gdzie?

Dla sprzedających

Dobre praktyki na dobry początek

Dobre praktyki na dobry początek

Szablon oferty, podobnie jak strona O mnie, to wizytówka sklepu na Allegro. Pozwala sprzedawcy wyróżnić się z tłumu, co przekłada się także na wyniki sprzedaży. Podajemy kilka wskazówek, jak go ulepszyć.

Możesz wystawić ofertę w formie jednego zdania i zdjęcia produktu, ale taka oferta często zostaje zauważona jedynie przez niewielką liczbę potencjalnych kupujących. Wystarczy jednak kilka prostych kroków, aby wyglądała dużo atrakcyjniej.

Zadbaj o wygląd szablonu

1. Dopasowanie do branży i sprzedawanego asortymentu

Wygląd strony przedmiotu ma zachęcić kupującego do zapoznania się z ofertą i sprawić, by Twój sklep na Allegro został przez niego zapamiętany. Postaraj się, aby szablon pasował do oferowanego przez Ciebie asortymentu. Nie używaj rażących kolorów. Nie przesadzaj też z ilością obrazków, jaskrawymi kolorami i wyszukanymi czcionkami, bo to rozprasza uwagę kupującego i sprawia, że opis staje się mniej czytelny.

2. Przedmiot oferty w centrum uwagi

Pamiętaj, że potencjalny klient otworzył daną ofertę, ponieważ jest zainteresowany konkretnym produktem lub usługą. Dlatego przedmiot powinien zawsze przykuwać uwagę i być odpowiednio przedstawiony. Dobrze widoczne muszą być dwa elementy: pełna nazwa produktu oraz cena.

W opisie podaj wszystkie istotne dla kupującego informacje oraz wszelkie dane techniczne. Całość powinna być napisana w języku polskim, poprawnie gramatycznie i bez błędów ortograficznych. Skup się na tym, aby podać szczegółowe właściwości towaru wraz z jego dokładnymi wymiarami oraz wagą. Doprecyzuj, z jakich materiałów jest wykonany. W przypadku mebli np. tapicerowanych wskaż typ i splot tkaniny. Jeśli produkt jest ze skóry lub ekoskóry, podaj jej rodzaj. Podkreśl istotne cechy np. wytrzymałość na zabrudzenia, sposoby konserwacji. Dla mebli skrzyniowych zaznacz typ materiału, z jakiego zostały wykonane, np. drewno - jakiego typu, płyta meblowa – czy jest wytrzymała na zarysowania, wodę czy inne środki. Opisz także kolory wybarwień (np. buk, orzech, dąb, biel), fakturę czy możliwe wykończenia.

Warto podać w opisie także wymiary np. po otwarciu drzwi od mebla lub rozłożeniu, aby kupujący wiedział, ile będą zajmować miejsca. Nie obawiaj się, że zbytnio przeładujesz opis treścią. Jeśli podasz konkretne, szczegółowe informacje o sprzedawanym przedmiocie, kupujący z pewnością to doceni.

3. Informacje dodatkowe

Dobry szablon powinien nie tylko wyczerpująco opisywać przedmiot i zachęcać do kupna. Musi także zawierać wszystkie informacje, które są ważne z punktu widzenia kupującego, takie jak:

 • dane firmy oraz jej lokalizację
 • dostępne formy kontaktu – e-mail, telefon, gadu-gadu lub Skype
 • godziny pracy sklepu (czyli godziny, w jakich można kontaktować się telefonicznie lub przyjść po odbiór osobiście)
 • numer konta bankowego
 • informacje o sposobie oraz kosztach wysyłki (kupujący częściej decydują się na zakup, gdy sprzedający oferuje darmowy transport)
 • informacje o sposobach zabezpieczenia przesyłki
 • informacje o usłudze wniesienia towaru (dla dużych gabarytów usługa ta jest ważnym dodatkiem dla kupującego)
 • informacje o usłudze montażu, jej kosztach oraz formie zgłaszania takiej potrzeby
 • terminy realizacji zamówień (im krótszy czas realizacji zamówienia, tym lepiej - dla kupującego to często ważny argument)
 • informacje o wystawianych dowodach zakupu (paragon, faktura na prośbę kupującego)
 • informacje o możliwości zwrotu towaru zakupionego przez Kup teraz oraz o formie zwrotu, podane w sposób czytelny i łatwy do odnalezienia przez kupującego
 • informacje o zasadach i sposobach reklamacji
 • inne informacje, dotyczące np. gwarancji, darmowej wysyłki lub prezentów dodawanych przy większych zakupach

Podczas projektowania szablonu oferty pamiętaj, że na Allegro nie można wprost używać nazw sklepów ani podawać adresów internetowych.

Jak widać, dobrze wykonany szablon wymaga sporo przemyśleń i pracy. Jednak wszystko to na pewno zaprocentuje w przyszłości dzięki zadowolonym klientom.

Czy ten artykuł był pomocny?