, jeśli sprzedajesz na Allegro. Przygotowujemy zmianę, która pomoże Ci zwiększyć satysfakcję klientów. Dowiedz się, jak możesz na niej skorzystać i podnieść jakość swojej sprzedaży.

Chcemy, aby zakupy były jeszcze bardziej komfortowe. Już jesienią kupujący zobaczą przewidywany czas dostawy przedmiotu. Pokażemy go w formie konkretnej daty, przedziału dat lub liczby dni. Przewidywany czas dostawy docelowo zastąpi informacje widoczne obecnie w ofertach: deklarowany przez Ciebie czas wysyłki i czas realizacji zamówienia.

Najważniejsze czynniki, które wpłyną na określenie przewidywanego czasu dostawy

Jeśli chcesz, aby przewidywany czas dostawy był jak najdokładniejszy dla Twoich ofert, już dziś przygotuj się do zmiany:

  • Zadbaj o to, aby deklarowany przez Ciebie czas wysyłki był aktualny i jak najkrótszy. Jest on bardzo ważnym wskaźnikiem, na podstawie którego wyliczymy przewidywaną datę dostawy dla Twoich ofert. Jeśli spodziewasz się opóźnienia wysyłki, zaktualizuj czas wysyłki w ofertach. Źle zdefiniowany lub nieaktualny czas wysyłki może sprawić, że przewidywany czas dostawy będzie dla Twoich ofert dłuższy. Sprawdź, jak edytować czas wysyłki.
  • Udostępniaj klientom w terminie numery do śledzenia przesyłek - czyli zgodnie z deklarowanym przez Ciebie czasem wysyłki. Umożliwi to jeszcze dokładniejsze określenie daty dostawy, którą będziemy prezentować w Twoich ofertach. Dowiedz się, jak udostępnić numer przesyłki.
  • Ustal godzinę, do której wpływające zamówienia będą wysłane jeszcze tego samego dnia. Informacja ta jest niezwykle cenna dla kupujących. Zdefiniowana zgodnie ze stanem faktycznym pozwoli nam precyzyjniej określać daty dostawy. Określ możliwie najpóźniejszą godzinę, do której zamówienia będą realizowane tego samego dnia - wpływa to pozytywnie na decyzje zakupowe kupujących. Sprawdź, jak to zrobić.
  • Zadbaj o dokładne zdefiniowanie metod dostawy. Jeśli w Twoim cenniku dostawy używasz metody “Przesyłka kurierska”, a wiesz, która firma kurierska zrealizuje zamówienie, wskaż w cenniku nazwę tego konkretnego przewoźnika - na przykład “Kurier DHL”. Zobacz, jak edytować cenniki dostaw.

Zastosuj powyższe praktyki i zwiększ atrakcyjność Twoich ofert. Przewidywany czas dostawy to ważna informacja dla kupujących, ale najważniejsze jest to, aby Twoje przesyłki faktycznie docierały do nich w przewidywanym czasie. Dzięki temu spełnisz oczekiwania Twoich klientów, co pozytywnie wpłynie na Twoje oceny sprzedaży.

Jakie korzyści da Ci przewidywany czas dostawy

  • Przewidywany czas dostawy to większy komfort zakupów, a to może pozytywnie wpłynąć na Twoje oceny sprzedaży.
  • Jeśli zastosujesz powyższe dobre praktyki, krótki i precyzyjny czas dostawy stanie się mocną stroną Twoich ofert.
  • Przewidywany czas dostawy zmniejszy liczbę zapytań na temat statusu paczki czy aktualnego terminu dostawy, które kierują do Ciebie kupujący.

Dlaczego data dostarczenia zakupów jest ważna dla kupujących

Najnowsze badania konsumenckie wskazują, że spodziewana data dostawy jest jednym z ważniejszych czynników, które wpływają na decyzję zakupową. Dzięki przewidywanej dacie dostawy kupujący w łatwy sposób będą mogli porównać czas realizacji zamówienia dla różnych metod dostawy lub pomiędzy różnymi sprzedającymi. Nowy sposób wyświetlania czasu dostawy będzie prosty i jednolity na każdym etapie zakupów.

Więcej informacji o planowanych zmianach znajdziesz w tym artykule.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro