gdzie?

Dla sprzedających

Jak klienci kupują meble na Allegro?

Jak klienci kupują meble na Allegro?

Dlaczego klienci kupują meble na Allegro? Co wpływa na ich decyzje? Co ich przekonuje do zakupów? Zobacz, co wynika z naszych badań.

Kiedy kupujemy meble?

Na zakup mebli decydujemy się najczęściej, kiedy chcemy coś zmienić w naszym mieszkaniu (40%), gdy się przeprowadzamy (20%) lub kiedy posiadane przez nas przedmioty nie są wystarczająco funkcjonalne (19%). Najrzadziej kierujemy się impulsem lub wprowadzeniem do sklepu nowej kolekcji.

O tym, że zakup mebli jest przemyślaną decyzją, świadczy czas przeznaczony na zakupy. Najczęściej klienci podejmują decyzję o zakupie w ciągu tygodnia (28%). Spora grupa (21%) potrzebuje na to 2-3 dni. Są i tacy (19%), którym wystarczy 1 dzień. Dość liczni (18%) są też klienci zastanawiający się nad zakupem aż miesiąc.

Jak planujemy zakupy?

Jeszcze przed rozpoczęciem zakupów szukamy informacji na temat produktów, które nas interesują. Zazwyczaj zaczynamy od włączenia laptopa lub komputera stacjonarnego i przeglądania stron internetowych (38%). Następnie odwiedzamy salony sprzedaży (23%) lub wyszukujemy oferty na Allegro (32%).

Czego brakuje klientom?

Badania wykazały, że przy zakupie często klientom brakuje pewnych informacji. Zazwyczaj nie ma wzmianki o materiale (19%), z którego wykonane są produkty. Klienci chcieliby też dowiedzieć się więcej o montażu mebli (17%). Często nie mogą też znaleźć informacji o możliwości zwrotu towaru (14%) i jego kosztach (15%). Warto pamiętać o tym, przygotowując swoją ofertę.

Co decyduje o zakupie?

Kupujemy oczami - wygląd mebli jest najważniejszym kryterium zakupu. Podobnie istotna jest cena. W dalszej kolejności zwracamy uwagę na wymiary, styl i jakość przedmiotów. W przypadku zakupów internetowych istotny jest także transport i czas realizacji zamówienia.

Natomiast na to, gdzie kupujemy wpływa przede wszystkim łatwość zakupów (37%), duży wybór.

Najważniejsze powody zakupów mebli

diagram 1

Źródła informacji przed zakupami

diagram 2

Jakich informacji brakuje w ofertach

diagram 3

Co wpływa na decyzję o zakupie

diagram 4

7 dni to najczęstszy czas podejmowania decyzji o zakupie.

Czy ten artykuł był pomocny?