Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Czym jest CERT

CERT ( Computer Emergency Response Team, czyli w wolnym tłumaczeniu to Zespół ds. Reagowania na Zagrożenia w Sieci) to komórka dbająca o bezpieczeństwo Infrastruktury Allegro i jego użytkowników.
W skład CERT wchodzą specjaliści z różnych działów bezpieczeństwa, które na co dzień działają na rzecz utrzymania i rozwoju bezpieczeństwa Allegro.

Nasza misja.

CERT w naturalny sposób rozwija dotychczasową wizję i strukturę bezpieczeństwa Allegro. Zależy nam na proaktywnej postawie i propagowaniu nowych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa.

„Bezpieczeństwo Internautów, a w szczególności Użytkowników Allegro jest naszym priorytetem, chcemy być zawsze krok przed cybeprzestępcami, stąd pomysł zawiązania zespołu Allegro CERT. Wraz ze stworzeniem CERT otworzyły się przed nami nowe możliwości, jak bliższa współpraca z innymi zespołami CERT w Polsce i na świecie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami możemy wspierać się wzajemnie. W obliczu zagrożeń pojawiających się we współczesnej sieci, taka współpraca jest naturalną drogą rozwoju zintegrowanych zespołów bezpieczeństwa”  - Błażej Miga – Allegro CERT

Pełny opis zespołu CERT Allegro w wersji angielskiej, zgodny z RFC 2350 "Expectations for Computer Security Incident Response", można znaleźć pod adresem:

/cert/rfc-2350

Kontakt z nami.

Jeżeli chciałbyś zgłosić nam incydent bezpieczeństwa lub nawiązać współpracę napisz na cert@allegro.pl . Zapewniamy pełną poufność i bezpieczeństwo. W kwestiach związanych z transakcjami na allegro prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

Próby phishingu zgłoś nam na: phishing@allegro.pl

Jesteśmy zrzeszeni w:

Przydatne linki:

Centrum Bezpieczeństwa Allegro

Klucz PGP

User ID: CERT Allegro <certall@allegrogroup.com>
Key ID: 0x91E2C228
Fingerprint: 424EFCEF97573F09F2B29F1BD5D5B90291E2C228


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro