gdzie?

20 lipca 2020, 13:35

Allegro Ads - integracja z BaseLinker

Allegro Ads - integracja z BaseLinker

Sprzedajesz na Allegro, ale korzystasz z zewnętrznej platformy do zarządzania swoim sklepem? Sprawdź, jak możesz teraz reklamować swoje oferty na Allegro.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co się zmienia?
  • na czym polega integracja z BaseLinker?
  • czy planujemy kolejne integracje?

Co się zmienia?

Allegro Ads to reklama ofert w serwisie Allegro zorientowana na wsparcie sprzedaży. Dla sprzedawców to szansa na wyświetlenie ich ofert w najpopularniejszych miejscach na Allegro - m.in. na jednej z dwóch pierwszych pozycji w wynikach wyszukiwania. Oferty sponsorowane dobierane są kontekstowo, czyli do zapytania użytkownika, tak aby znalazł to, czego akurat szuka. Kampanie rozliczane są w modelu PPC, co oznacza, że płatność naliczana jest, dopiero gdy ktoś kliknie w reklamę i przejdzie na stronę oferty.

Do tej pory z usługi Allegro Ads sprzedawcy mogli korzystać tylko bezpośrednio przez panel Allegro Ads bądź Ads Express w Mojej sprzedaży. Teraz możliwość reklamowania ofert za pomocą Allegro Ads jest dostępna również dla użytkowników korzystających z platformy BaseLinker.

Na czym polega integracja z BaseLinker?

Sprzedawcy, którzy kompleksowo zarządzają swoim sklepem na Allegro w BaseLinker, mogą teraz bez opuszczania tego systemu dodać kampanię Ofert sponsorowanych na Allegro. Jest to bardzo prosty proces, który polega na wybraniu ofert do kampanii i ustaleniu dziennego budżetu na reklamę. Użytkownicy, którzy zdecydują się na to rozwiązanie, na swoim koncie w BaseLinker mogą dodać kampanię, zarządzać ofertami wybranymi do kampanii oraz sprawdzać statystyki. Zapoznaj się z procesem dodawania kampanii Allegro Ads w BaseLinker.

Czy planujemy kolejne integracje?

Współpraca z BaseLinker to nasza pierwsza integracja przez API. Chcemy rozwijać ten obszar, aby sprzedawcy korzystający z zewnętrznych serwisów, mogli kompleksowo zarządzać swoim sklepem na Allegro. Obecnie dostęp do API jest ograniczony, a każdy partner technologiczny musi najpierw przejść dokładną weryfikację, aby mógł nawiązać z nami współpracę.

Czy ten artykuł był pomocny?