gdzie?

21 listopada 2018, 13:08

Dodawaj numery przesyłek do zamówień

Numery przesyłek

Od 1 lutego 2019 - w ramach usług Super Sprzedawca oraz Allegro Smart! - zaczniemy wymagać numeru przesyłki w przynajmniej połowie zamówień.


Numer przesyłki będziesz musiał dodać w terminie, który podasz w polu Czas wysyłki w formularzu wystawiania oferty.

Co zyskasz uzupełniając numer przesyłki

  • 5 gwiazdek za czas wysyłki - jeżeli dodasz numer przesyłki i wyślesz zamówienie w ciągu 24h - więcej informacji
  • wysoka ocena zwiększa możliwość zakwalifikowania się do programów Allegro Smart! i Super Sprzedawca
  • uzupełniony - w deklarowanym przez Ciebie terminie - numer przesyłki, będziemy wliczać do trafności, co może istotnie wpłynąć na widoczność Twoich ofert na listach

Jak sprawdzić, czy spełniasz nowe wymagania

W zakładce Super Sprzedawca, w części Śledzenie przesyłki, sprawdzisz procent swoich zamówień z uzupełnionym numerem przesyłki.

W późniejszym czasie planujemy pokazywać Ci Paczki nadane w terminie - czyli procent zamówień zrealizowanych w terminie zadeklarowanym przez Ciebie w polu Czas wysyłki.

Dodawanie numeru przesyłki do zamówienia

  • jeżeli korzystasz z narzędzi do nadawania przesyłek naszych Partnerów logistycznych - Allegro InPost (Przesyłki Allegro InPost), Poczta Polska, DHL, DPD - numer przesyłki dostarczany jest nam automatycznie. Pracujemy nad integracją z kolejnymi przewoźnikami
  • samodzielnie dodasz numer przesyłki w zakładce Zamówienia, na karcie transakcji w Menedżerze Sprzedaży lub przez WebAPI
  • jeśli korzystasz z zewnętrznych rozwiązań wspierających sprzedaż, sprawdź, czy dostawca Twojego oprogramowania automatycznie dostarcza nam numer przesyłki. Takie aplikacje jak Baselinker.com, Easyuploader.pl, Sello.pl, Sellasist.pl, IAI-Shop.com, Sellingo.pl, xSale.ai dostarczają numer przesyłki do Allegro

Sprawdź, co zrobić, aby numery przesyłek trafiły automatycznie do Allegro

Poczta Polska - korzystaj z aplikacji e-nadawca. Dodaj konto Allegro i importuj zamówienia do aplikacji. Jak to zrobić przeczytasz w instrukcji Poczty Polskiej.

InPost (Przesyłki Allegro InPost) - przejdź do managera paczek InPost. Zapoznaj się z instrukcją InPost na temat zamawiania przesyłek Allegro.

DHL - skorzystaj z serwisu dhl24.com, zaloguj się i importuj przesyłki kurierskie z Allegro. Dokładną instrukcję znajdziesz pod tym adresem.

DPD - nadawaj przesyłki korzystając z DPD online. Jak importować zamówienia z Allegro przeczytasz w dziale Import Allegro, w instrukcji, którą pobierzesz z tego miejsca.

RUCH - zaloguj się do Menedżera Sprzedaży Allegro, wyeksportuj dane o transakcjach do pliku. Następnie zaloguj się do narzędzia przewoźnika i zaimportuj wcześniej przygotowany plik. Przeczytaj dokładną instrukcję.

Zobacz nasz film

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro