Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Zmywarki do zabudowy. Porównanie modeli do 1500 zł

Dzisiaj zmywarka to już stały element większości kuchni. Projektując kuchnię, trudno pominąć to niezwykle praktyczne urządzenie. Najlepiej kupić je w wersji do zabudowy. Co ważne, nie trzeba przy tym wydawać majątku. Wystarczy budżet w wysokości 1500 zł.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski 08-09-2016 aktualizacja: 02-09-2019

Czas czytania: 6 min

FacebookTwitter

Zmywarki do zabudowy. Porównanie modeli do 1500 zł

Projektując kuchnię na wymiar, jednym z kluczowych elementów jest znalezienie miejsca na zmywarkę. To w gruncie rzeczy proste urządzenie okazuje się w praktyce niezwykle użyteczne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu na zmywaniu naczyń. Najlepiej gdy jest w wersji pod zabudowę, dzięki czemu nie psuje wyglądu kuchni. Jak modele znajdziemy w cenie do 1500 zł?

Amica DIM425AD

Amica DIM425AD to wąska zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm i klasie energetyczne A++. Producent chwali się zastosowaniem kilku rozwiązań, które w praktyce mają przekładać się na mniejsze zużycie wody oraz energii. To między innymi funkcja połowicznego załadunku HalfLoad oraz silnik Twin-Speed. O odpowiednie wysuszenie naczyń ma z kolei dbać HotAir System. Urządzenie ma pięć podstawowych programów, w tym szybki o długości zaledwie 30 minut. Zmywarka wyposażona jest w 3-częściowy system filtrów oraz niewielkie wyświetlacz LED. We wnętrzu można pomieścić maksymalnie 9 kompletów naczyń. Średnie zużycie wody na cykl wynosi zaledwie 9 litrów. Ceny modelu Amica DIM425AD zaczynają się od 1150 zł.

Beko DIN25411

Beko DIN25411 to z kolei propozycja dla osób, które szukają większej zmywarki o szerokości aż 60 cm. Dzięki temu jest ona w stanie pomieścić nawet 14 kompletów naczyń, więc doskonale sprawdzi się w większej rodzinie. Urządzenie wyposażone jest w silnik inwerterowy, który ma gwarantować cichą i energooszczędną pracę. Przydaną funkcją jest możliwość uruchomienia programu przy zaledwie połowie załadunku. Po ukończonym myciu naczynia suszone są przy pomocy ciepłego powietrza. Średnie zużycie wody na cykl to – według danych producenta – 11 litrów. Z kolei średnie rocznie zużycie prądu wynosi 291 kWh. Ceny zaczynają się już od 1100 zł.

Bosch SPV44IX00E

Bosch SPV44IX00E to kolejna propozycja zmywarki o szerokości 45 cm. Jej klasa energetyczna to A+. Urządzenie oferuje cztery programy mycia: Auto (45-60 st. Celsjusza), Eco (50 st. Celsjusza), Garnki (70 st. Celsjusza) oraz Cichy (50 st. Celsjusza). We wnętrzu mieści się do 9 kompletów naczyń. Oryginalnym i zarazem ciekawym rozwiązaniem jest wiązka światła InfoLight, która rzucana jest na podłogę przed zmywarką i w ten sposób informuje nas o zakończonej pracy urządzenia. Bosch zadbał też o sensor załadunku, który optymalnie dobiera ilość wody. To szczególnie przydatne przy niepełnym załadunku. Beko SPV44IX00E zużywa średnio 8,5 litra wody na jeden cykl. Cena to około 1300 zł.

Whirlpool WEIC3C26F

Przy budżecie w wysokości 1500 złotych możemy sobie pozwolić również na zakup modeli Whirlpool WEIC3C26F. To duża zmywarka o szerokości 60 cm, która jest w stanie pomieścić nawet 14 kompletów naczyń. Ma klasę energetyczną A++, co przekłada się na 265 kWh średniego, rocznego zużycia prądu. Producent nie zapomniał też o funkcji połowy załadunku czy też opóźnionym starcie. Zmywarka oferuje aż 8 różnych programów zmywania w tym szybki, intensywny czy stworzony specjalnie z myślą o szklanych naczyniach. Średnie zużycie wody na cykl wynosi 9 litrów. Zakup Whirlpool WEIC3C26F wiąże się z wydatkiem rzędu 1400 zł.

Electrolux ESL4510LO

Ciekawą propozycją, w zakładanym budżecie, jest model Electrolux ESL4510LO. To niewielka, 45-centrymetrowa zmywarka o klasie energetycznej A+. Producent chwali się przede wszystkim technologią AirDry, która ma szybko i dokładnie suszyć naczynia, oraz funkcją TimeManager, która ma skracać czas mycia nawet o połowę. To szczególnie przydatne w trakcie imprezy organizowanej w domu. Podobnie jak u konkurencji, również tutaj znalazło się miejsce dla sensora załadunku (AutoFlex), który wykrywa wielkość wsadu oraz poziom zabrudzenia i na tej podstawie dostosowuje ilość wody. Zmywarka ma 5 różnych programów i 4 temperatury zmywania. Średnie zużycie wody na cykl to 9,9 litra, a średnie roczne zużycie prądu wynosi 222 kWh. Ceny zaczynają się od 1100 zł.

Candy CDI2L1047

Ostatnia propozycja to model Candy CDI2L1047 w cenie około 1150 zł. Jest ona wyposażona we wszystkie najważniejsze funkcje, w tym możliwość uruchomienia z połową załadunku czy też opóźniony start. Przydatnym rozwiązaniem może się okazać regulacja górnego kosza, która pozwala powiększyć przestrzeń nad dolnym koszem i w ten sposób zmieścić trochę większe naczynia. Candy CDI2L1047 ma szerokość 45 cm i klasę energetyczną A++. Może pomieścić do 10 kompletów naczyń. Na cykl zużywa średnio 9 litrów wody. Z kolei w ciągu roku średnie zużycie prądu wynosi 207 kWh.

Jak widać, zmywarka pod zabudowę wcale nie musi być droga. Urządzenia w cenie niecałych 1500 zł mają już sporo do zaoferowania. Praktycznie każdy z proponowanych modeli ma funkcję połowy załadunku i system suszenia gorącym powietrzem.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro