Historie sukcesu sprzedawców Allegro

Przez 20 lat obecności w Polsce Allegro przekształciło się z internetowego serwisu aukcyjnego w platformę, na której 95% wszystkich sprzedawanych towarów to produkty nowe. Na Allegro prowadzi działalność ponad 140 tysięcy kont firmowych. To głównie polskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Ich różnorodność jest ogromna – od wiodących marek, po rodzinne firmy z biurem w jadalni. Allegro umożliwiło im rozpoczęcie działalności w sieci, dotarcie do klientów z całego kraju i rozwinięcie działalności.

340 firm, które założyły konta w pierwszym roku istnienia Allegro, wciąż jest na platformie. Prawie 20% wszystkich sprzedawców na Allegro działa tam od ponad 10 latrozwijając swoją działalność i odgrywając istotną rolę we wprowadzaniu polskich klientów do świata zakupów online. Ich historie, często osobiste i sięgające czasów, gdy e-commerce był jeszcze całkowicie niezbadanym terytorium to żywy dowód na to, że Allegro faktycznie jest doskonałym miejscem do prowadzenia działalności. Na przestrzeni ostatniego roku najbardziej dynamiczne firmy zwiększyły wartość swojej sprzedaży aż o 118% - łącząc doskonałą obsługę klienta z umiejętnym wykorzystaniem oferowanych przez Allegro narzędzi.

Zapraszam cię do bliższego poznania historii sukcesu naszych sprzedawców.

Natychmiastowo

Łódzkie Natychmiastowo, to firma, która jest jednym z największych sprzedawców z odzieżą i obuwiem sportowym, a swoją renomę zawdzięcza, zgodnie z nazwą, niezwykle szybkim dostawom, które bardzo cenią klienci. Pan Jan Cieślak, właściciel firmy, zaczynał jako sprzedawca na Stadionie Dziesięciolecia w czasach, kiedy jeszcze nie było Internetu. Jego historia wyda się znajoma wielu innym firmom z branży handlowej:

Na początku było trudno. Jeździłem handlować na Stadion Dziesięciolecia. Musiałem być na miejscu wcześnie, bo pierwsi klienci przychodzili już o 6 rano. Byłem jednak dumny z tego, że będąc tak młodym udało mi się założyć własną firmę – wspomina Pan Jan.

W świat internetu firmę wprowadzał syn Pana Jana, Łukasz, który szybko przekonał się jak duże możliwości daje rozpoczęcie sprzedaży na naszej platformie.

Dla mnie Allegro jest naszym partnerem biznesowym – często wymagającym, ale lubimy ambitne zadania i nawzajem się motywujemy do tego, aby cały czas iść do przodu - mówi Łukasz.

Przepis na zdrowie

Skromne początki i wsparcie rodziny to coś, co znajdziemy w historii innej firmy, zlokalizowanej w Brzegu, Przepis na zdrowie, działającej na Allegro w kategorii Zdrowie:

Wszystko zaczęło się od jednej szafki. Produkty zaczęły się sprzedawać, wciąż napływały zamówienia, ale był moment, gdy – jak na ironię losu – zaczęłam podupadać na zdrowiu. Moje dzieci dały mi wsparcie, a teraz prowadzą firmę razem ze mną – wspomina Iwona Studniczka, właścicielka firmy. Dla Pani Iwony Allegro to droga do niezależności, na której tak bardzo jej zależało od samego początku kariery zawodowej.

Chłopak córki Pani Iwony, Oskar Poliszuk również pomaga w rodzinnym biznesie i uważa, że dzięki Allegro mógł lepiej zrozumieć cały rynek sprzedaży internetowej, wziąć udział w szkoleniach i rozszerzyć wiedzę. Przepis na zdrowie okazał się w ich przypadku przepisem na udany biznes.

Coral House

Coral House to akwarystyczny sklep internetowy, który powstał w Bielawie sześć lat temu. To małe miasto, kiedyś znane w całej Polsce z przemysłu włókienniczego. Jak podkreśla Konrad Sokalski, właściciel firmy, świat akwarystyki to pasja, która przerodziła się w pomysł na biznes. Na szczęście na swojej drodze spotkał ludzi, którzy pomogli mu urzeczywistnić marzenia o własnej firmie. Jednym z nich był Maciej Mączka, również pasjonat podwodnego świata.

Początek był niezwykle trudny, czasochłonny: ustalenie strategii, produktów, co chcemy sprzedawać, czym się zajmować. Trzeba było wygospodarować miejsce, sprowadzić pierwsze zwierzęta, wypracować kontakty handlowe. Co ciekawe, jednym z naszych pierwszych klientów był ksiądz proboszcz​– mówi Pan Maciej

Agroma Sokółka

Agroma Sokółka to firma położona w małej wsi Sokółka, blisko granicy białoruskiej. Specjalizuje się w sprzedaży części do maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie, również tych używanych. Na rynku działa już od 1994 roku.

Jak podkreśla Paweł Bielawski, właściciel firmy, punktem przełomowym dla firmy było wejście Polski do Unii Europejskiej. Polska wieś szybko zmieniła swoje oblicze, a teraz młode pokolenie rolników bez problemu porusza się w świecie internetowych zakupów.

Pojawiły się nowe maszyny, również używane i części zamienne do nich. Nawiązaliśmy w tym czasie współpracę z firmami zachodnimi. W 2011 roku postanowiliśmy rozszerzyć działalność o sklep internetowy. Naturalnym krokiem było skierowanie się w stronę Allegro. W najbliższej przyszłości chcemy rozwijać sprzedaż internetową, bo jest motorem napędowym handlu. Na Allegro zwłaszcza w branży rolniczej wzrost sprzedaży jest bardzo widoczny​ - tłumaczy Pan Paweł.

Koneser Kraków

Connaisseur, które na Allegro spotkać można pod spolszczoną nazwą Koneser, to krakowski salon dzieł sztuki mieszczący się w samym sercu rynku w kamienicy z widokiem na Sukiennice. Firmę prowadzi Maciej Jakubowski, z wykształcenia ekonomista, który szybko wsiąkł w rodzinną tradycję związaną ze sprzedażą dzieł sztuki. Branża, która wydawałoby się zupełnie nie pasuje do świata internetu zdobyła na Allegro bardzo mocną pozycję, a Koneser miał w tym niebagatelną rolę.

Nasza siedziba, która jest naszą chlubą, potrzebna nam jest głównie do pierwszego spotkania. Często jest tak, że z klientem spotykamy się tylko raz, później już współpracujemy z klientami na odległość, żeby nie tracili czasu na przyjazdy do Krakowa​ – tłumaczy Pan Maciej – ​ Z Allegro związany jestem od 2000 roku, czyli prawie od samego początku, i zawsze wierzyłem, że jest to kanał sprzedażowy, który ma olbrzymi potencjał wzrostu. Moje plany na przyszłość to dalszy rozwój również z Allegro, bowiem projekt Strefy kolekcjonera dużo wniósł do branży dzieł sztuki w Internecie​ – dodaje.

Multistore EcoToys

Firma Multistore EcoToys powstała na początku 2012 roku w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem jako sklep internetowy zajmujący się głównie sprzedażą zabawek, szczególnie cieszących się wielkim zainteresowaniem drewnianych domków dla lalek. Jak sami mówią, miło jest prowadzić biznes, w którym każdy sprzedany przedmiot oznacza jednocześnie wielką radość obdarowanego dziecka. Właściciel firmy Krystian Ślebioda nie kryje, że początki były bardzo trudne, ale jeszcze trudniej było mu podzielić się obowiązkami z kimkolwiek poza najbliższą rodziną. Szybki rozwój dzięki współpracy z Allegro pozwolił mu rozwinąć skrzydła i znacząco rozwinąć działalność.

Zaczynaliśmy na niewielkiej powierzchni magazynowej po warsztacie samochodowym. I to było wszystko. Pierwsze miesiące to było kilka wysyłek dziennie​ – wspomina Pan Krystian –Duże wsparcie dostaliśmy ze strony Allegro, które w roku 2016 przyjęło naszą markę do Strefy Marek Allegro. Jest to nasz największy kanał sprzedażowy, który generuje naprawdę bardzo duży obrót firmy i duży zysk. Allegro jest naszym największym partnerem w biznesie ​– podkreśla


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro