gdzie?

26 czerwca 2020, 10:46

12 lipca dostosujemy regulamin do unijnego rozporządzenia o przejrzystości handlu na platformach internetowych

Te informacje są ważne, jeśli sprzedajesz na Allegro

12 lipca zaktualizujemy regulamin Allegro zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie propagowania sprawiedliwości i przejrzystości dla użytkowników biznesowych, korzystających z usług pośrednictwa internetowego. Sprawdź pełny tekst tego dokumentu.

Co zmienimy w regulaminie Allegro
  • Szybciej rozwiążesz z nami umowę, jeśli nie zaakceptujesz zapowiadanych zmian regulaminu. Obecny czas rozwiązania umowy to 60 dni od dnia, w którym złożysz wypowiedzenie. Po zmianie będzie to tylko 15 dni.
  • Określimy sytuacje, w których będziemy mogli zmienić regulamin Allegro bez zachowania 15-dniowego okresu wypowiedzenia oraz bez 15-dniowego obowiązku informacyjnego. Dotyczy to sytuacji, w których będziemy prawnie zobowiązani do wprowadzenia zmian lub będziemy musieli przeciwdziałać nieprzewidzianemu i bezpośredniemu zagrożeniu dla kupujących i sprzedających na Allegro. Takim zagrożeniem mogą być oszustwa, złośliwe oprogramowanie, spam, naruszenie danych lub inne zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa.
  • Wydłużymy z 7 do 30 dni termin wypowiedzenia umowy w przypadku gdy to my ją rozwiązujemy (na przykład przez wielokrotne naruszenia regulaminu).
  • Udostępnimy nowy formularz online do składania skarg, dla przypadków określonych w rozporządzeniu.
  • Doprecyzujemy do jakich danych, dostarczanych lub generowanych przez kupujących i sprzedających podczas korzystania z Allegro.pl masz dostęp, a do których z tych danych my mamy dostęp. Niektóre dane udostępniamy odpłatnie, na przykład w postaci informacji dostępnych w programie Trade Analytics.
  • Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, w przypadku sporu z nami możesz zaproponować nam pomoc mediatora z Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.
Tekst regulaminu Allegro po zmianach

Kliknij na link do pliku PDF i zobacz pełny tekst regulaminu Allegro po zmianach, które wprowadzimy 12 lipca.

Dodatkowo w tym pliku PDF:

  • na zielono zaznaczyliśmy fragmenty, które dodamy
  • a na czerwono – te, które usuniemy.

Click for the English version.

Czy ten artykuł był pomocny?