gdzie?

21 listopada 2018, 13:08

Dodawaj numery przesyłek do zamówień

Dodawaj numery przesyłek do zamówień

Od 1 lutego 2019 - w ramach usług Super Sprzedawca oraz Allegro Smart! - wymagamy numeru przesyłki w przynajmniej połowie zamówień z ostatnich 30 dni.


Numer przesyłki musisz dodać w terminie, który podałeś w polu Czas wysyłki w formularzu wystawiania oferty.

Co zyskasz uzupełniając numer przesyłki

  • wysoka ocena zwiększa możliwość zakwalifikowania się do programów Allegro Smart! i Super Sprzedawca
  • uzupełniony - w deklarowanym przez Ciebie terminie - numer przesyłki, będziemy wliczać do trafności, co może istotnie wpłynąć na widoczność Twoich ofert na listach

Jak sprawdzić, czy spełniasz wymagania

W zakładce Super Sprzedawca, w części Śledzenie przesyłki, sprawdzisz procent swoich zamówień z uzupełnionym numerem przesyłki. Zrobisz to także w panelu Jakość mojej sprzedaży.

W późniejszym czasie planujemy pokazywać Ci Paczki nadane w terminie - czyli procent zamówień zrealizowanych w terminie zadeklarowanym przez Ciebie w polu Czas wysyłki.

Dodawanie numeru przesyłki do zamówienia

  • jeżeli korzystasz z narzędzi do nadawania przesyłek naszych Partnerów logistycznych - Allegro InPost (Przesyłki Allegro InPost), Poczta Polska, DHL, RUCH, X-press Couriers - numer przesyłki dostarczany jest nam automatycznie. Pracujemy nad integracją z kolejnymi przewoźnikami
  • samodzielnie dodasz numer przesyłki w zakładce Zamówienia lub przez REST API, czy Menedżer Sprzedaży
  • jeśli korzystasz z zewnętrznych rozwiązań wspierających sprzedaż, sprawdź, czy dostawca Twojego oprogramowania automatycznie dostarcza nam numer przesyłki. Takie aplikacje jak Baselinker.com, Easyuploader.pl, Sello.pl, Sellasist.pl, IAI-Shop.com, Sellingo.pl, xSale.ai dostarczają numer przesyłki do Allegro

Sprawdź, dla których przewoźników automatycznie wyświetlamy numery przesyłek

Dzięki integracji z przewoźnikami automatycznie otrzymujemy od nich numery przesyłek i wyświetlamy je na Allegro.

DPD - skorzystaj z programu nadawczego DPD Online. Zapoznaj się z instrukcją użytkownika, którą możesz pobrać na stronie.

Poczta Polska - korzystaj z aplikacji e-nadawca. Dodaj konto Allegro i importuj zamówienia do aplikacji. Jak to zrobić przeczytasz w instrukcji Poczty Polskiej.

InPost (Przesyłki Allegro InPost) - przejdź do managera paczek InPost. Zapoznaj się z instrukcją InPost na temat zamawiania przesyłek Allegro.

DHL - skorzystaj z serwisu dhl24.com, zaloguj się i importuj przesyłki kurierskie z Allegro. Dokładną instrukcję znajdziesz pod tym adresem.

RUCH - zaloguj się do Menedżera Sprzedaży Allegro, wyeksportuj dane o transakcjach do pliku. Następnie zaloguj się do narzędzia przewoźnika i zaimportuj wcześniej przygotowany plik. Przeczytaj dokładną instrukcję.

X-press Couriers - szczegółowe informacje znajdziesz na stronie.

GLS - szczegółowe informacje znajdziesz na stronie.

Zobacz nasz film

Czy ten artykuł był pomocny?