gdzie?

29 czerwca 2020, 15:58

1 października 2020 roku ograniczymy dostęp do wrażliwych danych o transakcjach

1 października 2020 roku wprowadzimy nową politykę zarządzania danymi transakcyjnymi. Nie będziemy udostępniać publicznie szczegółowych danych o sprzedaży poszczególnych sprzedających.


Sprzedając na Allegro, tak jak dotychczas będziesz mieć pełny dostęp do danych o swojej sprzedaży – zarówno w narzędziach na stronach Allegro, jak i tworzonych przez inne firmy, a opartych na API Allegro.

Dlaczego wprowadzamy zmiany

Dotychczas dowolni sprzedający mogli pobierać i analizować dane o wszystkich transakcjach w serwisie. Zdecydowaliśmy, że to zmienimy – przede wszystkim ze względu na wrażliwość tych informacji.

Jak będziemy wspierać twoją sprzedaż

W najbliższych miesiącach udostępnimy nowe narzędzia i usprawnienia, które pomogą ci rozwijać swoją sprzedaż na podstawie danych, które będziemy udostępniać po 1 października.

Sprawdź, nad czym obecnie pracujemy:

  • Panel Moja Sprzedaż

To narzędzie, które testuje już 5000 sprzedających. Do końca września udostępnimy panel kolejnym grupom sprzedających.

Panel podzieliliśmy na kilka sekcji, w których znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, na przykład o zamówieniach czy jakości twojej sprzedaży,

Trener sprzedaży podpowie ci między innymi, jakie oferty warto wypromować lub wyróżnić, jakie oferty połączyć z produktem, a jakie zgłosić do kampanii promocyjnych.

  • Trade Analytics

Jeśli masz Abonament – możesz monitorować swoją sprzedaż przez Trade Analytics.

Do końca września dostosujemy to narzędzie do nowej polityki zarządzania danymi transakcyjnymi. Znajdziesz w nim informacje, które umożliwią analizę twojej sprzedaży. Na ich podstawie zaplanujesz także, jak wyróżnić się na tle innych sprzedających.

  • Zestawienie sprzedaży i eksport zamówień

Aby uzyskać dane na temat swojej sprzedaży, możesz wygenerować zestawienie sprzedaży, w którym już w lipcu dodamy istotne informacje o zamówieniach.

Także już w lipcu w zakładce zakładce Zamówienia – zarówno w Moim Allegro, jak i Menedżerze Sprzedaży – skorzystasz z funkcji eksportu zamówień do pliku CSV lub XML.

O wszystkich nowych narzędziach i nowych funkcjach będziemy informować cię szczegółowo w Aktualnościach.


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Zależy nam, aby jak najlepiej chronić dane sprzedających, także te o transakcjach.

Dane na temat swojej sprzedaży możesz sprawdzać, tak jak dotychczas – nie ograniczamy dostępu do nich.

Zmiany nie wpłyną na najważniejsze procesy związane z twoją sprzedażą - nadal możesz wystawiać oferty, pobierać swoje zamówienia, tworzyć oferty wielowariantowe, dodawać numery przesyłek, etc.

Nie ograniczamy tobie dostępu do twoich danych - informacje na temat swojej sprzedaży możesz sprawdzać, tak jak do tej pory.

Sukcesywnie będziemy rozwijać narzędzia, które wspierają twoją sprzedaż i pozwalają na analizę twoich działań, zgodnie z nową polityką zarządzania danymi transakcyjnymi.

Tak, wpisz interesującą cię frazę w wyszukiwarce lub wejdź w konkretną kategorię. Następnie posortuj listę ofert według popularności.

Te same możliwości udostępniamy w ramach API Allegro – możesz skorzystać z GET /offers/listing.

Czy ten artykuł był pomocny?