Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

CUDOWNY Medalik Maryja Niepokalana ORYGINAŁ wzór

od Super Sprzedawcy roxomt
1,00 zł
Przesyłka płatna z góry
 • List polecony priorytetowy 10,00 zł
 • Pocztex Kurier24 14,00 zł
 • Pocztex Kurier48 12,00 zł
 • Paczka24 Odbiór w Punkcie 14,00 zł
 • Paczka48 Odbiór w Punkcie 14,00 zł
Przesyłka płatna przy odbiorze
 • Pocztex Kurier24 pobraniowy 18,00 zł
 • Pocztex Kurier48 pobraniowy 16,00 zł
 • Paczka24 Odbiór w Punkcie 16,00 zł
 • Paczka48 Odbiór w Punkcie 16,00 zł
sprawdź szczegóły
Liczba sztuk
z 1000 sztuk
Zapakuj na prezent
5,00 zł
Dowiedz się więcej
Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze. Sprawdź szczegóły.

Inne przedmioty sprzedającego

Parametry

 • Stan:
  Nowy
 • Faktura:
  Wystawiam fakturę VAT
 • Płeć:
  Produkt uniseks
 • Kamienie:
  Bez kamieni
 • Dostawa z Polski:
  Tak
 • Rodzaj:
  Pozostałe

Opis

Cudowny medalik

wybijany według najlepszego wzoru

CUDOWNY MEDALIK - tak nazwali ludzie niezwykły medalik,

dzięki któremu wydarzyła się już niezliczona ilość cudów na całym świecie!

O to, by go stworzyć poprosiła sama Matka Boża!!!

Ten najsłynniejszy Medalik świata jest dziś noszony przez miliony ludzi.

Nawet osoby, które oddaliły się od Boga lub nie zostały obdarzone łaską wiary, dzięki noszeniu tego Medalika otrzymywały szczególną łaskę nawrócenia.

Ceniony jest on jako Medalik, który przyczynił się do wielu nawróceń i uzdrowień oraz stanowi dowód szczególnej opieki Maryi.

Rok 1830 to data objawienia, w trakcie którego Matka Boża objawiła św. Katarzynie Laboure Cudowny Medalik. Było to późnym popołudniem dnia 27 listopada. Po wizji Maryji (jak na medaliku) św. Katarzyna usłyszała proszący głos Maryi: "Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru, wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, obdarzę wieloma łaskami."

Drugie objawienie - Cudowny Medalik

27 listopada 1830 r. Maryja objawia się powtórnie siostrze Katarzynie, wówczas nowicjuszce, i poleca jej, aby się postarała o wybicie medalika, którego wzór sama ukazała.

Podczas wieczornej modlitwy w kaplicy po przeczytaniu tekstu do rozmyślania, siostra Katarzyna usłyszała jakby szelest jedwabnej sukni od strony chóru. Popatrzyła w tamtą stronę i ujrzała Niepokalaną Dziewicę stojącą na kuli ziemskiej.

I faza - Dziewica z globem

Ubrana była w suknię koloru jutrzenki i biały welon opadający z obu stron do Jej stóp.

W dłoniach, na wysokości piersi, trzymała złoty glob, z małym krzyżem na jego szczycie. Maryja miała wzrok skierowany ku górze, a unosząc nieco kulę ziemską, modliła się. Na palcach Maryi Katarzyna zobaczyła pierścienie, z których wychodziły promienie światła - symbol łask Bożych, a olśniewające światło spowijało Jej stopy. Na wyrażenie Jej piękna, s. Katarzyna nie znajduje słów - mówi tylko: "...Była samym pięknem, nie mogłabym Jej odmalować".

II faza: Dziewica z promieniami

Maryja Dziewica opuściła wzrok i zatrzymała spojrzenie na s. Katarzynie.

Wizja Maryi z globem w dłoniach zmieniła się następnie w obraz awersu i rewersu Medalika Glob z dłoni Maryi zniknął. S. Katarzyna zobaczyła Maryję z wyciągniętymi rękami, z których wychodziły promienie zakrywające jej stopy. Wokół postaci Maryi utworzył się napis w owalu:

O Maryjo bez grzechu poczęta , módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy...

Wizjonerka usłyszała wewnętrzny głos:

Promienie, które widzisz, są symbolem łask, jakie zlewam na osoby, które mnie o nie proszą. Postaraj się, by wybito Medal według tego wzoru. Wszyscy, którzy go będą nosić, dostąpią wielkich łask. Tych, którzy mi ufają, otoczę szczególną opieką.

Obraz znów się odwraca i Katarzyna patrzy na rewers medalika. W centralnym punkcie jest Krzyż na podstawie i litera M, poniżej zaś dwa zranione serca Serce Jezusa - otoczone koroną cierniową i Serce Maryi - przebite mieczem, Natomiast w owalu wieniec z gwiazd dwunastu. Katarzyna zapytała, czy ma być umieszczony jakiś napis i otrzymała odpowiedź:

"Litera M, Krzyż i dwa serca mówią wystarczająco".

Oto misja, z którą Niepokalana Dziewica przyszła do ludzi, by powierzyć ją s. Katarzynie, a równocześnie powiedzieć światu o przywileju Jej Niepokalanego Poczęcia.

Pierwsze medaliki (1.500 ) ukazały się w czerwcu 1832 r. i w krótkim czasie stały się narzędziem szczególnego, Bożego działania, wielu nawróceń i uzdrowień - dlatego ludzie zaczęli nazywać ten medalik "cudownym". W ciągu pięciu pierwszych lat rozprowadzono 5 milionów medalików, a przez dziesięć następnych - już 100 milionów. Biskupi Kościoła we Francji, widząc nadzwyczajne skutki towarzyszące noszeniu medalika, zwrócili się do Papieża Piusa IX o ogłoszenie dogmatu Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej Ponadto inwokacja umieszczona na awersie: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, przyczyniła się bezpośrednio do ogłoszenia w 1854 r., przez papieża bł. Piusa IX, dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Żadne objawienie Maryjne nie wniosło do Kościoła treści porównywalnych z przesłaniem Cudownego Medalika. Wszystkie późniejsze są tylko dopełnieniem objawienia w kaplicy przy ulicy du Bac. Medalik usytuowany w całokształcie podstawowego przesłania objawienia jest drogą ewangelizacji. Poprzez ten symbol należy również starać się o odkrywanie całości tego przesłania i o to, aby je wprowadzać w życie.

Siostra Katarzyna, rozdając hojnie medaliki innym, sama pozostała nie znana. Była w cieniu i zarazem blasku swojej tajemnicy aż do śmierci. Po ukończeniu formacji w seminarium została posłana do służby starszym i chorym osobom w domu opieki w Paryżu. Tam w pokorze i gorliwości serca przez dalszych 46 lat życia oddawała wszelkie usługi pensjonariuszom - pacjentom w zakładzie.

Dopiero na łożu śmierci wyznała przełożonej, że to ją Najświętsza Panna zaszczyciła objawieniem cudownego medalika.

Odeszła do Boga w opinii świętości 31 grudnia 1896 r. Pochowana została w grobie pod kaplicą w domu, w którym służyła chorym całe życie. W 1933 r., przed beatyfikacją, dokonano ekshumacji ciała, które ocalało nietknięte. Oczy były tak niebieskie jak w dniu śmierci, a ciało zachowało giętkość. Następnie przeniesiono je na ulicę du Bac , pokryto cienką warstwą wosku i złożono w szklanym relikwiarzu poniżej ołtarza Matki Bożej z globem. 27 lipca 1947 r. papież Pius XII dokonał kanonizacji siostry Katarzyny, nazywając ją: świętą milczenia.

źródło: http://www.szarytki.pl/

----------------------------------------

Moc Cudownego Medalika

Należy pamiętać o tym, że Cudowny Medalik nie jest ani amuletem ani talizmanem o magicznej mocy - sam w sobie jest tylko zwykłym, czasami poświęconym, kawałkiem metalu. Cudowny Medalik jest raczej znakiem oddania Niepokalanej i świadectwem wiary i ufności, jaką w Niej pokładamy. Cała moc Cudownego Medalika jest związana z obietnicą, jaką Niepokalana złożyła św. Katarzynie w momencie objawienia 27 listopada 1830 i jest tylko i wyłącznie rezultatem wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny u Boga dla tych, którzy go pobożnie i z czcią noszą.

Św. Maksymilian Maria Kolbe i Cudowny Medalik

Gorącym propagatorem Cudownego Medalika był św. Maksymilian Maria Kolbe - kapłan, franciszkanin konwentualny i męczennik, założyciel Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej (pierwotnie Milicja Niepokalanej). Rozpowszechniał on ten medalik wśród katolików i wśród niewierzących. Św. Maksymilian tak pisał na temat Cudownego Medalika:

Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają - o tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi... Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego.

Innym razem święty Maksymilian powiedział:

Kogo diabeł chce uwieść, temu nasamprzód, pod jakimkolwiek pozorem, stara się odebrać Cudowny Medalik, to okazuje doświadczenie. Nie dajmy się oszukać szatanowi.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cudowny_Medalik

***

Jeśli jeszcze nie masz tego medalika, koniecznie musisz go nabyć. Noś go zawsze przy sobie, na szyi, w kieszeni, portfelu, możesz go dać bliskiej osobie bądź z wiarą podłożyć pod poduszkę czy wszyć w ubranie osobie chorej, zniewolonej bądź z nałogiem np. picia (potwierdzono liczne cuda uzdrowienia z alkoholizmu nawet bez wiedzy uzależnionego!!!).

Wymiary medalika: 25 x 15 mm

Metal: aluminium (dostępny również srebrny)

Dostawa i płatność
od 10,00 zł

Lokalizacja: Rzeczniów, Polska

Aby mieć darmową dostawę, kup u roxomt za co najmniej 100.00 zł.

Wysyłka

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
List polecony priorytetowy
pierwsza sztuka
10,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
3-4 dni robocze
Pocztex Kurier24
pierwsza sztuka
14,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
3-4 dni robocze
Pocztex Kurier48
pierwsza sztuka
12,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
4 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
2 dni robocze
Paczka24 Odbiór w Punkcie
pierwsza sztuka
14,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
3-4 dni robocze
Paczka48 Odbiór w Punkcie
pierwsza sztuka
14,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
4 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Pocztex Kurier24 pobraniowy
pierwsza sztuka
18,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
3-4 dni robocze
Pocztex Kurier48 pobraniowy
pierwsza sztuka
16,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
4 dni robocze
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
2 dni robocze
Paczka24 Odbiór w Punkcie
pierwsza sztuka
16,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
3-4 dni robocze
Paczka48 Odbiór w Punkcie
pierwsza sztuka
16,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000
czas realizacji
4 dni robocze

Przesyłka zagraniczna

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Niemcy
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Wielka Brytania
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Czechy
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Irlandia
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Rosja
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Słowacja
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Szwecja
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Holandia
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Litwa
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Białoruś
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Norwegia
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Ukraina
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Włochy
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Francja
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Belgia
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Dania
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Hiszpania
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10000
Austria
pierwsza sztuka
40,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1000

Punkty odbioru

Dom
Rzeczniówek 88a
27-353 Rzeczniów
woj. mazowieckie
email: roxomt.allegro@gmail.com
tel.: 668428477

 • poniedziałek - sobota 09:00 - 20:00

płatność tylko gotówką
prosimy umówić się na odbiór

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Reklamacja
2 lata

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

2 lata

Adres do reklamacji

ROXO Monika Tatarczak
Rzeczniówek 88a
27-353 Rzeczniów
Dodatkowe informacje

Proszę o wysłanie opisu i zdjęcia uszkodzonego przedmiotu mailem lub MMS'em, ustalimy sposób naprawy, wymiany lub zwrotu w zależności od sytuacji. Koszty wysyłki po naszej stronie, konieczność posiadania dowodu zakupu.


  

Rękojmia


I. Sklep  na podstawie art. 558 §1 Kodeksu Cywilnego całkowicie wyłącza odpowiedzialność wobec Kupujących  będących przedsiębiorcami z tytułu wad fizycznych i prawnych (rękojmia).


II. Sklep  ponosi natomiast odpowiedzialność wobec Kupujących będących Konsumentami na zasadach określonych w art. 556 Kodeksu cywilnego i kolejnych.


III. Sklep jest odpowiedzialny względem Konsumenta, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia). W przypadku stwierdzenia przez Konsumenta wady towaru, Konsumentowi  przysługują uprawnienia przewidziane m.in. w ustawie z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta oraz w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks Cywilny. 


IV. Konsument, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany na koszt Sklepu dostarczyć rzecz wadliwą na adres reklamacyjny, a jeżeli ze względu na rodzaj rzeczy lub sposób jej zamontowania dostarczenie rzeczy przez Konsumenta byłoby nadmiernie utrudnione, Konsument obowiązany jest udostępnić rzecz Sklepowi w miejscu, w którym rzecz się znajduje. W razie niewykonania obowiązku przez Sklep Konsument jest upoważniony do odesłania rzeczy na koszt i niebezpieczeństwo Sklepu.


V.  Sklep  w terminie czternastu dni ustosunkuje się do:

1. oświadczenia o żądaniu obniżenia ceny;

2. oświadczenia o odstąpieniu od umowy;

3. żądania wymiany rzeczy na wolną od wad;

4. żądania usunięcia wady.


W przeciwnym wypadku uważa się, że uznał za uzasadnione oświadczenie lub żądanie Konsumenta.


VI. Sklep odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy Konsumentowi, a jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana przed upływem roku od momentu wydania rzeczy Konsumentowi.


VII. Roszczenie Konsumenta o usunięcie wady lub wymianę rzeczy sprzedanej na wolną od wad przedawnia się z upływem roku, licząc od dnia stwierdzenia wady jednak nie wcześniej niż przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy Konsumentowi, a jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana przed upływem roku od momentu wydania rzeczy Konsumentowi.


VIII. W przypadku, kiedy określony przez Sklep lub producenta termin przydatności rzeczy do użycia kończy się po upływie dwóch lat od momentu wydania rzeczy Konsumentowi, Sklep odpowiada z tytułu rękojmi za wady fizyczne tej rzeczy stwierdzone przed upływem tego terminu.


IX. Upływ żadnego terminu do stwierdzenia wady nie wyłącza wykonania uprawnień z tytułu rękojmi, jeżeli Sklep wadę podstępnie zataił.

14 dni na odstąpienie od umowy

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

ROXO Monika Tatarczak
Rzeczniówek 88a
27-353 Rzeczniów

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Dodatkowe informacje

Do przesyłki proszę dołączyć dowód zakupu, przedmiot nie może nosić żadnych śladów użytkowania.

Usługi dodatkowe

Zapakuj na prezent

5,00 zł
Zapakuj na prezent - szczegóły

ozdobne eleganckie pudełeczko prezentowe


Odstąpienie od umowy

Sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu kosztów za usługi dodatkowe, jeśli doszło do ich całkowitej realizacji (przepis z ustawy)

O sprzedającym
roxomt
roxomt
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

2619

 

1

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Monika Tatarczak
ROXO Monika Tatarczak
Rzeczniówek 88a
27-353 Rzeczniów
REGON: 146373713
NIP: 811-169-05-55

Kontakt

 • 668 *** *** (pokaż)
 • 600 *** *** (pokaż)
poniedziałek - niedziela
08:00 - 22:00

Informacje o sprzedającym

Prowadzę działalność gospodarczą, w ramach której m.in. prowadzę sprzedaż wysyłkową różnego rodzaju dewocjonaliów na allegro oraz sklepie internetowym. Przyjmujemy też zaproszenia na spotkania charyzmatyczne, rekolekcje, misje, odpusty, msze św.  z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, wieczory chwały i wszystkie inne wydarzenia ewangelizacyjne. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zaopatrzenia wiernych w książki, modlitewniki, różańce i inne duchowo przybliżające Boga przedmioty.

Wierzę, że przystępne ceny, wysoka jakość oferowanych produktów, niskie koszty wysyłki oraz profesjonalna i miła obsługa z pewnością Państwa przekonają do mojej firmy i zaowocują długą współpracą.

Przedmioty NIE SĄ POŚWIĘCONE(!) - należy je poświęcić (u osoby duchownej).

Niech dobry Bóg Ojciec błogosławi wszystkim, którzy będą się posługiwać zakupionymi dewocjonaliami. Dziękuję i zapraszam.

Z poważaniem,

Monika Tatarczak

Pozostałe informacje

Dewocjonalia "z duszą"  

Na początek proste zasady:

- wszystkie przedmioty są nowe, wolne od wad i najwyższej jakości!!!

- za wspólną wysyłkę wielu przedmiotów płacisz jak za 1 szt.!!!

- jeśli jest jakiś problem z realizacją, dzwoń, pisz... to b. ważne...po zakończonej transakcji, proszę o wystawienie komentarza, a jeśli masz ochotę polecenie nas znajomym np. poprzez facebook, nk itp. platformy (przy każdej aukcji można kliknąć ikonkę fb "Lubię to", google "g+1" w prawym górnym rogu i wystarczy :))

- jeśli czegoś nie ma na moich aukcjach, a ty tego szukasz, zapytaj, może uda mi się to zdobyć lub zrobić :)

- jeśli przez 14 dni od daty zakupu, kupujący nie dokona wpłaty, ani nie skontaktuje się z nami w celu zakończenia transakcji, anulujemy zamówienie.

Wyświetlenia:681
Numer oferty:5829790916
Zgłoś naruszenie zasad

Inni klienci oglądali również

Do góry